fbpx
Кейси

Foodporn від Lurpak: 12 роликів

Добірка відео та історія про те, як їх знімали
Чередніченко Анастасія, 02.04.2020

Lurpak — торгова марка данського вершкового масла, для якої знімають культові фуд-ролики, удостоєні золота “Каннських левів”.

Ми зібрали 12 рекламних роликів бренду, розглянули комунікації і запитали у відеооператора, що працював над свіжим роликом, як створюються такі фуд-кадри.


Історичний бекграунд

23 жовтня 1901 року кілька данських фермерів, які виготовляли масло, об’єдналися й зареєстрували ТМ Lurpak Danish Butter, яку в 1957 році перейменували на Lurpak®.

Масло бренду продається у 75 країнах світу та має широкий асортимент: напівсолоне, солоне, спред, схоже на пасту, рослинне, оливкове масло, сирний спред тощо. Однак культовим бренд робить не лише товар, а й реклама, яку для нього знімають.

З 2005 року рекламними кампаніями Lurpak займається лондонський філіал незалежного американського рекламного агентства Wieden+Kennedy. Голосом бренду став позакадровий голос актора Рутгера Гауера, а слоганом — “Хороша їжа заслуговує Lurpak”.

На підтримку цього меседжу, на сайті Lurpak є розділ з рецептами, для яких знадобиться вершкове масло. А на своєму youtube-каналі бренд публікує хвилинні естетичні відеорецепти.


Where there are Cooks, 2020

У своєму свіжому рекламному ролику Lurpak закликає людей більше готувати вдома і ставати справжніми кухарями.

“Сім’ї, що готують, мають кращі стосунки. А кухарі зменшують обсяг харчових відходів і готують страви, які можуть вилікувати навіть жахливе похмілля”, — зазначає представник Arla Foods, компанії, що володіє брендом Lurpak. 

“Світ заслуговує більше кухарів. Тому що там, де кухарі — там надія”.


Кирило Шлямін,
оператор-постановник

Рекламний ролик знімали в червні 2019 року. Над ним працювали австралійська режисерка Кім Геріг, англійський продакшн Somesuch та український сервіс-продакшн Radioaktive film — усього близько 150 людей. Особисто я займався зйомкою tabletop — це виключно крупні кадри їжі, які викликають рясне слиновиділення й сильний апетит.

На зйомці паралельно працювали дві операторські команди. Одна з них, наша, розташувалась навколо столу. І який би камерний вигляд це не мало збоку, у зйомці брала участь повноцінна знімальна група — від технічної команди до художників, sfx і фуд-стилістів.

Під час підготовки ми з головним оператором Лассе передивилися велику кількість картин європейського живопису. Відправною точкою став Караваджо з його відомим “к’яроскуро” — жорстким перетином світла й тіні, який створює глибину та об’єм в зображенні. Нам хотілося досягти відчуття живописного реалізму, з його глибокими тінями й сильним контрастом у цілому.

За чотири знімальні дні нашим завданням було відзняти лише десять кадрів. І хоча я думав, що часу достатньо, у підсумку навіть довелося декілька годин перепрацювати. Причина в тому, що реалізація кожного кадру на практиці виявилася досить масштабним процесом.

Наприклад, для кадру з фрикадельками хлопці з художнього департаменту навмисно вирізали задню стінку духовки і створювали триметрове деко. Це робили для того, щоб склалося враження, ніби фрикадельки — це рота солдатів, які марширують до когось на стіл. Водночас фуд-стилісти в шість рук готували ці фрикадельки — вийшло близько сотні.

Але під час викладання на деко фрикадельки, природно, вистигали. Оскільки в кадрі вони мали пашіти — потрібно було якось розігрівати. Причому прямо на деку, бо викладання займало близько 15 хвилин, і фрикадельки за цей час встигали знову охолонути. Ми пробували і UFO, і потужні теплові пушки — нічого не допомагало. У результаті на шостій годині спроб нас врятував окріп.

Для кадру, де рука зриває зелень, художники побудували цілі джунглі з різної зелені й кімнатних дерев на стільниці площею 5 кв. м., яку ми заповнили димом.

У мене також є окрема історія про кадр із картоплею. Я запропонував Лассе декілька варіантів, після чого він показав мені картину з хмарами з висоти пташиного польоту. Сказав, що пюре повинно мати саме такий вигляд. Я зблід, але вже за кілька секунд зрозумів, як це втілити. Ми використовували спеціальний вузький і довгий макрооб’єктив Laowa 24mm, який дав змогу “пролетіти” крізь 20 кг картопляного пюре, яке фуд-стилісти виклали у формі хмар. У якусь мить Лассе оцінив схему світла і сказав: “Гарно, але занадто чисто й рекламно, потрібно зробити брудніше”. Тоді я вимкнув світло, залишивши лише спрямоване ”сонце”, промінь якого звузив ще більше — так отримав наші улюблені провальні тіні.

Головний оператор, коли побачив кадр, промовив: “It’s a painting!”. Для мене дуже важливо створювати не просто рекламу, а мистецтво.


Lurpak Softest — Smoooth, 2018

Реклама Lurpak Softest — найпопулярнішого продукту бренду. Це масло намащувати найзручніше, тому що за консистенцією воно схоже на пасту.

Меседж ролика в тому, що, навіть поспішаючи, можна встигнути смачно поїсти.


Game on, Cooks, 2016

Lurpak запустив рекламну кампанію “Game on, Cooks”, у якій закликав споживачів готувати, а не дивитися кулінарні програми.

Спершу Lurpak провів дослідження кулінарних звичок споживачів у Великій Британії. Він виявив, що в середньому споживачі витрачають більше п’яти годин на тиждень на перегляд, читання й тегання їжі в соцмережах — і лише чотири години на її приготування.

Так сформулювалася мета кампанії — спонукати людей вимкнути екрани телевізорів та увімкнути духовки.

“Ти не кухар, поки не готуєш”.

Бренд хотів донести, що саме лише споживання харчової культури — не найкраща альтернатива. Рекламна кампанія охопила також пресу, діджитал і PR.


Freestyle, 2015

У цьому рекламному ролику Lurpak закликає домашніх кухарів віддатися “вільному стилю” під джазовий саундтрек.

“План такий — жодних планів. Час відкласти книжКи З рецептАМИ, викинути мірні стакани Й дати можливість нашим рецепторам вибухнути. Ми починаємо фрИстайл”.


Adventure Awaits, 2014

Реклама лінійки Lurpak для професійних кухарів закликає глядачів вирушити назустріч кулінарним пригодам.

У ролику приготування зображене як процес запуску ракети. У ньому сонце сходить за качаном капусти, а броколі та імбир схожі на поверхні невідомих планет.

Для саундтреку взято композицію з “Космічної Одісеї 2001” Стенлі Кубрика.

За цей рекламний ролик агентство Wieden + Kennedy отримало золотого лева в номінаціі FilmCraft на міжнародному фестивалі “Каннські леви”. 

Після відеоролика Adventure Awaits рекламну кампанію продовжили серією друкованих рекламних постерів.  


Weave Your Magic, 2013

Рекламне агентство Wieden + Kennedy зазначило, що метою цієї кампанії було визначити позицію Lurpak як лідера якісної їжі у всьому світі.

Кампанія демонструвала, як магічна сила кухарів разом з Lurpak може перетворювати звичайні ігредієнти на щось незвичайне.

Кампанія здобула “золото” за ефективність у Каннах, а Millward Brown нагородив Lurpak “знаковим статусом бренду” у Великобританії та Данії. 


Good Proper Food, 2013

Рекламна кампанія, у якій Lurpak розповідає, що хороша їжа — це комфортна їжа, і в ній не потрібно занадто контролювати кількість калорій. Бренд наголошує, що в кожній страві люди отримують те, що вкладають у неї — інгредієнти (наприклад, масло Lurpak).

“Якщо нам вдалося пройти крізь льодовиковий період, нам вдасться пройти і крізь цей тиждень”

Кампанія отримала продовження в друкованій рекламі.


Lightest, 2012

Рекламна кампанія для Lurpak® Lightest Spreadble. Її меседж у тому, що здорова їжа не повинна бути нудною.


Lurpak Pie/cake, 2010

Телевізійний ролик Lurpak, що показує радість і гордість кухарів-початківців. Для випічки вони використовують якісні ігредієнти, зокрема масло Lurpak. 

“Пишайтеся тим, що ваш пиріг піднявся”.


Saturday is Breakfast Day, 2009

У цьому ролику Lurpak говорить, що субота — день неспішних сніданків. У будні ми завжди перехоплюємо щось на льоту, поспішаючи на роботу. Бренд закликає споживачів присвятити день приготуванню млинців або тостів з маслом — тому що “хто сказав, що їх варто робити лише раз на рік”.

“сніданок суботи заслуговує НА краще — дай йому Lurpak”.


Lurpak Christmas, 2009

Рекламний ролик Lurpak до Різдва з хештегом #WaitedAllYear. Креатори розповідають, що чекали цілий рік, аби безупину готувати й показати кожній страві, хто в домі господар.

“Різдво заслуговує на Lurpak”.


Lurpak Butter, 1985

Lurpak запустив телевізійну кампанію для Великої Британії. Для неї він створив персонажа з масла — тромбоніста Дугласа, який намагається зіграти “Політ джмеля” Римського-Корсакова. У кожному ролику кампанії Дуглас прагне зіграти композицію, але його завжди зупиняє закадровий голос.

Образ тромбоніста Дугласа існував 25 років, допоки у 2005 році рекламними кампаніями Lurpak не зайнялася агенція Wieden + Kennedy.

Читайте також у рубриці Кейси
Як Frontline.Care створили комікс про БПЛА “Мара”, аби закрити збір на 5,2 мільйона
Розповідаємо про ідею, сюжет і митців, які долучилися до проєкту
/ Рекламний бліц з Артемом Гусєвим
Артдиректор про кейси, які підтримують під час війни та надихають до змін
13 кінострічок, натхненних реальними історіями брендів
Добірка про історії успіху та складнощі, що виникали на цьому шляху
10 рекламних роликів про Україну, знятих з початку повномасштабної війни
Про волонтерів, військових, матерів, дітей та всіх українців
Проєкт “Тиловики Азову”, або Як 500 людей зібрали 30 мільйонів для бригади “Азов”
Говоримо про ідею, силу персональної комунікації та волонтерські інсайти
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень