fbpx
Зсередини

Я закінчив/-ла Bazilik School, і це моя історія

Студенти про свій досвід навчання — до 5-річчя Bazilik School
Данилюк Даяна, 20.02.2021

Ми підготували великий матеріал до 5-річчя практичної школи комунікацій Bazilik School, у якому студенти та засновниця школи Марина Батуринець розповіли про свій досвід навчання.

У цьому тексті — історії фахівців зі сфери комунікацій та власників малих бізнесів, їхні спогади з навчання, а також прикладні кейси, якими вони поділилися з нами.


Марина Батуринець, засновниця Bazilik School і Bazilik Media 

У певний момент я зрозуміла, що маю великий запит від власників малого бізнесу, яким бракувало спеціалістів, а також фахівців, які шукали роботу у сфері. Тому моя ідея полягала в тому, що раз на квартал ми збиратимемо підприємців та фахівців разом і розповідатимемо їм, що відбувається в комунікаціях сьогодні. Таким чином підприємці вчилися б, як правильно знаходити відповідних спеціалістів, як спілкуватися з ними та як ставити KPI. А комунікаціями підвищували б свою кваліфікацію та знаходили б роботу.

Проте вже після перших зустрічей до нас почали повертатися із більшим запитом. Студенти самі говорили, які теми їм цікаві та яких знань їм не вистачає, а моїм завданням було знайти відповідного лектора. І це найкраща історія, про яку я тільки могла мріяти — люди, які хотіли вчитися самостійно, розповідали, що їх цікавить. Тоді переді мною постав вибір — я хочу залишатися фахівцем на ринку комунікацій чи вчити людей. Як бачимо, друге бажання перемогло, і ось вже 5-й рік я займаюся улюбленою справою.

Коли школа почала виростати з моїх компетенцій, я продовжувала вчитися на рівні зі студентами. Наприклад, у SEO чи таргетингу я розбираюся менше, тому, як спеціалістці зі сфери комунікацій і власниці малого бізнесу, мені потрібні були нові знання. І тут у мене є золоте правило — я не йду на нову програму, поки не втілю ідеї з попереднього навчання.

Це те, що я хочу щоразу доносити нашим студентам. Не потрібно приходити лише по нові знання, а практикувати їх, розвивати отримані навички — тільки тоді навчання буде корисним.

Тому кожна пройдена мною програма стає новою історією. Два роки тому я пройшла курс “Як створювати власне медіа” від Андрія Баштового, на якому він вчив створювати власне медіа. Моїм курсовим проєктом стало Bazilik Media, яке вже понад рік працює за моєю стратегією, складеною ще під час навчання. Останньою пройденою програмою був воркшоп про подкасти від Андрія Баштового та Марка Лівіна. Тоді у мене з’явилися чотири ідеї, одна з якихось точно повинна стати публічною. І лише тоді, коли я оголошу про те, що запускаю подкаст, я зможу йти вчитися далі. Бо навчання заради навчання — це натхнення, але найбільшу користь можна отримати лише тоді, коли втілюєш вигадані ідеї. І своїм прикладом я завжди намагаюся показати студентам, як ці знання можна застосувати в житті.


Оля Шкіль

У Bazilik я почала ходити з 2017 року, коли ще це не було мейнстримом.

Тоді працювала прессекретаркою Шостого апеляційного адміністративного суду. Нехай це звучить просто й банально, але Bazilik — це не університетські (у хорошому сенсі цього слова) знання. Це також досвід і нові знайомства. Дуже круто, що є інтенсиви, на яких можна зрозуміти, подобається тобі напрям чи ні. А згодом можна й на повний курс піти для повного вивчення певної теми, за короткий час навчитися та заглибитися у сферу.

Саме за таким активним і наповненим навчанням “без води” йшла в Bazilik. Я була, здається, на вісьмох програмах, але є три, у які закохана та раджу всім: “Как придумывать идеи”, “Читання для писання” та Flat Lay Workshop.

Я навчилася бачити підтексти й ідейне наповнення реклам і комунікацій. Після першого відвідування зрозуміла, у якій сфері хочу розвиватися й працювати.

Саме завдяки Bazilik наступні три роки моєї роботи в суді були наповнені подіями, крутими комунікаціями з відвідувачами суду, а сторінка суду в фейсбуці стала однією з найцікавіших і крутих серед держорганів. І зараз на новій роботі, у навчальному проєкті MODEISME, я також поступово реалізовую те, чого навчилася за ці роки.

Завдяки Bazilik я почала свідомо будувати комунікацію, розставляти в ній пріоритети, навчилася вигадувати тоді, коли мені потрібно, не чекаючи на натхнення. Однозначно Bazilik додав упевненості в собі та своїх діях. Bazilik завжди надихає.

Марина Долгова 

Я продаю нерухомість з 2007 року і моє завдання: створити попит і закрити операцію вигідно для замовника — власника майна. Просто красивих фото інтер’єрів мало, потрібно вчитися розробляти та створювати стратегії, продумувати контент-маркетинг, просувати товар в соцмережах. І паралельно з цим розвивати власний бренд.

SMM Full Course дав можливість зрозуміти, які завдання я можу вирішувати сама, а що потрібно делегувати профільним фахівцям. Зокрема, як правильно ставити завдання залученим фахівцям, у чому полягає цінність їхньої роботи та як оцінювати результат. Окреме спасибі за книгу “Пиши, скорочуй”!

На Brand PR Intensive було цікаво послухати про розподіл ролей в комунікаціях й отримати відповідь на запитання: “Як і через які платформи краще комунікувати з різними аудиторіями? Як сформулювати Big Idea своєї діяльності та бренду?” Дуже сподобалася ідея від Альони Тараненко: поставте собі запитання: “Що б ви хотіли почути, коли ваш бренд обговорюють незнайомі люди за сусіднім столиком у кафе?

В результаті навчання я отримала свій особистий бренд. Точно сформульовані смисли для дизайнера дозволили з першого разу затвердити мій логотип і сайт. Також я змінила контент і стиль спілкування в соцмережах.

Сьогодні для маркетингу об’єктів нерухомості під кожний проєкт я розробляю окрему стратегію продажу. Вона складається з точного розуміння цільових аудиторій, інформативних для покупця текстів, набору інструментів для просування та закриттям угод в оптимальні терміни для замовника.

Дарина Новікова 

До першого заняття у школі я навіть не знала точного розшифрування терміну “SMM”. Мені дуже хотілося змін, бо на той час я працювала юристом, але відчувала, що не можу розкритий свій творчий потенціал через цю роботу.

Тоді, у 2017 році, багато моїх однокурсників працювали у сфері SMM. Це було зручно — сидиш на останній парті, обробляєш фото та пишеш публікації в Instagram. Мене ж завжди надихало, що на сторінках брендів ти можеш спілкуватися з людьми “тут і зараз”, а також ти одразу бачиш результат своєї роботи.

Перед тим як прийти в Bazilik, я детально вивчила усі курси на ринку та зважила всі “за” і “проти”. Вирішальними були позитивні відгуки знайомих та можливість особисто прийти та поспілкуватися з Мариною Батуринець. Саме особиста розмова й атмосфера у школі запевнила мене у правильному рішенні.

Зараз я вже не працюю SMM-менеджером, моя посада — Promo Marketing Manager і займаюся рекламою IT-продукту. Bazilik навчив мене любити тексти, з повагою ставитися до клієнтів та надав неоціненну базу діджитал-маркетингу. Інколи я люблю відкривати свої старі конспекти та презентації з курсів, бо на той час деяка інформація проходила повз через нестачу досвіду. Нещодавно, наприклад, почала працювати з гугл-аналітикою і саме презентація з курсу Bazilik допомогла зрозуміти основні моменти роботи. Не море Youtube-туторіалів, а саме презентація.

Тому я безмежно вдячна школі за отримані знання, усім знайомим завжди рекомендую лише Bazilik. І якби можна було б стерти пам’ять, то я б ще раз пройшла усі курси та відвідала всі лекції.


Настя Каменецька:

До Bazilik мій досвід у комунікаціях був непрямим. Я займалася різними видами діяльності: управляла кав’ярнею, пекарнею, відкривала свій фітнес-клуб, була тренером, економістом у будівельній компанії.

 Bazilik я знайшла, коли життя перевернулося з ніг на голову, і мені потрібно було адаптуватися в Києві після переїзду з Донецька. Я знала, що хочу освоїти нову практичну спеціальність. Не було жодного бажання витрачати кілька років на “вишку”. Хотілося чітких прикладних знань — і одразу в бій.

Першим для мене став Copywriting Full Course Ані Лісовської. Я працювала управителькою та маркетологинею у спортивному клубі й помітила, що особливо кайфую від роботи з текстом. Аня пояснила, що текст — лише частина роботи копірайтера, головне — це сенси. І навчила аналізувати, начитувати, думати, вигадувати й писати без зайвого. Аня — чудова викладачка і талановита професіоналка, вдячна їй за кожну правку. Цей курс став одним з ключових етапів у моєму житті. Вже за два місяці після знайомства з Bazilik School я отримала перший фриланс, з якого почалася моя історія в комунікаціях.

Мені також пощастило пройти перший (і поки єдиний) Creative Writing Full Course Марка Лівіна. Це були незабутні два місяці, за які ми познайомилися не тільки зі сторітелінгом, а й з собою. Марк навчив нас бачити чудові історії в щоденній рутині.

Після навчання я встигла попрацювати у двох невеликих рекламних агенціях на позиції креативного копірайтера, а сьогодні я — керівниця комунікаційних проєктів у Gres Todorchuk.

Щодня працюю із сенсами та історіями для найбільших брендів країни та світу. Будь-яка фраза в повідомленнях від їхнього імені може як змінити світогляд мільйонів людей, так і зруйнувати репутацію компанії. Без знань і досвіду, отриманих у Bazilik School, працювати з цим було б неможливо. Дякую. І з Днем народження!


Олексій Міллер 

Бариста, барменом, адміністратором у коворкінгу — ким я тільки не працював до навчання Bazilik School. Але згодом “метч” стався саме з маркетингом і соціальними мережами.

У моєму досвіді багато програм. Все почалося з 6-денного курсу з SMM, який проводили ще на артзаводі “Платформа”, а далі — як у тумані: повний курс зі стратегії від Жені Зінгермана, короткий інтенсив, потім повна програма з креативу від Сергія Малика та Інни Польшин; курс із “задротських” презентацій від Маші Науменко і нарешті курс з Readymag від Слави Бондаря. Я завжди відвідував Bazilik, щоб структурувати свої знання, навчитися чогось нового та найголовніше — познайомитися з класними людьми.

Бо саме вони найбільше і запам’ятовуються. Це і лектори, які ділилися своїми знаннями на курсі, і студенти, які слухали лекції разом з тобою і креативили “тут і зараз”, а також нові знайомі, які й надалі допомагають відповідати на запитання вже поза Bazilik.

Саме завдяки людям зі школи я колись познайомився з Христиною Май, яка тоді шукала SMM-фахівця для лейбла Івана Дорна Masterskaya серед випускників Bazilik. А вже за кілька тестових і співбесід, я разом з нею створював комунікації для бренду.

І, звичайно, одним за найпам’ятніших спогадів було моє повернення до Bazilik у ролі лектора.

Анастасія Григорук 

Моє знайомство з Bazilik почалося у 2015 році з копірайтерського інтенсиву Ані Лісовської. Мені, як SMM-ниці, було важливо розібратися з усіма копірайтерськими тонкощами. А далі були інтенсив з SMM від Жені Зінгермана, digital-стратегія Віки Дерюгіної, таргетинг від Жені Тимошенка, а також повний копірайтерський курс Ані Лісовської, інтенсив з креативу від Вані Пономарьова, Photoshop Course Антона Ткаченка та ще безліч лекцій. Жодного разу я не виходила без натхнення або розчарованою.

Якось Женя Зінгерман покликав мене читати лекцію. Пам’ятаю, ми довго розмовляли і з’ясовували, що саме я можу розповісти студентам про YouTube. Мені було дуже боязко, адже після усіх лекторів я розуміла, що треба дуже добре підготуватися і видати максимум корисної інформації. А мій внутрішній самозванець верещав, що я недостатньо знаю. Проте вже після першої лекції зрозуміла, що все добре. Зазвичай на лекції приходять люди, яким це справді потрібно, а отже, якщо ти розповідаєш щось корисне, тобі завжди будуть раді й вдячні. Згодом я почала вести лекції і про Facebook.

У викладанні найбільше люблю віддавати. Мені подобається передавати свої знання, наповнювати людей і відчувати, що вони вийшли після моєї лекції з чимось важливим для себе. Люблю, коли ставлять цікаві запитання. Деякі зі своїх лекцій я намагаюся робити у вигляді FAQ або Q&A. Таким чином я намагаюся вирішити болі та питання студентів тут і зараз. А ще люблю, коли вони сміються з моїх жартів.


Анастасія Федоренко:

Коли я прийшла в школу, то ще працювала баристою в Одесі, вела соцмережі цих закладів і навіть проводила лекції, на яких з власного досвіду розповідала про фотографію та Instagram. Тоді до пуття ніхто не знав, що таке SMM. Курс у Bazilik мені порадила подруга, і я зрозуміла, що хочу почути від інших людей інформацію, яку, можливо, й знала, але не була у ній стовідсотково впевнена. Цікаво було дізнатися про досвід лекторів, адже всі вони — фахівці з постійною практикою. У мене не було фінансів, щоб дозволити собі курс і жити в Києві майже тиждень. Але хотілося цього дуже, тому я позичила гроші на роботі, знайшла в кого можна пожити й поїхала вчитися на SMM Intensive, що тривав два тижні. Три дні з ранку до вечора я вчилася, сідала на потяг, їхала на чотири дні в Одесу, працювала повні робочі дні й поверталася до Києва. Це були дуже щільно завантажені два тижні мого життя.

Пам’ятаю, що в одній з презентацій прикладом хорошого українського кейса соцмереж був акаунт, який я тоді вела. Було ніяково, але приємно. Під час навчання я познайомилася з Мариною Батуринець, ми розговорилися і я сказала, що теж веду лекції з фотографії та Instagram, але в Харкові. Також я запропонувала надіслати їй свою презентацію, щоб дізнатися її думку. Щоправда, це трохи затяглося, але за рік Марина запропонувала мені з моєю подругою робити спільний інтенсив про те, як працює Instagram уздовж і поперек. У підсумку я залишилася самостійно вести програму під назвою “Flat Lay Workshop”.

 У викладанні я обожнюю все — від підготовки презентації і збирання матеріалу до самої практики, коли я дізнаюся щось нове і додаю це в лекцію. Мені важливо, аби щоразу інформація була “робочою” та актуальною. А ще я люблю всіх студентів, які приходять до школи вчитися на вихідних, коли можна відпочивати і ліжко здається ще зручнішим.


Дан Балашов 

Перше моє знайомство з Bazilik відбувалося у вересні 2017 року. Тоді я прийшов на інтенсив з мобільного фотографії від Сергія Сараханова, а в кінці 2019 року я пройшов Journalism Full Course від Андрія Баштового. Я займаюся фотографією, й головною моєю метою було побачити нові можливості застосування набутих скілів.

Journalism Full Course дав хороше уявлення про сучасні медіаплатформи та роботу з героями. У фотографії ти постійно працюєш з новими людьми, до яких потрібно знайти підхід — журналісти займаються тим самим, але втілюють це в текстах. Зараз я фотографую для Gres Todorchuk та Bazilik Media, а також займаюся проєктними роботами. Тому вміння швидко зрозуміти, як підійти до тієї чи іншої людини й зробити так, щоб їй сподобався результат — важлива складова роботи фотографа. Також навчання познайомило мене ближче з людьми зі сфери.

Каріна Громова 

У Bazilik я прийшла в далекому 2016-му на курс з SMM. За декілька місяців до цього я зробила тестове для “Кураж Базару” й отримала коментар від Альони Гудкової: “Ти класна, але потрібно ще повчитися”. Тоді в мене був вже 5-річний досвід офіціантки і менеджерки ресторану. І я не думала, що мене щось може пов’язати з маркетингом, бо здавалося, що все своє життя я працюватиму в ресторанній сфері.

Зараз я дійшла до позиції маркетингової директорки й призупинила діяльність у цій сфері, щоб запустити свій бренд Gromova Kiosk. Навчання в школі допомогло мені змінити точку зору і загалом погляд на своє майбутнє. Я змінила роботу і почала працювати SMM-менеджеркою.


Моє уявлення про комунікації також змінилося. Пам’ятаю, коли Женя Зінгерман відкрив страшні графіки з таргетингу — і це було для мене абсолютно новим світом. Тому з усією відповідальністю можу сказати, що Bazilik задав мені новий вектор життя. І за це я дякую Марині, лекторам і всій команді школи.

Олесь Ясепчук

Я — співвласник дитячої школи екстремальних видів спорту. Тому йшов навчатися в Bazilik School з метою зробити нашу сторінку в соцмережах максимально ефективною та зручною для комунікації з клієнтами. Для мене було важливим зрозуміти, якими навичками повинен володіти наш майбутній SMM-менеджер.

З того часу ми почали постійно покращувати контент і від цього зросла якість комунікації. Нам важливо завжди бути чемними, позитивно реагувати на критику і давати лише актуальну інформацію.


Наталі Чуловська:

Коли я вперше прийшла на навчання в школу комунікацій Bazilik, я працювала діджитал фешн-редактором українського Cosmopolitan. Прийшла на великий курс з SMM, бо на той час всі редактори самостійно вели соціальні мережі своїх видань. Я хотіла розібратися в тому, як робити публікації в інстаграмі та фейсбуці не інтуїтивно, а професійно. Була мета розширити свої робочі навички, адже я розуміла, що просто красивих картинок недостатньо.

З того часу минуло два роки, і я відвідала ще щонайменше сім лекцій та інтенсивів. Я слухала від лекторів школи про типові помилки копірайтерів, що таке подкасти і чому вони зараз у тренді, дізнавалася нову інформацію про контент-маркетинг, емоційні комунікації, сторітелінг. З кожної лекції я винесла для себе знання, які з часом перетворила у свої хард і навіть софт скіли.

 Я перейшла з журналістики у піар і зараз працюю безпосередньо в комунікаціях. Знання зі сфери SMM мені допомагають розуміти моїх колег з SMM-відділу, я можу поставити їм коректне завдання, проаналізувати результати рекламної кампанії, написати бриф для блогера. Робота піарника також тісно переплетена з маркетингом, тому я слідкую за всіма трендами у створенні контенту та брендингу.

Кампейни “Всі. Свої” ми намагаємося будувати за принципами сторітелінгу, робимо проєкти, які генерують UGC. Це теж фішки, які я дізналася з лекцій Bazilik.

Світ змінюється і розвивається неймовірно швидко. Ще рік тому ми з’ясовували, що таке Tik Tok і вчилися монтувати відео, а сьогодні вже шукаємо інвайти в Clubhouse.

Для комунікаційника максимально важливо тримати руку на пульсі всіх трендів. І короткі курси чи лекції — ідеальний формат, щоб швидко і якісно розібратися в усіх нових напрямках.


Марина Грін

До навчання в школі я 7 років працювала в піарі, потім пішла в декрет, а вийшовши з нього, почала власний бізнес. Поки розроблялася стратегія і концепція, ми з чоловіком вирішили пройти навчання в Bazilik, щоб знати, як правильно працювати. Для мене важливо тямити в усьому, щоб потім чітко ставити завдання, розуміти, як все відбувається, і знати, куди прямувати далі.

Але історія розвинулася трохи інакше, бо мою бізнес-ідею перейняв чоловік, масштабував її і пішов у великий бізнес органіки. Завдяки своїм знанням я почала допомагати друзям вести їхні сторінки в соцмережах. Через деякий час ми з подругою, яка прийшла з телебачення, вирішили створити власне SMM-агентство. Перший наш клієнт був клуб моєї подруги — Discipline.ua. Там ми використовували всі знання, які отримали в Bazilik, часом набивали гулі, але без них теж ніяк.

Всього за 2–3 місяці роботи до нас почали звертатися інші компанії з великим бажанням працювати саме з нами. Зараз в нашій команді 6 людей і 15 компаній, які повністю довіряють свої соцмережі дівчаткам, які колись пішли вчитися в Bazilik.

Без нових знань неможливо триматися на плаву, а якщо ви хочете рости у своїй сфері, тоді постійне навчання — це необхідність. Тому, не маючи жодного уявлення, що таке соцмережі і як з ними працювати, розраховувати на цікаву роботу не варто. До того ж вважаю, що на знаннях не варто економити, бо всі вкладення в себе обов’язково окупляться.

Анастасія Гаєвська 

До навчання в Bazilk School я навіть не знала, що таке комунікації. Відвідавши у 2018 році першу лекції від Жені Зінгермана про SMM, я зрозуміла, що таке інстаграм і як з ним працювати. Як результат — більшість студентів моєї школи японської мови приходить саме з цієї соцмережі. Це, звісно, був тільки початок, а далі вже понеслося — копірайтинг, робота з email-розсилками, налаштування реклами тощо.

Насправді перше навчання, як власниця бізнесу, я пройшла саме тут. Потрібно було шукати клієнтів, і як виявилось, охочих вивчати японську мову не так мало, просто треба знайти підхід і спілкуватись.

Напевно, найбільше я люблю Bazilik за натхнення — на яку лекцію, інтенсив чи воркшоп ти б не прийшов, у тебе обов’язково з’явиться картинка того, як реалізувати це у своїй справі, щоб було доречно і цікаво.

Смішно, але саме запитання: “Чому Ікебана — це не букет?”, яке я сформулювала під час воркшопу від Андрія Баштового і Марка Лівіна, допомогло мені за пів року визначити мету існування моєї школи.

Сергій Молодід 

У Bazilik School я проходив чотириденний курс з SMM і стратегії. Наприкінці потрібно було захистити мініпроєкт із прописаною стратегією просування бренду в мережах. Мені сподобалося те, що я дізнався, бо тоді ми створювали гарний і насичений контент, хоча не знали, як правильно його використовувати. Це приблизно як мати крутий молоток, але не знати, як правильно ним забивати цвяхи.

Як співвласник бізнесу я відповідаю за представлення бренду і його комунікацію — весь фото- і відеоконтент, SMM та сайт. Завдяки освіті поліграфіста, я добре знаю і розумію все, що пов’язано із кольором і фото, шрифтом і текстом, логотипом та брендбуком. Але я дуже мало знав про конверсії, таргетинг та охоплення. Раніше ми просто робили естетично гарну картинку, ненав’язливий текст і вважали що цього достатньо.

Зараз у нас є стратегія і бачення того, як ми хочемо, щоб наш бренд сприймали люди, і розуміння, які асоціації ми викликаємо у них.

Ми не ставимо перед собою мету заробити всі гроші світу чи захопити ринок. Але якщо вже щось робимо, то робимо це добре і щоб не було соромно за результат.

Усвідомлення процесів, змістовна і лаконічна програма, обмін досвідом з правильними акцентами — це те, що я знайшов для себе на курсі. Я зрозумів, що люблю вчитися новому. Головне завдання — знайти хорошого вчителя, який не просто передасть тобі інформацію, бо її в інтернеті й так повно.

І навіть моя зламана щелепа, яка заважала мені нормально спілкуватися, не завадила завершити навчання. Тому що була мета і професіонали поруч.


Вікторія Бруновські:

За освітою я — журналіст. Протягом навчання та одразу після випуску я встигла попрацювати і в газетах, і редактором сайту медичного центру, і фриланс-копірайтером для низки бізнесів. У 2015 році я переїхала жити в Нову Зеландію і повністю змінила професію.

Паралельно вивчала фотографію, подорожувала, а у певний момент дуже захопилась маркетингом — і так натрапила на Bazilik. Влітку 2019-го була в Києві й вирішила, що мені дуже треба на інтенсив-курс з інстаграму. За два дні розклала всі свої хаотичні знання по поличках і захотіла пройти всі інтенсиви. Найкрутіша новина для мене — це поява онлайн-курсів, які дають мені змогу вчитися на відстані 17 тисяч кілометрів.

Під час навчання у школі я з чоловіком захотіли створити власний бренд одягу — Monotone Store.

 Все, що нам було потрібно на початку, я дізналась від Наді та Іри — як визначити tone of voice, як оформити шапку профілю, як розібралась з ключовою аудиторією та цінностями бренду. Інтенсив дав мені поштовх вчитись далі, не боятись експериментувати зі стратегією та візуалом.

Я пам’ятаю, що у нас було завдання зняти Instagram-Stories про школу. Я чомусь вирішила розповісти про вазон, що стояв у кутку кімнати. За 10 хвилин вигадала історію про рослину, яку знайшли дівчата з Bazilik і принесли до школи. Спитала підписників, як доглядати, чи знають вони назву рослини. Використала кнопки реакції, як порадили викладачки. Яким же було моє здивування, коли я побачила відгук своїх підписників. Для мене це було найкращим показником ефективності інструментів Instagram. Обожнюю, коли можна застосувати теорію на практиці — це допомагає одразу розібратись в темі.


Евеліна Звонова

До навчання в школі я зовсім не працювала в комунікаціях. Але дуже ними цікавилась! Згодом я працювала адміністратором рецепції в коворкінгу Hub 4.0 і дуже хотіла допомагати SMM-менеджерці. На жаль, тоді мене не сприймали серйозно, хоча зараз я працюю в цьому ж коворкінгу на посаді маркетинг-директорки.

Я була однією з переможниць #magicstorybazilik, конкурсу від Марини Батуринець, в якому вона визначає людину з найкращою історією й дарує їй безкоштовний курс. Я обрала Copywriting Full Course від Ані Лісовської, адже тоді вважала, що копірайтинг — це про те, щоб писати.

Та все виявилось ще краще! Під час навчання я зрозуміла, що копірайтинг — це про сенси. А також про те, щоб знати свою цільову аудиторію, розбиратись з її інсайтами та вміти влучним формулюванням управляти емоціями, увагою і навіть думками своїх читачів. Я була настільки була вражена якістю інформації та знань від куратора і лекторів, що досі розмовляю фразами Ані. Хоча з моменту мого першого навчання минуло рівно два роки.

А далі було більше — мене зацікавив таргетинг, потім Instagram Workshop, і навіть зараз я розглядаю курси від Bazilik, коли відчуваю потребу в нових знаннях.

Олеся Саченко 

Моє навчання у Bazilik почалось з PR Full Course у 2017 році — прийшла за кардинальною зміною й отримала її. До цього я працювала в іншій сфері та в іншій країні, але більше не бачила там свого майбутнього. У якийсь з невеселих робочих днів гортала Facebook і побачила пост Марини про школу — знайшла на сайті курс про PR, подумала, що звучить класно і залишила заявку. Це було дуже спонтанне та випадкове рішення, яке на той час було для мене найкращим. Курс дав розуміння, що таке піар взагалі, як це працює та що мені взагалі цікаво. Уже на середині 3-місячного курсу я почала стажуватися у PR-агенції, де пропрацювала півтора року.

Найважливіша навичка, яку я отримала — це вміння правильно комунікувати. З пресою, аудиторією, колегами. Те, як ти вибудовуєш своє повідомлення та розповідаєш про себе, грає ключову роль. На курсі ми розбирали абсолютно різні сфери: благодійність, моду, нерухомість, ресторанну справу. Але для себе я вивела одне найважливіше правило — без правильної комунікації далеко ти не підеш.


Ната Другак:

Компетенції комунікаційника я б розділила на смислові та інструментальні. З першими допомагають книжки, світоглядні розмови, культурні події, спостереження за людьми та процесами в суспільстві і, звісно, заглиблення у свою сферу. З другими працює правило: єдина константа — це зміни.

 Я усвідомила швидкість змін, коли у мене була перерва у пів року між роботами. За цей час Facebook більшість функцій переніс у Creator Studio, рекламний кабінет змінився до невпізнаваності, а в тому ж фейсбуці всі нарікали на новий дизайн інтерфейсу. Було враження, що всьому треба вчитися заново, хоча минуло лише 6 місяців!

Ось в таких випадках короткі курси Bazilik дуже доречні. Щоправда, після інтенсиву з таргетингу ще місяць тестувала всі функції і переглядала слайди презентацій.

Короткі формати допомагають ставити під сумнів налагоджені процеси і знаходити простір для креативу в рутині. Так потрапила на воркшоп Олі Пахолок про навички читання для письма, з якого в мене досі лежить видрукуваний “Звук” Бикова, у якому шиплячі приголосні підсилюють зміст написаного (його просто неможливо читати вголос!). Настя Жеребецька якось розповідала, як у творах візуального мистецтва розпізнати художні образи. Ці знання приходять на допомогу, коли потрібно підготувати бриф дизайнерам, і бажано говорити їхньою мовою.

Наприкінці 2019 року, коли ще працювала у Klitschko Foundation, ми дали кейс фонду для студентів повного SMM-курсу. Холодним душем для мене стало, як після 4-х років роботи з одними проєктами буває важко поставити під сумнів свої знання про аудиторію, доцільність каналів комунікацій тощо. Студенти сміливо пропонували те, що, здавалося, на поверхні, але ти через свій досвід його просто не помічаєш або вважаєш чимось примітивним. Peer-to-peer підхід у навчанні, коли зворотний зв’язок отримуєш від інших студентів, дуже помічний саме для того, щоб розбити упередження і знову подивитися на свою роботу очима новачка.


Ірина Крилова:

У школу Bazilik я прийшла з інтуїтивними знаннями з SMM. Я займалася соцмережами студії йоги, але розуміла, що мені бракує теоретичних знань. Після навчання в школі я з’ясувала, що у мене хороша інтуїція, та підкріпила її на триденному курсі з SMM. Після цього почала практикувати отримані навички. Десь через пів року я вирішила піти на довгий курс з SMM. Тоді мій світ і повернувся на 360 градусів, я захопилась комунікаціями й у мене почали з’являтися клієнти та нові знайомі, які теж працювали в цій сфері.

 Після закінчення довгого курсу, я вже мала величезне бажання працювати з крутими клієнтами. Так я потрапила в агенцію, де вже почала використовувати отримані знання сповна. По суті, вони допомогли мені змінити своє життя, почати займатися тим, що я люблю і кайфувати від роботи. На практиці, звісно, все не так, як на курсах, і потрібно навчитися максимально ефективно використовувати отримані теоретичні знання.

Пам’ятаю, як на врученні дипломів Женя Зінгерман, куратор курсу, сказав, що мені треба попрацювати в агенції та набратися досвіду. Для мене це було чимось нереальним, але через кілька тижнів мене як хорошого студента порекомендували у кілька агенцій. Я обрала те, яке мені імпонувало найбільше — пройшла співбесіду, зробила тестове і почала працювати.

Bazilik, крім роботи, подарував мені хороших знайомих з моєї сфери. І це справжній кайф — мати поруч людей, з якими можеш обговорити новинки зі своєї сфери.


Анна Тітаренко

До навчання в Bazilik я вже працювала у креативній агенції в департаменті клієнт-сервісу, а завдяки школі в моєму житті з’явився копірайтинг, SMM та комунікації. Я отримала практичні навички та знання, теорію без води, вектори руху, а ще хороших знайомих.

Я люблю школу за атмосферу, де посеред лекції може заскочити Аляска чи я можу прийти зі своєю хвостатою. Кайф у самому процесі навчання, що б це не було: пошук різноманітних підтекстів у дитячій книжці з Олею Пахолок, робота з рекламним кабінетом з Женею Тимошенком чи лекція Ані Лісовської й переписування тексту по кілька разів, тому що так потрібно.

Сьогодні мене вже не лякає завдання написати радіоролик, пресреліз чи рецензію. Хоч я переважно працюю з великими брендами сфери ритейлу та FMCG, але завдяки школі знаю, як працювати з потребами та ресурсами середнього й малого бізнесу, розумію, як занурюватися в абсолютно нові сфери та можу закрити значну частину проєкту своїми руками.

Крістіна Май

До навчання у школі я майже рік працювала менеджеркою з маркетингу. Тож у Bazilik потрапила на початку професійного шляху з першими прикладними знаннями.

Знайомство почала з SMM Full Course. Тоді, у 2016 році, зростав попит на SMM, але ще не було зрозуміло, як працювати з цим інструментом ефективно. Щоб не рухатися інтуїтивно, я вирішила піти на навчання до тих людей, які вже мали якийсь досвід та могли ним поділитися.

Згодом, після навчання у Bazilik, я потрапила на роботу до проєкту “Кураж”. Це була моя перша робота SMM-ницею, яка подарувала важливий досвід і фундамент для подальшого кар’єрного розвитку. Після цього я продовжила рухатися у сфері маркетингу та на нових професійних етапах зверталася до школи. Наприклад, я навчалася на PR Full Course, пройшла інтенсиви з копірайтингу, таргетингу, email-маркетингу та Digital Strategy. Наразі я обіймаю посаду маркетингової директорки і щоразу звертаюся до школи по нові знання, щоб відчувати ринок.

Настя Настюшкіна 

До навчання в школі я 3 роки пропрацювала копірайтеркою та редакторкою на телебаченні й 4 роки — копірайтеркою на фрилансі.

У Bazilik я йшла за теоретичною базою з тих напрямків роботи копірайтера, у яких сама розібратися не могла. Тобто неймінги, слогани, сценарії — я читала книжки про них і методом “тику” пробувала сама, але результат не влаштовував. Тоді я добре знала, як писати тексти, а ось у креативній частині не дуже плавала. Тому й мене зачепив курс — в програмі було саме те, що я шукала.

Сьогодні я працюю в рекламній агенції, де щодня застосовую те, чого навчилася в Bazilik. Звісно, з досвідом дізнаєшся ще чимало, але на курсі я отримала міцну базу, яка допомогла мені влаштуватися на першу роботу копірайтеркою в рекламі. Та що там першу — я в професії вже 2,5 роки, а блокнотик з конспектами тих лекцій завжди лежить десь поруч, і час від часу я туди зазираю.


Анна Понікарчук:

Попри те, що повноцінно в комунікаціях я не працювала, моя робота була пов’язана з людьми — мені хотілося допомагати їм роботи власне життя зручнішим і простішим. Я завжди стараюся стати на сторону клієнта і розв’язати його проблему якомога ефективніше. У школі вчать саме цього, тільки через призму класичних комунікацій.

 Я проходила навчання двічі, перший раз взагалі прийшла “зелена-зелена”. Мені запам’яталося, як лекторка хвалила мої перші фото на телефон. Я ніколи не сприймала мобільну фотографію серйозно, але на курсі мені відкрили очі на те, як це просто і гарно. Відтоді я завжди фіксую камерою красу навколо та люблю нею ділитися.

Після навчання в Bazilik я зрозуміла, наскільки все ж важливо проявляти себе онлайн, щоби люди чітко розуміли, хто я та чим можу бути їм корисною. Я стала уважніше ставитися не тільки до своїх сторінок в соцмережах, але й до своїх лекцій, промов, листування з партнерами та клієнтами. До того ж навчання в Bazilik — це завжди про гарний настрій, класний нетворкінг та натхнення. Це місце сили.


Таня Шкрабан

У Bazilik я прийшла в ролі SMM-фахівця “Всі. Свої”. До того я працювала в інших компаніях, які не вели комунікацію в соцмережах, тому досвіду в SMM у мене не було. Трапилося так, що в декретній відпустці я запропонувала свою допомогу подрузі Анні Луковкіній, яка є засновницею “Всі. Свої”. Так я почала писати тексти до добірок про українські бренди-учасники маркетів. Вони сподобалися Ані й мені запропонували залишитися в команді, щоб закрити на собі питання з комунікаціями в соцмережах. Ось так ніби-то випадково я потрапила в SMM.

У Bazilik я прийшла за категорійним апаратом і систематизацією знань, адже перший рік роботи ми все робили інтуїтивно. У нас не було чітко визначеної комунікаційної стратегії, контент-плану чи бюджету на просування. Ми просто рефлексували, який контент був би цікавий нашим відвідувачам і задовольняли цей запит, а професійні копірайтери, піарники та власний продакшн з’явилися потім.

На початку роботи я навіть не чула про рекламний кабінет Facebook. Дописи просували епізодично через кнопку «Boost» та аудиторію за інтересами. Зараз з усмішкою згадую ті часи.

Рік тому я покинула “Всі. Свої” з вдячністю до команди й з любов’ю в серці. Мій чоловік з другом відкрили винний ресторан Wine Love, і я почала займатися сімейним бізнесом. Коли ми розробляли комунікаційну стратегію й прописували портрети цільової аудиторії, я згадувала вступну лекцію Жені Зінгермана про персони й визначення аватару бренду. А лекції з мобільної фотографії від Жені та Олі Драч підсвітили важливість створення візуально естетичного профілю бренду в соцмережах.

Будь-яка інформація, якщо вона не просто прослухана, але й осмислена, підтверджена практикою та досвідом, перетворюється зі знань на глибинне розуміння. І тоді вона стає базою, фундаментом, на якому ти будуєш свій подальший професійний розвиток. Тому коли до мене звертаються за порадою куди йти, щоб отримати базові знання з SMM, я завжди рекомендую SMM Full Course у Bazilik.

Анна Арсеній 

Комунікаціями я зацікавилася ще в школі, тому вищу освіту отримувала в Інституті журналістики КНУ на факультеті реклами та PR. Далі почала реалізовувати себе в цій сфері та практикуватись: спочатку на телеканалах, готуючи ранкові новини та шукаючи спеціальні теми, а згодом в українському медіа, де писала новини в рубрику “Інновації”.

Пам’ятаю, що моєю першою власною новиною була інформація про електричний концепт від Mercedes-Benz. І ось, 6 років потому, разом з командою ми запускаємо новий бренд EQ в Україні (під ним виготовляються виключно автомобілі з електричною силовою установкою).

Вже майже чотири роки я працюю в команді українського офісу Mercedes-Benz та відповідаю за комунікацію бренду в Україні. Кожен день дарує щось нове — комунікації зі ЗМІ та лідерами думок, запуск нових моделей, SMM та комунікації з клієнтами, народження нових проєктів та безліч іншого.

Тому найперше серед програм Bazilik я обрала SMM Full Course. SMM — це чудовий канал комунікації як для інформування, так і для побудови лояльності. Це ті навички, які будуть корисними для всіх, хто працює у сфері маркетингу та PR.

Концепції проєктів народжуються досить спонтанно, хоч і виношуються довгий час. Наприклад, у 2019 році, обговорюючи поточні справи, я пила вранішню каву, і намалювала на листі А4 концепт проєкту Inspired by Mercedes-Benz. Вже надалі його реалізація вимагала поєднання всіх навичок, адже це виведення на ринок нової моделі, співпраця з лідерами думок, копірайтинг, SMM та організація заходу в одному.


Катерина Сімпатішнікова:

Хоч я завжди працювала в маркетингу, до певного часу в мене не було достатньо знань саме у комунікаціях. Одного разу знайомі запросили мене вести їхні соціальні мережі, тож з’явилася необхідність зануритися в це питання вже глибше. Я повинна була не просто розібратись в теорії, а одразу паралельно з цим втілювати знання на практиці.

Згодом я приєдналась до діджитал-агенції, де зараз працюю старшим акаунт-менеджером. Сьогодні я одразу бачу, що підійде клієнту, а що ще треба допрацювати, і відчуваю різницю між комунікаціями різних брендів.

 Пам’ятаю, як я збагнула, що все це значно складніше, ніж просто зображення та текст. Ми працювали над стратегією, і домашнім завданням було зрозуміти, хто цільова аудиторія певного закладу, які у них мотиви і чому вони користуються послугами цього закладу.

Я працювала із барбершопом FIRM. Мені здалося, що все зрозуміло: ось хлопці, які мають необхідність зробити зачіску, і вони йдуть до FIRM.

Здається, я опитала декілька своїх знайомих та сформувала ЦА. Але Женя Зінгерман ущент розбив мою роботу і порадив глибинніше вивчати питання. Він розповів про ком’юніті хлопців, про особливе ставлення, двома-трьома реченнями сформував пул аудиторії для цього закладу та ще й прямісінько в ціль!

Зараз це смішно згадувати, а тоді я ледь від сорому не згоріла і цю трійку за домашку запам’ятала, здається, назавжди.


Катерина Тяпкіна 

У 2013 я працювала стилістом і загорілась ідеєю вести Instagram про життя фотостудії. Мене надихнули сторінки ASOS зі схожою тематикою, але той досвід був радше just for fun.

За рік я відкрила власний бренд жіночого одягу, де без комунікації вже було ніяк. Інформації на потрібну тему було небагато, тому досвід складався з власних спроб та експериментів. Але хотілося системнішого підходу.

У Bazilik я прийшла, щоб систематизувати набуті “в полі” знання, навчитись нового, покращити навички та приєднатись до компанії однодумців. Я була серед студентів першого довгого курсу з комунікацій. Пам’ятаю, як на перші лекції ходили пішки (ліфт ще не працював), оминаючи майстрів у коридорах. Було весело. Досі згадую той час з теплотою.

Отримані знання додали впевненості в тому, що рухаюсь у правильному напрямку. Я зрозуміла, що можу покращити процеси у своїй справі, а можу долучитися й до інших проєктів, адже це дуже цікаво. Комунікації — це про постійний рух та розвиток. Зараз працюю з брендами Saucony, Le Coq Sportif, CMP та магазинами Arena Stores, RunLab та Saks`85. І впевнена, що ще не раз повернусь у Bazilik, щоб оновити знання, надихнутися та послухати цікавих мені лекторів.

Лариса Кірман 

Коли на першому занятті Copywriting Full Course Аня Лісовська запитала, чому ми прийшли на курс, я сказала: “Я бухгалтер. Але усвідомила, що люблю літери, а не цифри”.

Я прийшла до школи, щоб змінити професію у віці після 35. Зрозуміла, що хочу бути копірайтером і створювати тексти та ідеї, які закохують, продають і впливають. У мене не було часу на помилку і я знала: хочу вчитися в найкращих. Тому я обрала Bazilik, і найперший повний курс копірайтингу. Можу сказати, що це була одна з найкращих моїх інвестицій часу і грошей.

Для мене курс був як американські гірки з натхнення — моменти миттєвого розчарування в собі поєднувалися з нападами “всемогутності”. Пам’ятаю, що Аня навіть дарувала нам книжки за найкраще домашнє завдання, щоб у нас був ще більший стимул вчитися.

У результаті товстий фірмовий блокнот, який мені вручили на першому занятті, був повністю списаний конспектами лекцій. У комп’ютері було готове портфоліо, у голові — нове мислення, а в серці — натхнення й передчуття того, що мене чекає щось круте.

Після курсу я приготувалася до довгого пошуку роботи та конкуренції з молодими талантами. Але вже на другій співбесіді я знайшла роботу своєї мрії — копірайтер туристичного оператора Join UP! Це робота в авангарді туристичного маркетингу. Я почала писати для соцмереж, вигадувати, креативити й щодня відкривати, як же це круто робити те, що любиш. А сьогодні пишу ще й для авіакомпанії SkyUp Airlines і розумію, що працювати з авіацією — це щось магічне.

Єлизавета Литвиненко

У Bazilik School я прийшла по знання від практиків. Тоді стрімко зростала сфера SMM, а мені були потрібні знання “із зірочкою”, а не стандарт. Я проходила найперший інтенсив з SMM, що охопив не тільки соціальні мережі, а й лідерів думок, ЗМІ та інше. Він промайнув надто швидко, а отримані знання я почала застосовувати вже під час навчання. Також пізніше проходила інтенсив з мобільної фотографії, після якого почала експериментувати з предметною фотографією.

Оскільки я працюю у сфері діджитал, мені потрібно завжди тримати руку на пульсі — знати, що змінюється у світі, що вже можна робити в США та Європі, а що чекає на наші соцмережі.

Те, що відрізняє Bazilik від інших — бажання дати ще більше інформації, ніж це можливо, хоча б відсотків на 20%. Найбільше мені запам’яталася велика кількість студентів на першому інтенсиві. Було багато блогерів та підприємців, з якими я зустрічалася по роботі або ж починала співпрацю трохи пізніше. Нічого зайвого, не багато теорії, проте чимало практики та лайфхаків. А також ще можливість запитати у фахівців своєї справи те, чого не знайдеш у Google — про досвід та особисту думку на будь-яке запитання.
 І хоча я навчалася кілька років тому, конспект для мене досі актуальний, час від часу його переглядаю і щоразу народжую декілька ідей, які хочеться якомога швидше втілити. 
І за це я дуже вдячна Марині Батуринець та школі Bazilik.


Василіса Долініна:

Як власниці бізнесу, мені потрібно було зрозуміти й розібратися з тим, що таке комунікація загалом. До навчання у школі я вела тільки особисту комунікацію з клієнтами. У мене було уявлення, як би я хотіла, щоб виглядали соцмережі, але не розуміла з чого почати і як правильно розробити стратегію, щоб досягти бажаного. Тому пішла до школи розбиратися й вивчати глибше це питання — як воно працює і як користуватися цим інструментом? Загалом я пройшла курс SMM Intensive, Targeting Intensive та PR Full Course.

 У школі прекрасно те, що лектори — фахівці, які на реальних прикладах і зі свого досвіду діляться інформацією, кейсами та провалами. Вони легко можуть розглянути твій кейс і дістати звідти те, чого ти навіть не помічав.

Я зрозуміла, як правильно ставити завдання підрядникам, відстежувати метрики, налаштовувати рекламу, як сформувати обличчя і tone of voice бренду. Звісно, немає межі досконалості, треба постійно працювати та зростати. Це живий організм. Тому завжди потрібно продовжувати вчитися.

 Після навчання у Bazilik я вийшла зі одного бізнесу та створила новий — бренд Dolinina Plant Design, над яким зараз і працюю. Ми займаємося озелененням приміщень і обслуговуванням. Рослини — моє життя, моя любов. Я вірю, що кожному під силу познайомитися й подружитися з цим прекрасним світом, який існував задовго до нас.

У плані медіа ми рухаємося не швидко, але впевнено. Наш головний канал продажів — сарафан. Оскільки ми займаємося послугами, особисті рекомендації поки працюють краще, але все ще може змінитися. Завдяки школі мені стало зрозуміло, як легко доносити інформацію і бути корисною цьому світу.


Анастасія Осипенко

До навчання у Bazilik я працювала в мережі секонд-хендів “БаулПлюс”, де запускала соцмережі. Тоді в них була соцмережа “Вконтакте”, а я вирішила додати ще й комунікацію в Instagram. У процесі зрозуміла, що мені не вистачає необхідних знань та й проєкт хотілося б цікавіший. Я дуже соромилася місця роботи і навіть своєму хлопцю розповіла про це тільки нещодавно. Але зараз усвідомлюю, що це величезний кар’єрний стрибок, бо, почавши свій шлях в “Баулі”, зараз я фотографую для Helen Marlen.

Безпосередньо до школи я йшла по щось глибше ніж картинка для стрічки. Мені важливо було зрозуміти весь життєвий цикл бренду в цій мережі. А ще за крутими кейсами та досвідом інших людей зі сфери. Одним зі спікерів тоді був мій однокласник Діма Біба зі своїм проєктом SnegTravel. І це було так круто — вчитися чогось у свого шкільного друга, якому давав списувати в дитинстві.

Сьогодні я пішла з SMM у напрямок фотографії. Але всі знання, які я отримала на курсі, допомагають мені при створенні контенту для соцмереж досі. Перед зйомкою для бренду я намагаюся зрозуміти його цінності, аудиторію, tone of voice — все це впливає на результат, тому що візуальне оформлення має підходити під загальний концепт бренду.

Михайло Чернов

Я цікавився комунікаціями навіть коли ще не працював з ними. У Bazilik я відвідав декілька інтенсивів з різною метою. Наприклад, SEO — щоб зрозуміти принцип роботи й головні поняття того, що це і як працює.

У мене немає мети ставати SEO-фахівцем, але я вже знаю як оптимізувати свій сайт і поставити правильно ТЗ для майбутнього SEO-фахівця. Подібна ситуація й з SMM-інтенсивом у Євгенія Зінгермана та Media Digital рекламою від Богдана Левченка. Це завжди цікаво — послухати лекторів, які мають багато власного досвіду, й іншу точку зору. Після програм у мене з’явилися нові інсайти та ідеї для власного проєкту.

А окреме дякую я хочу сказати Богдану Левченку й Ксенії Демченко — їхня манера подачі інформації й високий професіоналізм зробили інтенсиви ще цікавішими.

Оксана Вовк

До навчання у школі я вже деякий час виконувала роботу SMM-менеджерки для свого проєкту — кондитерської Músse. Проте робила я все інтуїтивно та паралельно читала статті в інтернеті. Результати непогані вже були й тоді, але я відчувала, що можна робити значно краще і що мені бракує знань.

Я прийшла в Bazilik, щоб “розкласти все по полицях” і зрозуміти, що таке SMM загалом і які можливості він може дати моєму бізнесу. Ще на першому занятті SMM Intensive я дізналась купу нового і найпершим відкриттям була термінологія. Наприклад УТП, ЦА, таргетинг, tone of voice — інтуїтивно я знала, що це, але конкретні назви і їхнє значення — ні. Та це була, звісно, тільки верхівка айсберга! Бо, розклавши вже наявні знання по полицях, на курсі мені додали ще, мабуть, сотню нових.

Сьогодні SMM залишився частиною моєї роботи. І найголовнішою навичкою, яку я отримала, стало розуміння робочого процесу, бо тепер мені легко ставити завдання й оцінювати результат інших підрядників — фотографа, таргетолога та інших.

Фото: Дан Балашов


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Зсередини
/ Амбасадори для В2В бізнесу та ефективні відносини з ними
Історія виробника обладнання для б’юті-майстрів ÜLKA
/ 10 років роботи: «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»
Ексклюзивні деталі про шлях фільму до кінотеатрів
/ Українські традиції в дизайні приміщень та архітектурі – без шароварщини
Поради від архітекторки Катерини Ярової
Аукціони, унікальні продукти, ютуб і менторство
Які танці з бубном вигадують благодійники, щоб збирати кошти на відбудову шкіл
Як створити й провести подкаст?
Розмова зі співведучими та героями подкаст-каналу «У чому виклик?»
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень