fbpx
Кейси

Effie Awards Ukraine 2021: 8 проєктів, що привернули увагу

і один кейс від організаторів
Мар'яна Хемій, 18.12.2021

15 грудня 2021 року відбулась церемонія нагород Effie Awards Ukraine, у межах якої оголошують рейтинги ефективності комунікаційних, медіаагентств та рекламно-комунікаційних груп, а також найефективніших рекламодавців і брендів України.

Це національний етап відбору міжнародної премії Effie Awards, яку заснувала в 1968 році Американська маркетингова асоціація Нью-Йорка. За понад 50 років історії вона стала глобальним символом ефективності рекламних комунікацій.

В Україні Effie Awards проводять з 2005 року. Її результати потраплять до міжнародного рейтингу ефективності Effie Index 2021. Переможців премії визначає журі з понад 250 експертів рекламно-комунікаційної сфери. Загалом до фіналу Effie Awards Ukraine-2021 пройшло 154 заявок у 49 категоріях.

Розповідаємо про найяскравіші проєкти із нагороджених.


Цьогоріч найефективнішими стали:

  • комунікаційне агентство — Gres Todorchuk (13 нагород: 4 золотих, 5 срібних та 4 бронзових статуетки);
  • медіаагентство — Media First Ukraine;
  • рекламна група — Twiga Ukraine (загалом 10 нагород Effie, серед яких 3 золотих, 2 срібних і 5 бронзових статуеток);
  • рекламодавець — PepsiCo Ukraine;
  • бренд — “Сільпо” (загалом 7 нагород, дві золоті, дві срібні і бронзова).

Комунікаційним агентством року 2021 назвали Postmen, агенція отримала 3 золоті й 3 срібні нагороди. Гран-прі EFFIE Awards 2021 присудили агенції Філіп Морріс Україна.


Мистецький проєкт “Леся Українка: 150 імен”

ПРЕМІЯ: Effie Awards Ukraine

КАТЕГОРІЯ: Culture & The Arts, Rebranding, Cross Media Storytelling 

ОТРИМАЛИ: Postmen

До 150-ліття Лесі Українки Postmen розробила айдентику ювілейного року, а також підготувала низку заходів з відзначення ювілею письменниці. Агенція ставила за мету збагатити знання українців про цю видатну постать, мотивувати читати, слухати й дивитися її літературні твори, привернути увагу до листів, фото, а також до робіт митців, що були створені за творами Лесі Українки та на її честь. У соцмережах використовували гештеги #150роківлесіукраїнки #150іменлесі.

В Українському Домі в Києві тривала виставка, в межах якої відбувалися дискусії, перформанс і трансляція Re:post-опери “LE” від Влада Троїцького та музичної формації NOVA OPERA, презентація першого повного нецензурованого видання творів Лесі Українки у 14 томах.


“Метелик у скафандрі”, Нова Пошта

ПРЕМІЯ: Effie Awards Ukraine

КАТЕГОРІЯ: Brand Experience: Live, AR/VR/Digital, Live + AR/VR/Digital 

ОТРИМАЛИ: Gres Todorchuk

Назва проєкту, імовірно, відсилає до відомої біографічної екранізації “Скафандр і метелик” (франц. “Le scaphandre et le papillon”) — історії Жана-Домініка Бобі, редактора журналу Elle, який у 43 роки був паралізований, але знайшов у собі сили написати книжку.

“Метелик у скафандрі”, реалізований Gres Todorchuk, дав змогу відчути біг Сергію Волевачу — хлопцю, який потрапив у ДТП і попри невтішні прогнози лікарів прагнув одужати. Щоб підтримати Сергія, у прямому ефірі за допомогою віртуальної реальності марафон Києвом разом із ним подолав багаторазовий чемпіон Європи з кросу та учасник Олімпійських ігор Сергій Лебідь. Так у 2020 році Сергієві подарували можливість відчути біг. А цієї осені він уже самостійно здолав дистанцію осіннього марафону Нової Пошти.


“Булочка Суламіф”, Сільпо

ПРЕМІЯ: Effie Awards Ukraine

КАТЕГОРІЯ:  “PR, Корпоративна репутація “

ОТРИМАЛИ: Gres Todorchuk, “Сільпо”

Мережа супермаркетів “Сільпо” створила булочку на честь дівчинки Суламіф, яка народилась у день, передбачений чеком. Супермаркет позначила у своєму дописі одна з відвідувачок. Вона розповіла, як чотири роки тому була на останньому місяці вагітності й чекала на дівчинку, яка все не народжувалася. Щоб розвіятись, майбутня мама пішла до “Сільпо”, купила солодощі та прочитала передбачення на чеку: “Так, це відбудеться у вівторок”.

На вівторок припадав її День народження, і саме цього дня народилася Суламіф. Зараз родина живе за кордоном. У дописі жінка написала, що там їй бракує гречаного багета й булочок з вишнею. У відповідь разом з автором рецепту популярного гречаного багета у “Сільпо” створили нову солодку булочку з вишнею і назвали її “Суламіф”.


“Зізнання в коханні конкурентам”, Сільпо

ПРЕМІЯ: Effie Awards Ukraine

КАТЕГОРІЯ: “Разове залучення” 

ОТРИМАЛИ: Gres Todorchuk, “Сільпо”

У День святого Валентина “Сільпо” освідчилась конкурентам на чотирьох білбордах з написами: “АТБ, ми любимо тебе”, “Еко, наша любов недалеко”, “Варус, ти даєш нам парус” та “Білла, забути тебе несила”. Їх розмістили біля відповідних супермаркетів.

“Іноді любов зустрічається в зовсім несподіваних місцях. Ми зізнаємося у своїх почуттях “АТБ”, “Біллі” та “Еко-маркету”. А ще — любим “Форі”, “Фоззі” і “Великій кишені”, чудовим “Варусу”, “Новусу”, “Трашу”, “Ашану”, “Гудвайну”, “Метро” та іншим мережам по всій Україні. Ви всі надихаєте, зачаровуєте і закохуєте в себе. Кожен із вас заслуговує на щиру, безмежну й віддану любов. Знайте — “Сільпо” loves You!”, — написала мережа супермаркетів “Сільпо” у дописі на своїй Facebook-сторінці.

До речі, “Сільпо” — не перший бренд, який зізнається в коханні конкурентам. Так, у 2020 році Burger King розмістив у Гельсінкі плакати із зізнанням у коханні до McDonald’s.


“Шоу дронів”

ПРЕМІЯ: Effie Awards Ukraine

КАТЕГОРІЯ: Positive Change – Social Good: Brands 

ОТРИМАЛИ: Gres Todorchuk

У листопаді відзначають Рік обізнаності про рак легені. За допомогою світлового та звукового шоу, що відбулося в небі над НСК “Олімпійський” за участю понад 50 дронів, організатори прагнули нагадати про важливість своєчасної діагностики раку легені. Своїм завданням вони визначили акцентувати на поширенні раку легені, тож фахівці розповіли під час акції про перші симптоми захворювання та групи ризику.

Рак легені часто не проявляється симптомами у хворих на ранніх стадіях. Перші ознаки хвороби людина помічає вже на третій або четвертій стадії, коли більшості пацієнтів лікарі можуть запропонувати лише паліативне лікування. Таких пацієнтів — 70 відсотків. Водночас шанси подолати хворобу значно вищі, якщо виявити її на ранній стадії. Щороку в Україні рак легені діагностують у середньому в 13 тисяч людей, це перше за смертністю онкологічне захворювання в Україні.


The Best side of Molokija

ПРЕМІЯ: Effie Awards Ukraine

КАТЕГОРІЯ: “Продукти харчування” та Marketing Innovation Solutions 

ОТРИМАЛИ: Starcom Ukraine

Для бренду “Молокія”, який виготовляє молочну продукцію, провели ребрендинг — змінили паковання. Відтоді головним став бік паковання, де вказано склад продукції. Завдяки цьому та грамотно спланованій крос-медійній підтримці бренду вдалося значно збільшити показник off-take, продавши рекордну для себе кількість продукції.

Це хороший приклад того, як компанія, маючи лімітований рекламний бюджет, змогла знайти рішення, щоб виділитись серед конкурентів і виокремити свою комунікаційну нішу в категорії.

Читай також: Banda створила нову комунікацію для “Молокії”


The biggest wave of divorces in Ukraine, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

ПРЕМІЯ: Effie Awards Ukraine

КАТЕГОРІЯ: “Малобюджетні кампанії” 

ОТРИМАЛИ: Twiga Digital UkraineTwiga Digital Ukraine

Щоб привернути увагу до масового використання пластикових пакетів, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запустило наймасовішу хвилю розлучень в Україні. За допомогою функції життєвих подій у Facebook і масок в Instagram люди могли публічно “розлучитись” із пластиковим пакетиком. Завдяки флешмобу в соцмережах акція отримала без витрат на рекламу медіапокриття в 40 млн і понад 300 тисяч реакцій користувачів.


Motherland Pride, КиївПрайд

ПРЕМІЯ: Effie Awards Ukraine

КАТЕГОРІЯ: Кампанії з короткостроковим ефектом 

ОТРИМАЛИ: Saatchi&Saatchi Ukraine

Проєкт протягом трьох днів набрав велику аудиторію й охоплення. Його активно обговорювали за межами України, в понад 50 країнах.

Детальніше читай у нашому матеріалі: Кейс KyivPride: бути видимими, захищати, реагувати на інфоприводи


“Кейс майбутнього” на користь планеті


Під час церемонії нагородження команда агенції Adsapience підготувала замість кейсу у значенні готового маркетинг-рішення шість порожніх матеріальних кейсів. Так агенція прагне заохотити компанії, що мають широку аудиторію споживачів і володіють рекламними ресурсами, проявити активність і допомогти планеті.

Історія цієї екоініціативи почалася у 2019 році, коли на Effie з’явився новий блок нагород у категоріях Positive Change. Та екокейси кількісно значно поступаються комерційним. Команда ініціаторів “Кейса майбутнього” вважає, що їхня ініціатива допоможе заохотити бренди до позитивних змін, а також закличе споживачів до екологічно свідомого вибору. Шість кейсів потрібно буде заповнити до 2023 року і показати результат, що буде гідний нагороди у категорії Positive Change — Environmental.

Для екочеленджу обрали п’ять найкращих маркетингових команд та найефективнішого рекламодавця, яким і вручили порожні кейси з пропозицією підтримати ініціативу. Виклик прийняли українські команди PepsiCo, L’Oréal, “Сільпо”, Про-Фарма, МакДональдз та ПУМБ.

Щоб проконтролювати дотримання зобов’язань, директор Всеукраїнської рекламної коаліції Максим Лазебник через рік проведе інтерв’ю з компаніями. Він з’ясує, як просувається впровадження екоініціатив, які рішення вже розглянули та які труднощі поставали перед командами.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
Як тепер називати путіна?
У МЗС зробили офіційну заяву щодо «інавгурації»
/ «Пацифізм – це розкіш, яку ми собі не можемо дозволити»
Режисерка харківського театру «Нафта» Ніна Хижна про тілесність, антидепресанти й театральне життя в Харкові
Аналіз в SMM
Які показники справді важливі, що враховувати, а чим можна пожертвувати
/ Як проводити фестиваль квір-кіно під час війни
Говоримо з Богданом Жуком, директором фестивалю SUNNY BUNNY
/ Як незалежні київські книгарні комунікують зі своїми клієнтами? Частина ІІ
Говоримо про аудиторію, конкурентів та соцмережі
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень