fbpx
Зсередини

Як і про що комунікують салони краси

Б’юті-бар, facial bar і манікюрний салон із баром
Коротенко Оля, 02.03.2021

Ми поспілкувалися з представниками трьох українських салонів краси — Anywell Facial Bar, Nails & Cocktails та G.Bar. Вони мають різне позиціювання, різну специфіку роботи, різні місії та меседжі. Але їх об’єднує одне — мета зробити клієнтів красивими й щасливими.


Anywell Facial Bar

Anywell Facial Bar — це салон процедур догляду та один з трьох проєктів бренду Anywell.

Марія Медловська
Head of Marketing and Content Anywell 

Місія

Anywell — це насамперед про здоров’я, відпочинок та догляд за собою. Ми починали з медіа про велнес — Anywell Mag, а потім створили ще два проєкти — Anywell Shop та Anywell Facial Bar. Усі три проєкти виконують роль провідника у світ велнес, кожен з них робить свій внесок. Ми розповідаємо, як подружитися з собою, навчитися бути собою та приймати себе, не підганяючи під загальноприйняті рамки. Таку ж концепцію здорового ставлення до себе підтримують і бренди косметики, з якими ми працюємо. Ми переконані, що догляд повинен бути задоволенням — як їжа, секс чи подорожі.


Цільова аудиторія

Наша цільова аудиторія — це всі люди, яким подобається доглядати за собою, для яких похід в салон краси — це відпочинок і свого роду розвага. Ми працюємо як для жінок, так і для чоловіків. В Україні чоловічий салонний догляд розвинений погано і ми намагаємося це виправити. Орієнтуємося загалом на молоду аудиторію 20–40 років. У цьому віці здорова шкіра ще не вимагає радикальних втручань, тому клієнти йдуть до нас на легкі оздоровчі процедури.


Головні тези

Наша комунікація у всіх каналах будується на трьох основних тезах:

“Короткі процедури — сяйний ефект”. Усі процедури в нас швидкі — від 15 хвилин до години. І ми комунікуємо цей меседж: за невеликий проміжок часу клієнт/клієнтка отримує помітний результат.

“Anywell Facial Bar — твоя нова б’юті-звичка”. Ми хочемо донести, що тільки регулярний догляд за собою може дати якісний довгостроковий результат, і для цього салонні процедури потрібно зробити звичними.

“Розкрий потенціал своєї краси”. Ми допомагаємо клієнтам розкрити їхню природну красу.


Маркетинг

Наші основні майданчики для комунікації — Facebook та Instagram. Також ми використовуємо рекламу в YouTube і плануємо там розвивати свій канал. Instagram — найефективніший інструмент для б’юті-сфери. Ми помічаємо, що комунікація в Instagram дуже допомагає у продажах. Оскільки зараз у б’юті відбувається “бум”, всі активно діляться своїми знахідками саме в Instagram. А якщо бренду/інфлюенсеру довіряють, то його порадам будуть слідувати.

Ми використовуємо рекламу в соціальних мережах, email-маркетинг, інфлюенс-маркетинг, SEO-просування, рекламу в Google, зокрема контекстну. Головний піар-інструмент для Anywell Facial Bar — сайт Anywell Mag, куди ми нативно інтегруємо інформацію про салон. Власне медіа — це велика підтримка для салону. Ми отримуємо весь медіапіар в одному місці, і нам не потрібно за це платити. Anywell facial bar зайшов на ринок з уже напрацьованою хорошою репутацією й експертністю, завдяки проєктам Anywell Mag і Anywell Shop. Нам не потрібно було з нуля створювати бренд і вибудовувати довірчі відносини з аудиторією. Концепція, основні меседжі та цільова аудиторія збігаються у всіх трьох проєктах.

Також працюємо над офлайн-комунікацією. Anywell Facial Bar — у ЦУМі, тому нам важливо, щоб відвідувачі магазинів могли дізнатися про існування салону й, можливо, завітати до нас на швидку процедуру.


Інфлюенс-маркетинг

Відкриття Anywell Facial Bar припало на карантин, тому нам довелося організовувати закритий захід, групами по 5 осіб. У підсумку на відкритті побували 40 інфлюенсерів, кожен з яких розповів про салон у своїх соціальних мережах. Отже, ми зі старту отримали хороший приріст якісної аудиторії.

Для нас дуже важливо, щоб інфлюенсери, які рекламують наш салон, знімали контент без фільтрів — щоб добре було видно реальний результат процедур. У нашому випадку прямі інтеграції працюють ефективніше за нативні. Наприклад, промокоди на знижку, які інфлюенсери дають своїм підписникам, викликають значно більший інтерес в аудиторії, ніж звичайні огляди продуктів і процедур. Завдяки промокодам ми за один день розпродали всі набори скребків гуаша.

Гадаю, що для салонів інфлюенс-маркетинг — найкращий інструмент, бо лідерам думок і знайомим довіряють значно більше, ніж статтям на сайті чи рекламі в гуглі.


Контент

Весь контент ми створюємо самостійно. Для нас дуже важлива візуальна складова, ми хочемо, щоб наші соцмережі та сайт виглядали естетично й гармонійно. До запуску Anywell Facial Bar ми організували масштабну зйомку, фотографії з якої є важливою частиною нашого візуалу й зараз. Наші дописи в соцмережах транслюють цінності бренду, розповідають про послуги, які ми надаємо та дають корисні поради для догляду за собою.

Ми намагаємося знімати більше відео з процедурами, представленими в салоні, а також створюємо shareable-контент — такий, який хочеться надіслати мамі, подрузі або просто запостити у свої сторіз. Це корисна інформація про догляд за собою, чек-листи або інсайти з життя.


