fbpx
Кейси

“Як я живу на твої гроші”: про діджитал-кампанію фонду “Таблеточки”

Поговорили з Senior Communications Manager Анною Юровицькою
Ірина Виговська, 26.06.2020

Ми вже писали про загальний вектор комунікацій благодійного фонду “Таблеточки”. Тепер розбираємо кейс збору мільйона гривень через доволі сміливу, як для цього сектору, діджитал-кампанію.

“Менш ніж місяць знадобився нам, щоб зібрати для онкохворих дітей 1 млн грн, які врешті перетворилися на 2 млн грн. Буду нескромною, якщо скажу, що це перша в Україні та поки найбільша за сумою збору діджитал-кампанія з механікою подвоєння суми збору за умови досягнення мети”, — написала на своїй сторінці у Facebook комунікаційниця фонду “Таблеточки” Анна Юровицька.

Загалом цей проєкт мав стартувати ще на початку весни, але в COVID-19 та карантину були свої плани. Було очевидно, що зараз не час для цієї кампанії — люди сфокусувалися на пандемії. Потрібно було чекати, але скільки — ніхто не знав. Ми вирішили  стартувати 25 травня, щоб завершити збір до Дня захисту дітей.

Кампанія була розрахована на місяць — з 25.05 по 25.06. Збір закрили 22.06.

Не можу сказати, що ми довго зважували ризики чи обирали слушний момент. Рак не може почекати, поки в нас мине пандемія, тому довго тягнути ми не могли.

Кампанія називається “Як я живу на твої гроші”. Головний герой — 9-річний Артем, який 5 років тому переміг рак. Артем був підопічним фонду, і в 2015 році благодійники допомогли йому перемогти. Нам важливо було показати дитину, яка здолала хворобу і продовжує жити класним життям — шикує наповну завдяки донатам українців. І звісно, ми мали на меті показати, що дітей, яким потрібна допомога, ще багато.

Особливістю кампанії була сама механіка збору коштів — західні колеги називають такі кампанії matching gift companies. Це коли потрібно зібрати конкретну суму, і тоді партнер подвоїть її. Нашою метою був 1 млн грн. Благодійники зібрали повну суму, і тепер діти отримають 2 млн грн.

Такому швидкому збору коштів у нашому випадку посприяли кілька чинників: креатив, що чіпляє, механіка, активна комунікація протягом усієї кампанії.

За ідеєю ми звернулися до Leo Burnett Ukraine, які вже кілька років допомагають нам з різними проєктами. Зокрема, з MoneyCanChallenge.

Команда агенції запропонувала кілька варіантів, і ми обрали найпровокативніший. До цього не робили нічого подібного, але ми крейзі в цьому плані — відкриті до всього нового, що може допомогти досягти мети.

У нас є комунікаційна платформа “Далі буде…”. Вона про те, що рак — це не вирок, і після нього буде багато класного. Платформа дає змогу розробляти різні креативи, але залишатися в межах загальної концепції.

Підсумую, що креатив у благодійності потрібен. Але він має стояти поряд із чіткою метою, зрозумілим повідомленням, механікою та визначеним періодом.

Читайте також у рубриці Кейси
/ Рекламний бліц з Інною Польшиною
Креативна продюсерка про кейси, які викликають ностальгію, підіймають дух, а іноді й викликають крінж
Історія Barilla: творчий шлях і комунікації найбільшого у світі виробника макаронів
Розповідаємо, як пекар створив макаронну імперію
Instagram-сторінки, які надихають пізнавати Україну
Естетика українського села, старих хат та українські етнографічні дива
/ Рекламний бліц з Євгенієм Головатенком
Режисер і продюсер про кейси, які тролять, захоплюють і надихають змінити світ
Як зрозуміти, що бізнесу потрібен ребрендинг. Анна Мазур про еволюцію та розвиток Happy Monday 
Розповідаємо про ключові складники ребрендингу та даємо поради підприємцям
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень