У суспільстві переважає концепція усвідомленого споживання й турботи про навколишнє середовище. Бренди також розуміють необхідність долучатися й усіляко показують зацікавленість у вирішенні екологічних проблем. Важливе й водночас складне завдання для брендів — виготовити упаковку і при цьому не нашкодити природі, а за можливості допомогти їй.
Ми вже писали про оптимізований дизайн упаковки. Тепер розглянемо 5 прикладів екодизайну упаковок, яким вдалося поєднати зручність і креатив з турботою про навколишнє середовище.
Упаковка для яєць Happy eggs із сіна
Польська дизайнерка Мая Сжипек запропонувала креативну та екологічну упаковку для яєць Happy eggs — із сухої скошеної трави.
Подрібненому сіну надають форми під гарячим пресом, зберігаючи природний аромат трави. Утворена конструкція стійка, за своїми характеристиками зовсім не поступається звичайній картонній упаковці.
Дизайнерка каже, що упаковка із сіна має багато переваг. По-перше, це візуальна комунікація — незвичне й водночас стильне рішення. По-друге, екологічність. Сіно — природний поновлюваний матеріал. До того ж його використання корисне для підтримки балансу в навколишньому середовищі. Збирання сіна допомагає зберегти деякі види рослин, що мають потребу у світлі. Крім цього, використання сіна для виготовлення упаковок — це альтернатива сезонному спалюванню трави, яке шкодить клімату.
Воскова банка-свічка для меду Bee Bright
Канадський студент розробив креативну концепцію екологічної банки для меду — вона виготовлена зі 100% бджолиного воску. Кришка для банки вироблена з дерева.
Використання воску як матеріалу для виготовлення тари — поширена практика серед бджолярів. Це символічно, екологічно та привертає увагу покупця. Проте розробник концепту Bee Bright пішов далі й додав ще більше креативу.
Особливість цієї банки в тому, що її можна використовувати як свічку. Для цього порожню воскову ємкість треба перевернути догори дном та запалити гніт. Дерев’яну кришку зручно використовувати як підставку для свічки.
Паперова пляшка для вина PaperBoy
Каліфорнійський винний бренд Truett-Hurst випустив напій у паперовій пляшці. Вона створена за концепцією GreenBottle, яку запропонував дизайнер Кевін Шоу з агентства Stranger & Stranger.
GreenBottle вироблена з пресованої паперової маси у формі пляшки та вакуумного пластикового вкладиша всередині. Обидві частини такої упаковки цілком придатні до перероблення. Після використання вмісту пляшки її паперову частину потрібно відділити від пластикової, згорнути і здати на перероблення.
Спочатку ідея паперової пляшки полягала в тому, що її зручно використовувати, коли немає змоги одразу викинути сміття — наприклад, на барбекю чи пікніках. Паперова пляшка, на відміну від скляної, легко згортається і не займає багато місця.
Такий спосіб пакування неабияк зацікавив екосвідомих покупців, тож ідея екологічності згодом стала першочерговою. Завдяки зміні позиціонування протягом перших двох місяців компанія продала 250 тисяч пляшок вина.
Компанія GreenBottle виробляє паперові упаковки не тільки для вина PaperBoy — вона співпрацює з багатьма американськими брендами різних напрямів. Зокрема, із брендом спортивного харчування Bodylogix та з брендом побутової хімії Seventh Generation, які також дбають про екологічність пакування.
Ящик для вина Tyto Alba, що перетворюється на шпаківню
Португальська студія Rita Rivotti розробила концепцію для бренду Tyto Alba, наголосивши на його екологічному іміджу. Головною цікавинкою концепту стала упаковка для пляшки з вином. Вона зроблена з дерева та має круглий отвір посередині, що перетворює її з коробки для пляшки на справжню шпаківню для пташок.
В основу концепції бренду Tyto Alba закладено використання образу сови сипухи. Ці сови живуть у виноградниках, охороняючи їх від епідемій та шкідників. Представники бренду кажуть, що від збереження популяції сов сипух безпосередньо залежить обсяг врожаю винограду для виробництва їхнього вина.
Контейнер-розсада для брускового мила Pangea Organics
Щороку у світі вирубують понад 90 мільйонів дерев, щоб виготовити паковання для продуктів. Американська компанія з виробництва доглядової косметики Pangea Organics вирішила допомогти довкіллю і створила упаковку, яка, навпаки, збільшує кількість дерев.
Pangea випускає органічне брускове мило в цілком екологічному контейнері. Компанія виробляє упаковку за таким самим принципом, як створюють коробки для яєць — із пресованого переробленого паперу та води. Але перш ніж формувати контейнери, Pangea Organics додають у суміш насіння ялинових дерев.
Тобто контейнер зі звичайної екологічної упаковки перетворюється на справжню розсаду.
Виростити ялинку з коробки нескладно. Потрібно на добу замочити контейнер у воді, а потім посадити в ґрунт.