Nails & Cocktails

Nails & Cocktails — це поєднання манікюрного салону і безлімітного безкоштовного бару.

Валентина Зелінська, співзасновниця Nails & Cocktails

Місія

Наша місія — змінити ставлення до манікюрних послуг. Показати, що манікюр — це можливість відпочити та приємно провести час із подругами, мамою або хлопцем під час догляду за собою.


Аудиторія

Наша цільова аудиторія — жінки від 24 до 55 років з Києва, а також дедалі частіше приходять чоловіки. Дохід — вище середнього. Переважно живуть або працюють поблизу одного з салонів.


Маркетинг

Наш основний маркетинговий інструмент — це соціальні мережі Instagram і Facebook, ще працюємо з Pinterest. Найбільш робоча платформа для нас (як і для більшості представників beauty в Україні) — це Instagram. У соцмережах працюємо з таргетованою рекламою, контент-маркетингом, інфлюенс-маркетингом. Співпрацюємо як з великими блогерами, так і з мікроінфлюенсерами з різних сфер. Блогери роблять огляд салону та послуг на своїх сторінках або вигадують інші активності для підписників, пов’язані з салоном.

Працювали/працюємо з Діаною Глостер, Аліною Шаманською, Мирославою Ульяніною, Мариною Молодець, Олександрою Кіперман та іншими. Деякі інфлюенсери — наші гості просто “по любові”, без будь-яких домовленостей.

Нам важливо, щоб онлайн- і офлайн-враження гостей збігалися — для цього ми постійно вигадуємо фішки для самих салонів (мерч, декор та інше).


Контент

У контенті ми робимо акцент на роботах майстрів, якості та безпеці, а також на атмосфері в салонах і на нашому барі.

Візуальний контент знімає переважно наш фотограф, а фото робіт створюють самі майстри. Проте контент для нігтьової сфери може бути досить одноманітним, тому іноді ми вдаємося до колаборацій з українськими брендами для створення цікавих і незвичайних знімків — це дає хороший результат і відгук від аудиторії. Наприклад, були колаборації з брендами взуття, прикрас, закладами та доставкою їжі.


Кейс

Одним з головних кейсів минулого року став весняний карантин. Закриття салонів було несподіваним і болісним. Але ми отримували величезну підтримку від наших гостей, що стало логічним продовженням довгого напрацювання лояльної аудиторії.

Після старту карантину ми запропонували гостям відкрити “депозити на нігті та коктейлі” — тобто покласти гроші на свій рахунок і скористатися ними в будь-який момент після відкриття салонів. Відгук на таку пропозицію був величезний. Практично 50% гостей скористалися “депозитом”, що дуже допомогло салонам Nails & Cocktails під час локдауну.


G.Bar

G.Bar — це б’юті-бар, у якому можна зробити зачіску, макіяж, брови, манікюр і педикюр.  

Софія Суворова, PR-менеджерка G.Bar

Місія

Місія G.Bar — зробити дівчину впевненішою, щоб вона була готова на подвиги. Усіх наших клієнток об’єднує любов до природності та натуральності.


Маркетинг

Ми є в Instagram, Facebook і TikTok. Instagram — наш основний комунікаційний майданчик і важливий бренд-маркер G. У ньому ми активно спілкуємося з нашою аудиторією в різних форматах. Facebook для нас зараз переважно майданчик для відгуків, на якому ми не так активно комунікуємо. Ключові інструменти маркетингу для G.Bar — це контент-маркетинг, інфлюенс-маркетинг, колаборації з брендами та рекламні кампанії.


Співпраця

Наші стосунки з інфлюенсерами завжди будуються на взаємній любові, загальних інтересах і цінностях. З G.Bar дружать Надя Дрофеева, Мішель Андраде, Наті Авдєєва, Таня Пренткович, Даша Квіткова, Діана Глостер, Марина Карпій, Аліна Френдій, Олеся Руднєва та інші.

Ми в G.Bar — негласні фанати колаборацій з брендами. У нашій біографії є ​​досвід співпраці з Pepsi, Lancome, Martini, Atlas Weekend, Kurazh. У грудні в нас була колаборація з Estee Lauder до запуску українського акаунта бренду. У межах цієї колаборації ми організували спільну зйомку новорічних б’юті-трендів, прокомунікували запуск в регіональних G.Bar по Україні та зробили креативну розсилку по лідерах думок.

Контент

Вся мережа б’юті-барів працює за єдиною бренд-стратегією, і комунікація будується за загальними принципами. G.Bar — це про єдині стандарти в усьому: не тільки в послугах і сервісі, але й в комунікації. Ми використовуємо тільки той контент, який створюємо самі. Весь контент для акаунта київського G.Bar. генерує наш PR-відділ. Найважливішими складовими контенту для нас є візуал, проста й зрозуміла комунікація, а також віральність контенту.


Кейс

Найяскравішим кейсом для G.Bar став “б’юті-скандал”, який трапився майже рік тому. Тоді на нас посипалися бот-атаки з негативними відгуками, замовні статті з фейковою новиною й платне просування цієї інформації. Почали з’являтися низькі оцінки на Google-акаунті й негативні коментарі від ботів. Ми вирішили спростувати інформацію в незвичайний спосіб. У фановому форматі за участі власниць бренду ми зняли серію “новинних випусків G.TV”. У відповідь ми отримали величезний фідбек від наших клієнтів, які постили у своїх сторіз позитивні відгуки про наш сервіс і писали слова підтримки. У розпал цієї події Держпродспоживслужба опублікувала спростування всіх замовлених статей, а ми отримали класний кейс і зрозуміли, що таке любов і довіра клієнтів до бренду.

Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень