fbpx
Кейси

Error 404. Креативні сторінки брендів, що повідомляють про помилку

Ще одна точка контакту
Коротенко Оля, 03.09.2021

Помилка 404 (Error 404) — код повідомлення про помилку на сайті, який повідомляє, що сторінку сайту не знайдено. Але навіть ця сторінка може стати хорошим маркетинговим інструментом: її можна зробити у фірмовому стилі бренду, розмістити маскота, пожартувати. Або зробити більш корисною: розмістити оголошення, надати карту сайту, корисні посилання, форму пошуку або контактну інформацію компанії.

Бренди знайшли різні способи інформувати відвідувачів сайтів про помилку 404 і перенаправляти їх у потрібне місце. Ми зібрали приклади брендів, які підійшли до цього питання творчо, з розумом і з гумором.


Bigl

Команда українського онлайн-маркетплейса Bigl перетворила сторінку помилки 404 на майданчик для пошуку сім’ї для тварин з притулку “Сіріус”.

Щоразу, коли користувач потрапляє на сторінку помилки, сайт знайомить його з різними тваринками. За посиланням можна відкрити інформацію про собачку або котика, а також знайти контакти волонтера з притулку. Bigl та “Сіріус” поставили собі мету завдяки цій колаборації знайти дім щонайменше для 404 тварин.

Читай більше: Як допомагають безпритульним тваринам в Україні. Кейси благодійних фондів


Spotify

Гігант музичного стримінгу Spotify зробив розумну сторінку 404 — каламбур з альбома Каньє Веста 808s and Heartbreak. Сайт відволікає відвідувачів та пропонує їм звернутися до підтримки, почитати часті запитання або повернутися назад на сторінку, з якої вони прийшли.

Читай більше: Кейс Spotify: комунікації стримінгового сервісу


IKEA

В IKEA мінімалістична, але креативна сторінка. На білому фоні повідомляється, що сторінку не знайдено, але текст доповнено цифрами 404, що складені з різних товарів IKEA — столових приборів, годинників, іграшок тощо. Спробуйте перезавантажити сторінку декілька разів, і щоразу вона буде пропонувати все нові композиції. Цей приклад показує, що сторінки про помилки можуть бути простими, але водночас мати цікаву родзинку.

Читай більше: Кейс IKEA: історія і комунікації шведського бренду


Adobe

Adobe вирішили зробити сторінку помилки корисною для відвідувачів. На ній збережено популярні посилання, які можуть знадобитися відвідувачам сайту, а також цікаві цифрові твори мистецтва, що є візуальною метафорою помилки.


LEGO

На сторінці з помилкою LEGO жовтий чоловічок злякано біжить у бік екрана. Картинка супроводжується позитивним текстом: “На жаль, ми не можемо знайти цю сторінку! Але не хвилюйтесь, усе одно все прекрасно!”

Читай більше: Важлива кожна деталь: кейс LEGO


Pixar

Pixar зобразив мультяшного героя з мультфільму “Думками навиворіт”. На сторінці з помилкою чоловічок плаче, а поруч можна побачити слова “Оу, не плач. Це всього лише помилка 404!”


Mantra Labs

Компанія Mantra Labs зобразила людину в космосі, яка віддаляється в цифри 404. Картинку супроводжує текст “Упс! У вас закінчився кисень. Сторінка, яку ви шукаєте, зараз нам недосяжна”. На сторінці також є таймер, що веде зворотний відлік до повернення на домашню сторінку.


Crello

Сервіс для онлайн-редагування зображень Crello також зобразив космонавта й вирішив трохи пожартувати, написавши: “Святі небеса! Здається, сторінку, яку ви шукали, вкрали голуби”. Як візуал пов’язаний з текстом — невідомо, але на вигляд весело.


Планета Кіно

Чомусь бренди дуже люблять космонавтів у брендингу сторінок з помилками. Мережа кінотеатрів “Планета Кіно” — не виняток. Окрім маленького зображення космонавта, що літає в нулі, “Планета Кіно” використала відому фразу з “Аполлона-13” — “Г’юстоне, у нас проблема”.


The New Yorker

Сторінка американського щотижневого видання The New Yorker оформлена в корпоративному стилі, супроводжується зображенням миші в лабіринті та має зручну навігацію.


Ready to go survival

Ready to go survival допомагає підготуватись до складних умов виживання. Сторінка сайту з помилкою 404 відсилає до відомої кінострічки “Матриця” і пропонує два варіанти: натиснути на червону таблетку й почати приготування або натиснути на синю таблетку й повернутися на домашню сторінку.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
Як через глибинні дослідження збільшити кількість лідів удвічі: кейс 
Ми провели глибинні дослідження для бренду вагового обладнання: результат – збільшення лідів х2. Як це працює?
Як піарникам ефективно співпрацювати з медіа
10 порад з досвіду фінансових медіа «Мінфін» та Finance.ua
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень