fbpx
Зсередини

Як і про що комунікують салони краси

Б’юті-бар, facial bar і манікюрний салон із баром
Коротенко Оля, 02.03.2021

Ми поспілкувалися з представниками трьох українських салонів краси — Anywell Facial Bar, Nails & Cocktails та G.Bar. Вони мають різне позиціювання, різну специфіку роботи, різні місії та меседжі. Але їх об’єднує одне — мета зробити клієнтів красивими й щасливими.


Anywell Facial Bar

Anywell Facial Bar — це салон процедур догляду та один з трьох проєктів бренду Anywell.

Марія Медловська
Head of Marketing and Content Anywell 

Місія

Anywell — це насамперед про здоров’я, відпочинок та догляд за собою. Ми починали з медіа про велнес — Anywell Mag, а потім створили ще два проєкти — Anywell Shop та Anywell Facial Bar. Усі три проєкти виконують роль провідника у світ велнес, кожен з них робить свій внесок. Ми розповідаємо, як подружитися з собою, навчитися бути собою та приймати себе, не підганяючи під загальноприйняті рамки. Таку ж концепцію здорового ставлення до себе підтримують і бренди косметики, з якими ми працюємо. Ми переконані, що догляд повинен бути задоволенням — як їжа, секс чи подорожі.


Цільова аудиторія

Наша цільова аудиторія — це всі люди, яким подобається доглядати за собою, для яких похід в салон краси — це відпочинок і свого роду розвага. Ми працюємо як для жінок, так і для чоловіків. В Україні чоловічий салонний догляд розвинений погано і ми намагаємося це виправити. Орієнтуємося загалом на молоду аудиторію 20–40 років. У цьому віці здорова шкіра ще не вимагає радикальних втручань, тому клієнти йдуть до нас на легкі оздоровчі процедури.


Головні тези

Наша комунікація у всіх каналах будується на трьох основних тезах:

“Короткі процедури — сяйний ефект”. Усі процедури в нас швидкі — від 15 хвилин до години. І ми комунікуємо цей меседж: за невеликий проміжок часу клієнт/клієнтка отримує помітний результат.

“Anywell Facial Bar — твоя нова б’юті-звичка”. Ми хочемо донести, що тільки регулярний догляд за собою може дати якісний довгостроковий результат, і для цього салонні процедури потрібно зробити звичними.

“Розкрий потенціал своєї краси”. Ми допомагаємо клієнтам розкрити їхню природну красу.


Маркетинг

Наші основні майданчики для комунікації — Facebook та Instagram. Також ми використовуємо рекламу в YouTube і плануємо там розвивати свій канал. Instagram — найефективніший інструмент для б’юті-сфери. Ми помічаємо, що комунікація в Instagram дуже допомагає у продажах. Оскільки зараз у б’юті відбувається “бум”, всі активно діляться своїми знахідками саме в Instagram. А якщо бренду/інфлюенсеру довіряють, то його порадам будуть слідувати.

Ми використовуємо рекламу в соціальних мережах, email-маркетинг, інфлюенс-маркетинг, SEO-просування, рекламу в Google, зокрема контекстну. Головний піар-інструмент для Anywell Facial Bar — сайт Anywell Mag, куди ми нативно інтегруємо інформацію про салон. Власне медіа — це велика підтримка для салону. Ми отримуємо весь медіапіар в одному місці, і нам не потрібно за це платити. Anywell facial bar зайшов на ринок з уже напрацьованою хорошою репутацією й експертністю, завдяки проєктам Anywell Mag і Anywell Shop. Нам не потрібно було з нуля створювати бренд і вибудовувати довірчі відносини з аудиторією. Концепція, основні меседжі та цільова аудиторія збігаються у всіх трьох проєктах.

Також працюємо над офлайн-комунікацією. Anywell Facial Bar — у ЦУМі, тому нам важливо, щоб відвідувачі магазинів могли дізнатися про існування салону й, можливо, завітати до нас на швидку процедуру.


Інфлюенс-маркетинг

Відкриття Anywell Facial Bar припало на карантин, тому нам довелося організовувати закритий захід, групами по 5 осіб. У підсумку на відкритті побували 40 інфлюенсерів, кожен з яких розповів про салон у своїх соціальних мережах. Отже, ми зі старту отримали хороший приріст якісної аудиторії.

Для нас дуже важливо, щоб інфлюенсери, які рекламують наш салон, знімали контент без фільтрів — щоб добре було видно реальний результат процедур. У нашому випадку прямі інтеграції працюють ефективніше за нативні. Наприклад, промокоди на знижку, які інфлюенсери дають своїм підписникам, викликають значно більший інтерес в аудиторії, ніж звичайні огляди продуктів і процедур. Завдяки промокодам ми за один день розпродали всі набори скребків гуаша.

Гадаю, що для салонів інфлюенс-маркетинг — найкращий інструмент, бо лідерам думок і знайомим довіряють значно більше, ніж статтям на сайті чи рекламі в гуглі.


Контент

Весь контент ми створюємо самостійно. Для нас дуже важлива візуальна складова, ми хочемо, щоб наші соцмережі та сайт виглядали естетично й гармонійно. До запуску Anywell Facial Bar ми організували масштабну зйомку, фотографії з якої є важливою частиною нашого візуалу й зараз. Наші дописи в соцмережах транслюють цінності бренду, розповідають про послуги, які ми надаємо та дають корисні поради для догляду за собою.

Ми намагаємося знімати більше відео з процедурами, представленими в салоні, а також створюємо shareable-контент — такий, який хочеться надіслати мамі, подрузі або просто запостити у свої сторіз. Це корисна інформація про догляд за собою, чек-листи або інсайти з життя.


Nails & Cocktails

Nails & Cocktails — це поєднання манікюрного салону і безлімітного безкоштовного бару.

Валентина Зелінська, співзасновниця Nails & Cocktails

Місія

Наша місія — змінити ставлення до манікюрних послуг. Показати, що манікюр — це можливість відпочити та приємно провести час із подругами, мамою або хлопцем під час догляду за собою.


Аудиторія

Наша цільова аудиторія — жінки від 24 до 55 років з Києва, а також дедалі частіше приходять чоловіки. Дохід — вище середнього. Переважно живуть або працюють поблизу одного з салонів.


Маркетинг

Наш основний маркетинговий інструмент — це соціальні мережі Instagram і Facebook, ще працюємо з Pinterest. Найбільш робоча платформа для нас (як і для більшості представників beauty в Україні) — це Instagram. У соцмережах працюємо з таргетованою рекламою, контент-маркетингом, інфлюенс-маркетингом. Співпрацюємо як з великими блогерами, так і з мікроінфлюенсерами з різних сфер. Блогери роблять огляд салону та послуг на своїх сторінках або вигадують інші активності для підписників, пов’язані з салоном.

Працювали/працюємо з Діаною Глостер, Аліною Шаманською, Мирославою Ульяніною, Мариною Молодець, Олександрою Кіперман та іншими. Деякі інфлюенсери — наші гості просто “по любові”, без будь-яких домовленостей.

Нам важливо, щоб онлайн- і офлайн-враження гостей збігалися — для цього ми постійно вигадуємо фішки для самих салонів (мерч, декор та інше).


Контент

У контенті ми робимо акцент на роботах майстрів, якості та безпеці, а також на атмосфері в салонах і на нашому барі.

Візуальний контент знімає переважно наш фотограф, а фото робіт створюють самі майстри. Проте контент для нігтьової сфери може бути досить одноманітним, тому іноді ми вдаємося до колаборацій з українськими брендами для створення цікавих і незвичайних знімків — це дає хороший результат і відгук від аудиторії. Наприклад, були колаборації з брендами взуття, прикрас, закладами та доставкою їжі.


Кейс

Одним з головних кейсів минулого року став весняний карантин. Закриття салонів було несподіваним і болісним. Але ми отримували величезну підтримку від наших гостей, що стало логічним продовженням довгого напрацювання лояльної аудиторії.

Після старту карантину ми запропонували гостям відкрити “депозити на нігті та коктейлі” — тобто покласти гроші на свій рахунок і скористатися ними в будь-який момент після відкриття салонів. Відгук на таку пропозицію був величезний. Практично 50% гостей скористалися “депозитом”, що дуже допомогло салонам Nails & Cocktails під час локдауну.


G.Bar

G.Bar — це б’юті-бар, у якому можна зробити зачіску, макіяж, брови, манікюр і педикюр.  

Софія Суворова, PR-менеджерка G.Bar

Місія

Місія G.Bar — зробити дівчину впевненішою, щоб вона була готова на подвиги. Усіх наших клієнток об’єднує любов до природності та натуральності.


Маркетинг

Ми є в Instagram, Facebook і TikTok. Instagram — наш основний комунікаційний майданчик і важливий бренд-маркер G. У ньому ми активно спілкуємося з нашою аудиторією в різних форматах. Facebook для нас зараз переважно майданчик для відгуків, на якому ми не так активно комунікуємо. Ключові інструменти маркетингу для G.Bar — це контент-маркетинг, інфлюенс-маркетинг, колаборації з брендами та рекламні кампанії.


Співпраця

Наші стосунки з інфлюенсерами завжди будуються на взаємній любові, загальних інтересах і цінностях. З G.Bar дружать Надя Дрофеева, Мішель Андраде, Наті Авдєєва, Таня Пренткович, Даша Квіткова, Діана Глостер, Марина Карпій, Аліна Френдій, Олеся Руднєва та інші.

Ми в G.Bar — негласні фанати колаборацій з брендами. У нашій біографії є ​​досвід співпраці з Pepsi, Lancome, Martini, Atlas Weekend, Kurazh. У грудні в нас була колаборація з Estee Lauder до запуску українського акаунта бренду. У межах цієї колаборації ми організували спільну зйомку новорічних б’юті-трендів, прокомунікували запуск в регіональних G.Bar по Україні та зробили креативну розсилку по лідерах думок.

Контент

Вся мережа б’юті-барів працює за єдиною бренд-стратегією, і комунікація будується за загальними принципами. G.Bar — це про єдині стандарти в усьому: не тільки в послугах і сервісі, але й в комунікації. Ми використовуємо тільки той контент, який створюємо самі. Весь контент для акаунта київського G.Bar. генерує наш PR-відділ. Найважливішими складовими контенту для нас є візуал, проста й зрозуміла комунікація, а також віральність контенту.


Кейс

Найяскравішим кейсом для G.Bar став “б’юті-скандал”, який трапився майже рік тому. Тоді на нас посипалися бот-атаки з негативними відгуками, замовні статті з фейковою новиною й платне просування цієї інформації. Почали з’являтися низькі оцінки на Google-акаунті й негативні коментарі від ботів. Ми вирішили спростувати інформацію в незвичайний спосіб. У фановому форматі за участі власниць бренду ми зняли серію “новинних випусків G.TV”. У відповідь ми отримали величезний фідбек від наших клієнтів, які постили у своїх сторіз позитивні відгуки про наш сервіс і писали слова підтримки. У розпал цієї події Держпродспоживслужба опублікувала спростування всіх замовлених статей, а ми отримали класний кейс і зрозуміли, що таке любов і довіра клієнтів до бренду.

Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Зсередини
“Я пам’ятаю SMM Intensive, і як там перевернувся мій світогляд щодо роботи”. Історії трьох студенток Bazilik School
Про досвід навчання, нетворкінг та зміни в карʼєрі
Як рекламувалися українські видавництва минулих століть
Чотири бізнес-ідеї від українського книгодруку
/ Добірка додатків і програм для створення субтитрів на відео
10 додатків для транскрипції та створення субтитрів
Як міксована реальність стає трендом серед українських брендів
Засновник WEIS Studio Дмитро Грушковський розповідає про новий для українського ринку формат реклами
Як працюють українські бренди натуральної косметики Crumb, M2O, UNICO
Розповідаємо про ідею, її втілення та комунікацію з клієнтами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень