fbpx
Кейси

Як Ajax Systems знімали новий продуктовий ролик

Зйомка одним кадром і система безпеки в головній ролі
Данилюк Даяна, 11.07.2020

Із чого все починалося

Перший ролик про бездротову систему безпеки Ajax було знято у 2016 році. Тоді компанія представила ринку StarterKit – комплект сигналізації із 4 пристроїв для захисту житлових приміщень: хабу, датчика руху, датчика відкриття та брелока з тривожною кнопкою.

Уже тоді компанія вирішила йти нестандартним для індустрії шляхом. Замість того аби лякати користувачів: “Вам загрожує небезпека, захистіть себе негайно”, — було обрано напрям lifestyle-ролика з комунікацією “Мистецтво захищати”. Оскільки продукт на ринку був новим, це повідомлення привертало увагу радше до дизайну, ніж до технологічних аспектів системи. Та цього було достатньо, щоб про компанію заговорили.

Перший ролик допоміг привернути увагу європейців до українського продукту. 

Відтоді компанія істотно розширила продуктову лінійку та географію продажів. Новим завданням стало вмістити основні можливості системи в один сюжет і продовжити задавати новий вектор комунікації для надконсервативної індустрії. 

З’явилися нові виклики:

  1. Локація — у межах одного простору показати приклади використання якомога більшої кількості пристроїв Ajax для захисту житла та бізнесу.
  2. Картинка — має сприйматися як глобальна історія, зрозуміла в будь-якій точці світу.
  3. Формат — гнучка відеоісторія, яку можна тиражувати в різних форматах під різні канали.
  4. Таймінг — обмежитись одним знімальним днем. Спойлер — вийшло два.
  5. Комунікація — посилити ідею «Мистецтво захищати» технологіями та смартможливостями Ajax, водночас залишаючись зрозумілими.


Рішення

Утілювати ідею у життя довірили створеному на базі креативної команди Petcube продакшну O0 Design Lab, із яким співпрацювали вже втретє.

“Нам імпонує їхній досвід просування електроніки на міжнародних ринках, і за час спільної роботи в нас устигла сформуватися хімія і творче порозуміння. Над роликом працювали як творча команда Ajax, так і команда студії, а також запрошені експерти, з якими ми вже спрацювалися”, — розповів Валентин Гриценко, CMO в Ajax Systems.


Максимальна підготовка

Перед початком роботи команда пропрацювала основні кейси та продукти, які можна було б поєднати в одну історію. Було важливо розкрити в сюжеті чимало нових можливостей системи, як-от вуличну безпеку, зйомку датчиками руху фото по тривозі, сценарії автоматизації. Представити Ajax як комплексну професійну охоронну систему зі смартможливостями, що здатна самостійно протидіяти лиху.

Динамічні декорації, зйомка на одну камеру та в одному павільйоні — особливість режисерської задумки. Так створюється ефект безперервної демонстрації функціоналу окремих елементів, що складаються в комплексне рішення. Така собі екосистема продуктів Ajax.

Основний концепт зйомки — зобразити все з ефектом одного кадру. Так часто роблять у фільмах, наприклад у Birdman чи «1917».

Текст войсоверу — робота Івана Сіяка,, одного з найсильніших сторітелерів України. Це він запропонував тему кіно та Ajax на головну роль у відео.


Реалізація

Команда створила кілька типів локацій: приватний будинок із ґанком, квартиру, ювелірний магазин. У підсумку було використано 45 метрів розсувних декорацій зі спеціально спроектованою системою зсуву. Для цього задіяли художника-постановника Данила Василенка.

Аби підсилити асоціацію з кіно, команда запросила озвучувати ролик Залізну людину. Войсовер записували з актором Олегом Лепенцем, який озвучував Тоні Старка в українських версіях фільмів Marvel.

Саунд-дизайн також спроектовано за прикладом супергеройських треків – музична композиція більш відчутна щоразу, як у кадрі з’являється Ajax. Над саундом працювали спільно з Миколою Макєєвим, DJ у проєкті Alyona Alyona.

Фінально — операторська робота. Складність “одного кадру” передбачала зйомку камерою, що була розміщена на стрілі. Камера та всі без винятку декорації підпорядковувались одній висоті обидва знімальні дні.

Керував процесом талановитий оператор Денис Лущик, який використовував схожу конструкцію під час зйомок кліпу для Майлі Сайрус.

Світло — як окремий виклик. Необхідно було одночасно імітувати місячне сяйво на вулиці, вечірнє освітлення кімнати, підсвічувати дим у вітрині ювелірного магазинчика. І все це змінювалося впродовж одного кадру. Завдяки підтримці ZODIAC Rental, що оснащували знімальний майданчик, ролик вдалося зняти в переддень карантину.


Результат

Ми зняли кіно про буденність, де головну роль грає Ajax. Він, звичайно, не майстер драми, але точно найкращий у мистецтві захищати.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень