fbpx
Зсередини

“Я закінчила SEO course”: історії трьох випускниць

Про початок кар’єри SEO-спеціаліста та знання, отримані на SEO course від Bazilik
Данилюк Даяна, 07.10.2021

Ми вже розмовляли з двома SEO-спеціалістами про специфіку їхньої роботи й те, якими навичками має володіти людина на цій посаді. Один з героїв, Дмитро Кирилюк, порадив SEO-початківцю мати досвідченого наставника, який надасть відповіді на купу запитань.

Для трьох студенток SEO course цією менторкою стала кураторка курсу Ксюша Демченко. Ми розпитати їх, з якою метою вони пішли вивчати SEO, про що дізналися за 2 місяці навчання і які висновки зробили для себе.


Ангеліна Калашнікова
Марія Семенова
Яна Фельтіна


З якою метою ви йшли на курс SEO?

Марія Семенова:

Наприкінці 2019-го року, коли я підсумовувала рік і ставила цілі на наступний, одним із пунктів у чек-лісті був “Пройти повний базовий курс із SEO”. Коли на моїй поточній роботі обов’язки розширились, і додались нові активності, я вирішила пройти повний курс, щоб впорядкувати вже наявні знання, та отримати нові. Для мене було важливо, що курс мав не лише теоретичну, але й практичну частину.

 Я йшла за ментором, що практикує і може пояснити складні речі доступною мовою, а потім ще зашліфує отримані знання регулярною практикою

Весь 2020-й рік я шукала ментора або школу, яка найбільше відповідала моїм запитам. Мій вибір пав на Bazilik School з лекторкою Ксюшею Демченко. Спочатку я записалась і пройшла 2-денний SEO інтенсив, який проводила Ксюша, а після нього я на 101% була впевнена, що це ідеальний match.

Здебільшого я йшла за ментором, що практикує і може пояснити складні речі доступною мовою, а потім ще зашліфує отримані знання регулярною практикою. Ксюша виявилася в цьому експерткою.

Яна Фельтіна:

Впродовж тривалого часу я працювала SEO-копірайтеркою, але у фірмі почався занепад і працівників мали звільняти. Проте ніхто не знав кого саме. Мені не хотілося шукати нову роботу у сфері копірайтингу, бо за чотири року писанини я вигоріла, але у мене була інша давня мрія — стати SEO-спеціалісткою.

На попередній роботі у нас був хлопчина-сеошник, Віталій. Мені подобалося спостерігати як він працює, щось аналізує, постійно будує стратегії та водночас кайфує від процесу. З того часу я почала цікавитися більше цим напрямом і одного дня зрозуміла, що це моя сфера, і я там точно буду.

Так я згадала, що в Bazilik триває набір на full курс, подала заявку і чекала на початок занять.

Ангеліна Калашнікова:

Довгий час я працювала на посаді Customer Experience Manager і взагалі не здогадувалася, що таке SEO. Я не думала, що щось подібне може мене якимось чином зацікавити.

Пам’ятаю, як на карантині я почала проглядати різні туторіали на YouTube, які стосувалася галузей діджитал-маркетингу. Саме тоді я зловила себе на думці, SEO — це цікава сфера і продовжила шукати більше відео, щоб дізнатися нову інформацію. Потім з’явилася ідея вивчити SEO на курсах.

 Для мене було важливо, щоб організація процесу навчання була налагоджена, а Bazilik справив саме таке враження

З моменту вибору напряму до моменту вибору школи пройшло не так багато часу. Для мене було важливо, щоб організація процесу навчання була налагоджена, а Bazilik справив саме таке враження. Але стрибати одразу страшно, тому я пройшла декілька інтенсивів, щоб впевнитися, що я не розгублюся. І, звісно ж, було цікаво поглянути, як працюють викладачі школи.

Саме так я зробила остаточний вибір і записалася на повний курс по SEO з Ксюшею Демченко.


Ким працювали до навчання?

Марія Семенова:

Я працюю на позиції Web Content Specialist в компанії AMC Bridge, Inc. З 2019 року займаюся підтримкою корпоративних сайтів. Через те, що мої обов’язки розширились і додалися нові задачі, суміжні з SEO напрямом, я вирішила пройти курси. Мені хотілося вертикального росту як спеціаліста, щоб впевнено виконувати нові таски.

Яна Фельтіна:

Мені й раніше доводилося робити дещо з сеошної роботи, наприклад, збирати семантику для своїх статей, аналізувати тексти конкурентів, прописувати title description та інше. Але то була крапля в морі і я знала, що є щось більше.

Я не втратила роботу на поточному місці. З часом я розповіла керівництву, що пішла на курси з SEO і хочу зростати в цьому напрямі. Паралельно ми створили декілька сайтів, де мені вдалося на практиці показати здобуті знання — розробляти стратегію, створювати нові категорії, сторінки, писати SEO-тексти та шукати недоліки пов’язані з роботою сайту.

Ангеліна Калашнікова:

Працюючи у сфері управління клієнтським досвідом я робила багато завдань, що разюче відрізняються від того, що мені потрібно виконувати у SEO. Роботу з людьми й роботу з алгоритмами збільшення трафіку та оптимізації контенту не порівняти.

 У SEO ніколи не наступає момент “тепер я знаю все”

Що варто сказати про мою роботу як Junior SEO:

1) По-перше, багато залежить від потреби постійно продовжувати навчання. У SEO ніколи не наступає момент “тепер я знаю все”. Це мене і чіпляє. Постійно розвиватися, весь час бути в процесі збільшення знань — це прекрасно.

2) По-друге, це все ж hard skill. Круто усвідомлювати, що я прокачала щось зовсім з нуля.


Яких знань і навичок вам не вистачало і чого ви навчилися на курсі?

Марія Семенова:

Загалом у сфері маркетингу та ІТ я працюю з 2017-го року і вже мала певні знання з SEO. Курс допоміг мені набути нові, та впорядкувати в голові те, що я знала раніше. Це був інтенсивний, актуальний, цікавий і корисний курс без “води”, де було багато практики й регулярний фідбек від Ксюші.

Курс дав змогу мені сформувати повноцінну SEO стратегію для одного з корпоративних сайтів, і вже через декілька місяців після роботи нашої команди з сайтами ми побачили позитивну динаміку.

Якщо ви, як і я свого часу, поставили собі питання “Чи є життя після контент-менеджменту?” — однозначно так. Це і тім-лідерство, і пошукова оптимізація, і аналітика. Можна обрати будь-який напрям для власного розвитку і не боятися/не соромитися (потрібне підкреслити) повідомити про це керівництву. Рік тому я обрала SEO, і зараз відчуваю себе у цій сфері впевненіше, ніж у 2020-му. І хоча зараз мої задачі більше суміжні з аналітикою, я вдячна своїй компанії за віру в мене і можливість підвищити кваліфікацію.

 Курс дав змогу мені сформувати повноцінну SEO стратегію для одного з корпоративних сайтів, і вже через декілька місяців після роботи нашої команди з сайтами ми побачили позитивну динаміку

Яна Фельтіна:

На початку курсу я знала лише те, що SEO — це круто і більше нічого (сміюсь). Наша кураторка, Ксюша, пішла з далеку. Вона розшифрувала абревіатуру, розказала історію, а потім навчила покроково розробляти стратегію для просування і розбиратися в складному технічному SEO. Найбільша навичка, яку довелося опанувати під час лекцій і домашнього завдання — вміння робити структурований аналіз.

Ангеліна Калашнікова:

До навчання на курсі мені не вистачало технічних знань. Сумніви, звісно ж, були, адже «як можна теоретично вивчити зовсім нову галузь і знайти нову роботу?» Але курс побудований таким чином, що студенту постійно потрібно тренувати теорію на практиці — такий собі адаптований підхід з домашніми завданнями та індивідуальним фідбеком. І саме цей індивідуальний, а не шаблонний, підхід робить весь процес навчання можливим.


Що б ви порадили молодим спеціалістам, які хочуть або тільки починають вивчати SEO?

Марія Семенова:

“Never stop learning” — повинно стати вашим кредо. SEO — це галузь, де потрібно вчитися постійно, адже тенденції, ринок та алгоритми реактивно змінюються.

Вартує читати авторитетні ресурси, такі як:

А ще необхідно слідкувати за оновленнями в цій сфері та вміти швидко підлаштовуватися під нові правила.

Як на мене, напрям SEO ідеально підійде людям, яких не нервує кропітка робота, адже тут є багато рутинних та довготривалих задач. Хоча є і немало комунікації з замовниками та суміжними командами.

Яна Фельтіна:

SEO — це про аналітику, творчість, посидючість і вміння вдало поєднувати ці компоненти. А ще про постійне навчання та майстерність швидко пристосовуватися до змін. Якщо це не про вас, то краще пошукати іншу сферу, адже непосидючим людям SEO швидко набридне.

Ангеліна Калашнікова:

Насправді дуже багато залежить від викладача. Легко знайти відео на YouTube на вугільну тему і просто засинати від начитування оратора.

Тому, перш за все, я б радила потестити те, яким способом ви найлегше засвоюєте інформацію. Зрозуміти, як вам зручніше навчатися і пошукати хороші ресурси для цього. На мою думку, половина успіху залежить від того, чи складається у вас метч з джерелом знань.


Опанувати основні навички й компетенції SEO-спеціаліста, а також розробити свою першу SEO-стратегію можна на SEO Course під кураторством Ксюші Демченко у Bazilik School.

 Записатися


Підтримай Bazilik Media на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень