fbpx
Кейси

Як бренди розміщують рекламу в дивних місцях

Розповідаємо про незвичні місця для кампаній
Альтман Дарина, 16.05.2021

Телебачення, постери, проморолики, публікації в соцмережах — ми звикли бачити рекламу в таких форматах. Зазвичай бренди комунікують зі споживачами у звичні способи, подекуди вигадуючи нові ідеї для креативної реклами.

Проте іноді компанії розміщують рекламу в дивних та несподіваних місцях. Хтось робить це, щоб привернути увагу до креативу, а хтось у такий спосіб намагається залучити нову цільову аудиторію. Ми розповіли про найнезвичніші місця, у яких створюють рекламу, із прикладами брендів.


Uber

У багатьох країнах сервіс таксі Uber має функцію UberPool, що дозволяє пасажирам, які їдуть в одному напрямку, розділити між собою вартість поїздки. Пасажири не мають бути знайомі або заздалегідь домовлятися про маршрут. Коли ви замовляєте поїздку в додатку UberPool, програма автоматично шукає найкращий маршрут для вас та інших пасажирів неподалік.

Місто Мехіко, де Uber є одним з головних мобільних сервісів таксі, відоме своїм перевантаженим автотрафіком та постійними заторами. У 2016 році команда маркетингу Uber виступила із цікавою ініціативою: у години пік вони розіслали цілі загони дронів, які тримали вивіски з рекламою функції UberPOOL. Водії, стоячи в заторах, побачили прямо перед своїми автівками дронів з мінібілбордами.

Дрони пролетіли над цілими кілометрами заторів, демонструючи написи: “Їдете одні в автівці? Ось чому ви ніколи не можете побачити вулкан”. Це було жартівливою відсилкою на смог, який покриває усе місто.

Варто відзначити, що не в усіх країнах Uber зміг би легально провернути такий хід із дронами. Наприклад, у США  використання дронів над автомобільними дорогами вимагало б купи бюрократичних процедур та дозволів. Проте в Латинській Америці правила інші – це дозволило компанії здивувати людей незвичною рекламою та привернути увагу ще більшої кількості потенційних клієнтів.


DDB

Рекламна агенція DDB Worldwide розмістила білборди з адресою “www.unexpectedworks.com” на пасовищі в Новій Зеландії. У найближчому до білборда населеному пункті Гарстон проживає близько 100 людей та 40 тисяч овець. У такий спосіб агенція рекламує свою концепцію “Unexpected Works” – “Несподіване працює”.

DDB Worldwide є всесвітньо відомою агенцією, яка часто отримувала визнання та нагороди за несподівані сміливі рішення. Такі кампанії як “Grave of Thrones“, “The Burnt Christmas Tree“, “Volkswagen World’s Smallest Dealership” виявились надзвичайно успішними, хоча, на перший погляд, під час планування здавались дивними.

Розміщувати рекламу посеред безлюдного пасовища здається  безглуздою ідеєю. Проте в такий спосіб DDB ще раз наголосили, що їхні незвичні та несподівані рішення справді працюють. 

“Формула для створення унікальної творчої роботи, яка призводить до реальних результатів, працює поза часом. Лише те, як ми втілюємо цю формулу в життя, змінюється із часом, але ми не винаходимо колесо заново. Несподіване справді працює, і кожен, хто мав з нами справу, у цьому впевнився.

Саме пандемія змусила нас докорінно змінити своє мислення. Ми скористались цією можливістю, щоб глобально розвинути мережу DDB та вдосконалити те, що робить нас особливими“, – прокоментували DDB Worldwide. 


The Day After Tomorrow

У 2004 році відбулася прем’єра американського фантастичного фільму “The Day After Tomorrow” (“Післязавтра”), що розповідає про катастрофічні наслідки глобального потепління. У фільмі зобразили, як екстремальні погодні явища призвели до ери глобального похолодання й нового льодовикового періоду.

Стрічка мала глобальний успіх та рекордний касовий збір і промотувалася в різних країнах світу. Так, у Індії разом із креативною агенцією Contract маркетингова команда вирішила розмістити напівзатонулий білборд прямо в океані.

Над водою виднілися лише назва та дата виходу фільму. Білборд також імітував затонулий хмарочос Емпайр-Стейт-Білдінг. Ідея полягала в тому, щоб зімітувати сюжет фільму про занурення Мангеттена під воду й наголосити на реальних наслідках глобального потепління.


Mondo Pasta

Ресторан Mondo Pasta в Гамбурзі разом із креативною агенцією Jung von Matt розмістили рекламу прямо на кораблях у порту міста. На двох суднах, що певний час не залишали порт, намалювали обличчя чоловіка й жінки, розрахувавши розташування швартувального канату, який виявився дуже схожим на макаронину. Зображення створили так, щоб вирази облич імітували, ніби намальовані люди їдять. 

Завдяки незвичному місцю реклами Mondo Pasta вдалося здивувати й привернути увагу нових клієнтів. До ресторану завітало чимало людей, адже до порту Гамбурга щодня прибувають тисячі жителів міста й туристів.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
5 порад, як рахувати й примножувати свої гроші
Від авторки подкасту «Заплати собі сама» Оксани Желєзко
/ Рекламний бліц з Артемом Кареліним
Добірка рекламних кейсів від креативного директора агенції Banda
Промо
/ Авторитетні інфлюенсери – улюблені кіногерої
Як бренд ≪Львівські дріжджі≫ розширив межі цільової аудиторії та здобув Gold нагороду на IAB MIXX Awards
/ Docudays UA: інтервʼю з режисером Романом Бондарчуком та дизайнеркою і художницею Дарʼєю Подольцевою 
Розмова про комунікації з аудиторією, натхнення та війну
/ Інтервʼю з Алексом Малишенком, програмним директором Миколайчук OPEN
Про організацію кінофестивалю на третьому році війни, про майбутнє Миколайчук OPEN та українського кіно
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень