fbpx
Кейси

Error 404. Креативні сторінки брендів, що повідомляють про помилку

Ще одна точка контакту
Коротенко Оля, 03.09.2021

Помилка 404 (Error 404) — код повідомлення про помилку на сайті, який повідомляє, що сторінку сайту не знайдено. Але навіть ця сторінка може стати хорошим маркетинговим інструментом: її можна зробити у фірмовому стилі бренду, розмістити маскота, пожартувати. Або зробити більш корисною: розмістити оголошення, надати карту сайту, корисні посилання, форму пошуку або контактну інформацію компанії.

Бренди знайшли різні способи інформувати відвідувачів сайтів про помилку 404 і перенаправляти їх у потрібне місце. Ми зібрали приклади брендів, які підійшли до цього питання творчо, з розумом і з гумором.


Bigl

Команда українського онлайн-маркетплейса Bigl перетворила сторінку помилки 404 на майданчик для пошуку сім’ї для тварин з притулку “Сіріус”.

Щоразу, коли користувач потрапляє на сторінку помилки, сайт знайомить його з різними тваринками. За посиланням можна відкрити інформацію про собачку або котика, а також знайти контакти волонтера з притулку. Bigl та “Сіріус” поставили собі мету завдяки цій колаборації знайти дім щонайменше для 404 тварин.

Читай більше: Як допомагають безпритульним тваринам в Україні. Кейси благодійних фондів


Spotify

Гігант музичного стримінгу Spotify зробив розумну сторінку 404 — каламбур з альбома Каньє Веста 808s and Heartbreak. Сайт відволікає відвідувачів та пропонує їм звернутися до підтримки, почитати часті запитання або повернутися назад на сторінку, з якої вони прийшли.

Читай більше: Кейс Spotify: комунікації стримінгового сервісу


IKEA

В IKEA мінімалістична, але креативна сторінка. На білому фоні повідомляється, що сторінку не знайдено, але текст доповнено цифрами 404, що складені з різних товарів IKEA — столових приборів, годинників, іграшок тощо. Спробуйте перезавантажити сторінку декілька разів, і щоразу вона буде пропонувати все нові композиції. Цей приклад показує, що сторінки про помилки можуть бути простими, але водночас мати цікаву родзинку.

Читай більше: Кейс IKEA: історія і комунікації шведського бренду


Adobe

Adobe вирішили зробити сторінку помилки корисною для відвідувачів. На ній збережено популярні посилання, які можуть знадобитися відвідувачам сайту, а також цікаві цифрові твори мистецтва, що є візуальною метафорою помилки.


LEGO

На сторінці з помилкою LEGO жовтий чоловічок злякано біжить у бік екрана. Картинка супроводжується позитивним текстом: “На жаль, ми не можемо знайти цю сторінку! Але не хвилюйтесь, усе одно все прекрасно!”

Читай більше: Важлива кожна деталь: кейс LEGO


Pixar

Pixar зобразив мультяшного героя з мультфільму “Думками навиворіт”. На сторінці з помилкою чоловічок плаче, а поруч можна побачити слова “Оу, не плач. Це всього лише помилка 404!”


Mantra Labs

Компанія Mantra Labs зобразила людину в космосі, яка віддаляється в цифри 404. Картинку супроводжує текст “Упс! У вас закінчився кисень. Сторінка, яку ви шукаєте, зараз нам недосяжна”. На сторінці також є таймер, що веде зворотний відлік до повернення на домашню сторінку.


Crello

Сервіс для онлайн-редагування зображень Crello також зобразив космонавта й вирішив трохи пожартувати, написавши: “Святі небеса! Здається, сторінку, яку ви шукали, вкрали голуби”. Як візуал пов’язаний з текстом — невідомо, але на вигляд весело.


Планета Кіно

Чомусь бренди дуже люблять космонавтів у брендингу сторінок з помилками. Мережа кінотеатрів “Планета Кіно” — не виняток. Окрім маленького зображення космонавта, що літає в нулі, “Планета Кіно” використала відому фразу з “Аполлона-13” — “Г’юстоне, у нас проблема”.


The New Yorker

Сторінка американського щотижневого видання The New Yorker оформлена в корпоративному стилі, супроводжується зображенням миші в лабіринті та має зручну навігацію.


Ready to go survival

Ready to go survival допомагає підготуватись до складних умов виживання. Сторінка сайту з помилкою 404 відсилає до відомої кінострічки “Матриця” і пропонує два варіанти: натиснути на червону таблетку й почати приготування або натиснути на синю таблетку й повернутися на домашню сторінку.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
Як Frontline.Care створили комікс про БПЛА “Мара”, аби закрити збір на 5,2 мільйона
Розповідаємо про ідею, сюжет і митців, які долучилися до проєкту
/ Рекламний бліц з Артемом Гусєвим
Артдиректор про кейси, які підтримують під час війни та надихають до змін
13 кінострічок, натхненних реальними історіями брендів
Добірка про історії успіху та складнощі, що виникали на цьому шляху
10 рекламних роликів про Україну, знятих з початку повномасштабної війни
Про волонтерів, військових, матерів, дітей та всіх українців
Проєкт “Тиловики Азову”, або Як 500 людей зібрали 30 мільйонів для бригади “Азов”
Говоримо про ідею, силу персональної комунікації та волонтерські інсайти
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень