fbpx
Slow news

Фонд “Сильні” та художник Олександр Каліберда запустили кампанію для боротьби з міфами про сексуальне насильство

До проєкту увійшло 10 коміксів з різними життєвими ситуаціями
Бондар Каріна, 24.11.2023

Благодійний фонд “Сильні” спільно з художником Олександром Калібердою (“Київський олень”) запустили інформаційну кампанію до Всеукраїнської акції “16 днів проти насилля”.

Проєкт складається із серії коміксів, в яких розкриваються найпоширеніші міфи про сексуальне насилля.

Кампанія спрямована на боротьбу зі стереотипами та міфами, які існують у суспільстві щодо сексуального насильства. А також вона покликана підвищити рівень обізнаності про насильство серед людей. Автори проєкту через гумор та іронію хочуть підвищити усвідомленість людей та залучити до відвертого діалогу щодо цієї проблеми.

“Міфи та упередження щодо сексуального насилля – набагато серйозніша проблема, ніж може здаватись. Твердження про те, що у насиллі винні постраждалі, бо якось спровокували кривдника, розвивають толерантність до насилля у суспільстві, так звану культуру зґвалтування, де сексуальне насилля – це щось прийнятне та нормальне. Спростовуючи міфи, ми не лише підвищуємо рівень обізнаності про насилля, а й створюємо безпечний простір, де постраждалі можуть знайти підтримку та дати свідчення, а кривдники отримають справедливе покарання”, – ділиться Ярина Вишенська, співзасновниця благодійного фонду “Сильні”.

До проєкту увійшло 10 коміксів із різними життєвими ситуаціями: насильство у шлюбі, домагання на вулиці, ексгібіціонізм тощо.

У кожному випадку показано, як міфи та упередження можуть шкодити людям і як не варто поводитись у такі моменти. Знайти комікси можна за посиланням.

Авторкою текстів для коміксів є Олена Заремба. Творці проєкту хотіли показати, які наративи є шкідливими і як їх можна змінити, щоб не погіршувати ставлення суспільства до людей, які пережили сексуальне насильство. А також щоб зменшити кількість бар’єрів, що виникають внаслідок стигматизації постраждалих і заважають їм звертатися по допомогу.

Читайте також у рубриці Slow news
У Starlight Media відкривають майстерню шоуранерів 
Шукають сценаристів для нового українського серіалу
У США триває креативна кампанія до Дня червоного носа
Ініціатива покликана боротися з дитячою бідністю
Microsoft представила комп’ютери зі вбудованими функціями ШІ
Вони можуть створювати локальну історію та малювати за допомогою голосових команд
BlaBlaCar оновлює функцію «Тільки для жінок»
У компанії кажуть, що це дасть змогу жінкам користуватися сервісом більш комфортно
Українці створили першу у світі напівцифрову колекцію джинсів
Вона містить 5 моделей з унікальною цифровою ідентичністю
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень