fbpx
Slow news

Голосова помічниця Alexa зможе говорити голосом померлих родичів власника

Експерти сумніваються в етичності функції
Мачулка Ангеліна, 24.06.2022

Під час технологічного саміту компанія Amazon оголосила про нову функцію своєї голосової помічниці Alexa — вона зможе говорити голосом померлого родича власника.

Під час презентації старший віцепрезидент і головний науковець відділу штучного інтелекту Alexa Рохіт Прасад попросив “Алексу” прочитати “Чарівника країни Оз” голосом бабусі. Технологія зробила це.

Ця демоверсія стала першим поглядом на новітню функцію Alexa, яка, хоча ще перебуває в розробці, дасть змогу голосовій помічниці відтворювати голоси людей із наданих коротких аудіокліпів. Мета, як пояснив Прасад, полягає в тому, щоб сформувати більшу довіру до технології серед користувачів, наділивши штучний інтелект “людськими атрибутами емпатії та прихильності”. До того ж функція може “зробити спогади про наших рідних тривалими”.

Проте нововведення сподобалось не всім експертам. По-перше, за допомогою такої функції можливі маніпуляції аудиторією, по-друге, так стирається межа між технологічним і людським. Також постає питання про етичність використання чужого голосу без згоди його власника.

“Існує справжній слизький шлях використання даних померлих людей у ​​спосіб, який, з одного боку, просто моторошний, а з іншого — глибоко неетичний, тому що вони ніколи не думали, що їхні сліди (аудіо голосу на носіях — ред.) так використовуватимуть”, — говорить Тама Лівер, професор інтернет-досліджень в Університеті Кертіна в Австралії.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень