fbpx
Конспект

Добірка серіалів та шоу про рекламу: що варто подивитися

Спойлер: у добірці немає фільму “99 франків”
Альтман Дарина, 22.10.2020

Індустрія реклами й маркетингу з роками змінювалася й еволюціонувала. У різні часи талановиті рекламники по всьому світу вигадували нові концепти та ідеї. Реклама швидко стала частиною популярної культури та нашого повсякденного життя, а тому надихнула продюсерів на створення серіалів про людей зі сфери креативу. 

Ми зробили добірку п’яти небанальних серіалів і шоу про рекламників та розповіли, що варто подивитися. 


MadMen

MadMen (“Божевільні”) став культовою класикою сучасних американських серіалів. Назва серіалу відносить до вулиці Медісон-авеню, що на Мангеттені. Ще з 19 сторіччя на ній розмістилися офіси великих рекламних агенцій, і сама назва вулиці стала прозивною цілої рекламної індустрії.

Серіал розповідає історію рекламників-новаторів у 1960-х, що винайшли сучасний підхід до брендингу й реклами. Історія сфокусована на головному герої Дональді Дрейпері, особистість якого частково змальована з колишнього креативного директора агенції Leo Burnett. 

MadMen розповідає про особисте й професійне життя персонажів, зображає культурне середовище 60–70-х років. Серіал відрізняється історичною автентичністю, що дає змогу краще зрозуміти контекст зародження рекламної галузі.

Протягом семи сезонів на тлі сюжету відбуваються ключові події епохи в США: авіакатастрофа Boeing 707 в Нью-Йорку, перші президентські дебати на ТБ, убивство Кеннеді тощо. MadMen акцентує й на соціальних аспектах: становищі жінок в індустрії та суспільстві, расовій несправедливості, переслідуванні ЛГБТК+ людей.


Absolute Power

Absolute Power розповідає історію двох піарників, які мають власну PR-агенцію в Лондоні. Серіал зі Стівеном Фраєм і Джоном Бьордом у головних ролях зображає цинічний та жорстокий світ рекламної індустрії. Герої постійно брешуть та вдаються до всіляких махінацій, щоб пробити собі дорогу у світ.

Піарникам вдається будь-якою ціною тримати знаменитих клієнтів на таблоїдах або, навпаки, ховати їх від уваги. Вони рятують депутатів від політичних скандалів, допомогають бізнесменам та поширюють чорний піар клієнтам на користь.

Absolute Power знятий у форматі комедії, сатирично, але не без частки правдивих реалій. Етичність у роботі напарників — не пріорітет. Вони будуть брехати, мухлювати та навіть красти, але їхні клієнти отримуть те, заради чого прийшли.


The Crazy Ones

The Crazy Ones – це серіал про ексцентричного креативника, що має власну рекламну агенцією і керує нею разом з донькою. Головний герой Саймон, якого грає Робін Вільямс, використовує доволі нетрадиційні методи в роботі з людьми та схильний робити імпульсивні непередбачувані вчинки. Його донька Сінді, навпаки, організована, сфокусована на праці та часто відчуває, ніби працює з дитиною, вгамовуючи дивацтва свого батька. 

Серед клієнтів агенції — найбільші світові бренди та знаменитості. Батькові з донькою зрештою вдається задовольнити інтереси клієнтів, незважаючи на божевільну робочу атмосферу.

Герої справляються і з особистими кризами. Так, батько Саймон страшенно боїться втратити пристрасть до реклами й думає, що всі геніальні ідеї вже залишились у минулому. Сінді намагається побудувати особисте життя на тлі постійної праці.


Trust Me

Cеріал розповідає про життя й роботу двох рекламників з агенції в Чикаго. Напарники – давні найкращі друзі та творчі партнери, але цілком різні за натурою люди. Мейсон — відповідальний, трудоголік і сім’янин, він вірний брендам, з якими працює. А от Коннер, навпаки, – одинокий імпульсивний хлопець, що своїми манерами нагадує бунтівного підлітка. Їхні стосунки постійно піддаються випробуванню, особливо коли Мейсон отримує посаду креативного директора і стає босом Коннера.

Trust Me розповідає про життя всієї творчої команди агенції, їхні нетрадиційні ідеї та взаємини. Серіал також порушує питання віку в рекламній сфері, з’ясовуючи, чи правда, що лише молоді люди здатні відчувати дух часу та втілювати його у своїй праці. Історія зображає офісне життя, міжособистісні стосунки й конфлікти, заздрощі, значення его в командній роботі та етичність у роботі з клієнтами.

The Pitch

The Pitch — це телешоу без сценарію, проте з оригінальним концептом. Щотижня дві креативні агенції змагаються за можливість створити кампанію для бренду, маючи лише 7 днів на підготовку. Реаліті-формат дає змогу рекламникам боротися за співпрацю з такими брендами, як Subway, Frangelico, Marriott hotels тощо.

Цікаво, що натхненням для ідеї шоу став серіал MadMen. Тут є відсилки до епізодів, де Дональд Дрейпер влаштовував pitch зустрічі з клієнтами. Саме такий формат допомагав проявити свої кращі ідеї і здібності, завдяки елементам азарту й конкуренції.

The Pitch дає змогу подивитися на роботу рекламників зовсім з іншого боку, неначе це захопливий футбольний матч або напружена гра в баскетбол. Учасники реаліті проявляють максимум креативу в адреналіновому становищі та демонструють нам іншу сторону своєї праці.

Читайте також у рубриці Конспект
Що і як говорити, щоб вас почули іноземці?
Про це розповіли Тома Істоміна, співзасновниця та заступниця головного редактора Kyiv Independent та Дарина Шевченко, CEO Kyiv Independent
/ Які книжки читають експерти та організатори фестивалю «Книжкова країна»
Добірка книжок, на які варто звернути увагу
Як протистояти оновленим російським ІПСО: рекомендації медіаекспертів
Українські медіаексперти виокремили конкретні загрози та дали рекомендації, як з ними впоратися.
Як побороти застарілу систему: кейс «Армія ТV»
Огляд роботи оновленого медіаресурсу Міністерства оборони України
Як медіа працювати з Telegram. Кейс «Ґрунту»
Основним складником успіху є довіра до вашого бренду
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень