fbpx
Кейси

Фейкові новини та пожертви за оголене фото: що відомо про пожежі в Австралії

Спойлер: фото на обкладинці — фейк
Данилюк Даяна, 08.01.2020

Одна з найбільших лісових пожеж в Австралії почалася в серпні 2019 року і триває до цього часу. Сезонні пожежі на материку спостерігаються під час щорічного сезону посухи, яка триває від грудня до березня, коли в Австралії літній час. Цьогоріч вони почалися раніше і вже встигли охопити територію близько 6,3 мільйона гектарів лісів. Кількість загиблих людей і тварин, пошкодженого майна та спаленої території постійно оновлюється.Ми зібрали фейки, новини та публікації від користувачів мережі, щоб зрозуміти що відбувається на материку.


Що відомо?

Маша Маркіна, SMM-ниця Кураж Базар:

На своїй сторінці Facebook розповіла про фейк з новиною про палаючий материк, фото дівчинки з коалою та фактчек від Guardian. 


 Фото від NASA 

Підпис та фотографія, яка поширилася інтернетом, що весь материк у вогні — фейк. Насправді, це 3D-візуазілація від NASA, яка показує всі пожежі в Австралії за останній місяць (від 5 грудня до 5 січня).

Карта пожеж дає можливість подивитися, в який період на якій території був вогонь. 


 Фото дівчинки з коалою 

Вірусна фотографія, яка розлетілася інтернетом — це робота австралійської фотографки. На зображенні її донька, але маска, коала та вогонь додані за допомогою фотошопу. Своєю роботою фотографка привернула багато уваги, в апдейті вона додала організації, яким можна надіслати пожертвування та допомогти фінансово. 


Олександр Краковецький, регіОнальний директор Microsoft, CEO DevRain, CTO ДонорUA

У своєму пості на Facebook пише про відсутність порівняльної статистики та цифр, контрольованого спалювання лісів та факт про евкаліпти, яким лісова пожежа не страшна.


 кількість загиблих тварин 

За останній тиждень почала поширюватися інформація, що внаслідок пожеж в Австралії загинуло близько 480 млн тварин. Це оцінка експерта з біорізноманітності Австралії в Сіднейському університеті, Кріса Дікмана. Його припущення базуються на звіті для Всесвітнього фонду природи за 2007 рік. Він помножив середню кількість тварин, які припадали на гектар, на площу, охоплену пожежами. 

7 січня 2020 року, генеральний директор WWF-Австралія Дермота О’Гормана, опублікував заяву, в якій зробив припущення, що загинути могло приблизно 1,25 млд тварин. 

Поки пожежі тривають, реальна кількість загиблих тварин залишається невідомою, тому робити припущення та називати цифри зарано.


Де шукати достовірну інформацію?

 Extinction Rebellion Australia — The Extinction Rebellion — рух, який бореться за екологічні зміни. Своїми діями, протестами, діяльністю в соцмережах вони хочуть домогтися політичних, економічних та соціальних зрушень, які допоможуть змінити систему, яка вбиває людей та природу. На Facebook сторінці Extinction Rebellion Australia постить місцеві новини, фото та відео свідків.

 NSW RURAL FIRE SERVICE — сайт пожежної служби Нового Південного Уельса, території з найбільшою кількістю вогню. На сайті постійно оновлюється інформація з місцем пожежі, рівнем небезпеки та статусом вогню. 

 MY Fire Watch — сайт-колаборація Landgate и Edith Cowan University, на якому зображено всі пожежі на території Австралії. Можна подивитися пожежі, які відбулися в останні 72 години, території, які згоріли за останні 3 роки, і де останній раз були помічені блискавки (які є однією з причин загоряння). 

 GreenPeace Australia — Instagram Австралійського Greenpeace, де публікують інформацію та фотографії з різних місцевих ресурсів. Описують, чому пожежі продовжуються, чи є в цьому провина екоактивістів, а ще публікують меми. Наприклад, ілюстрація з прем’єр-міністром Австралії, Скоттом Джоном Моррісоном, який заперечує кліматичні зміни.

Кейс з пожертвами 

Instagram-модель Кейлен Уорд зібрала 1 мільйон доларів за допомогою фотографій свого оголеного тіла. Вона опублікувала твіт, в якому пообіцяла відправляти своє інтимне фото кожному, хто зробить пожертву від 10 доларів благодійним організаціям. Щоб отримати інтимне фото, потрібно надіслати Кейлен фото з підтвердженням платежу. За пожертву в розмірі 100 доларів, модель відправляла відео. 

За 5 днів дівчина зібрала 1 мільйон доларів. 


Серед зірок на пожежі в Астралії відгукнулися актори, музиканти, блогери. 

Одним з перших пожертву надіслав австралійський актор, Кріс Хемстворт. Він передав 1 мільйон доларів пожежникам, постраждалим та спільнотам, які потребують допомоги. 

Співачка Pink опублікувала в Instagram пост з переліком місцевих пожежних центрів, яким можна надіслати грошову пожертву. Такий самий пост на своїй сторінці опублікувала акторка Ніколь Кідман. Обидві зірки перерахували пожежникам по 500 тисяч доларів. 

Читайте також у рубриці Кейси
Як незалежні київські книгарні комунікують зі своїми клієнтами? Частина 1
Говоримо про конкурентів, соцмережі та заробітки
Людям — сумки, чотирилапим — допомога
Розбір соціального кейса від компанії Bagland до 14 лютого
/ Як росіяни крадуть українську історію
Інтерв’ю з науковицею Анною Данильчук
Військовим — дрони, брендам — підписники
Як невеликий жарт у твіттері перетворився на масштабний флешмоб
/ Рекламний бліц з Іваном Іщенком
Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень