fbpx
Зсередини

Чекліст: як обрати телеграм-канал для реклами 

На що звертати увагу та чому кількість підписників — не головне
Абліцова Анна, 18.10.2022

Після повномасштабного вторгнення росії українці стали більше “сидіти” в Telegram. Раніше пересічний користувач проводив у месенджері 5 хвилин щодня, а з лютого цей показник зріс до 40 хвилин.

Telegram став “новим чорним”: блогери створюють і розвивають тут свої канали, а бренди все частіше приходять сюди по рекламу. Стає навіть трохи тісно.

Мене звати Аня Абліцова. Я спеціалістка з комунікацій і майже 5 років веду канал БЛІЦ. Раніше залученість на моєму каналі сягала 90%, а зараз 60-70%, бо привернути увагу підписників нині складніше. Причина логічна — каналів стає все більше, і увага читачів розсіюється. Нещодавнє опитування, яке я проводила серед підписників, це підтверджує: близько 50% опитаних кажуть, що підписані на 30+ каналів. Але читають лише окремі.

Щоправда, і реклами стає більше. Я ледь не щодня отримую запити, хоч мій канал і нішевий — для медійників, піарників і маркетологів. Також мене часто просять допомогти обрати релевантний канал для реклами. Так, власне, і виникла ідея написати цей текст, щоб потім кидати його у відповідь на подібні прохання.

Отже, ви обираєте канал для реклами — на що варто звернути увагу?


01.

ERR (Engagement rate by reach) — залучення за охопленням

Ця метрика показує, скільки підписників каналу читають і реагують на дописи, які в ньому публікуються. Що вищим є цей показник, то краще.

Наприклад, залученість 80% означає, що в каналу жива та зацікавлена аудиторія, і ваш рекламний допис побачить більшість підписників. А залученість 20% свідчить про те, що підписники здебільшого залишають дописи непрочитаними або відправляють в “архів”. А отже й вашу рекламу побачить небагато людей.

Подивитись ERR можна на сайті tgstat — там зібрана статистика за всіма каналами. Вводите в пошуковик назву каналу, відкриваєте його статистику й шукаєте залучення.

Наприклад, ERR з нижче наведеного скріна має один з найбільших каналів для маркетологів в Україні. Там понад 20 тисяч підписників, але тільки четверта частина регулярно читає дописи. Графік показує, як ця динаміка змінюється.


02.

Активність аудиторії

Реакції та коментарі під дописами. Якщо аудиторія каналу жива й активна, вона дає себе взнаки: лайкає пости, залишає коментарі під ними й пересилає публікації іншим юзерам.

Для цієї метрики не потрібно додаткових програм: достатньо прогортати дописи й звернути увагу на кількість реакцій та коментарів. Ось такий вигляд, наприклад, мають реакції на каналі про книжки, який я читаю. Для розуміння — там понад 8 тисяч підписників. Тобто аудиторія суперзалучена.

Статистику про розповсюдження публікацій можете переглянути на tgstat, а можете запитати безпосередньо в авторів каналів, адже в Telegram така метрика доступна. Такий вигляд, наприклад, мають шери в моєму каналі.


03.

Підписники (Subscribers)

Ця метрика показує, скільки людей читають канал і наскільки органічно вони в нього додаються. На канал можуть підписатися тисячі підписників, але не факт, що вони його читатимуть. Тому головне — аналізувати залученість й охоплення дописів.

Утім, на метрику Subscribers на tgstat раджу подивитися. “Здоровою” вона має приблизно такий вигляд, адже тут видно органічний приріст підписників.

А не зовсім “здоровий” її вигляд ось такий, адже відписка майже 400 підписників за місяць — це поганий сигнал. Можливо, це були боти й Telegram їх самостійно видалив, а можливо, автор запостив щось зашкварне — і люди масово пішли.

Проте якщо на графіку видно різкий приріст, це необов’язково боти. Може бути, що автор каналу закупив рекламу або якийсь його допис “вистрілив”, і люди підписалися.


04.

Періодичність публікацій

Як часто на каналі з’являються нові дописи. Звісно, це залежить від тематики каналу: у новинних оновлення інтенсивне, а в більш нішевих може виходити один пост на день. Проте якщо публікації на каналі з’являються раз на тиждень — це вже маячок, що він не зовсім живий.

Також періодичність появи дописів на каналі може впливати на охоплення реклами. Якщо їх занадто багато, ваша реклама може загубитися в потоці інформації. Тому ліпше заздалегідь уточнити, як довго рекламний допис буде висіти в стрічці останнім.


05.

Авторство

І наостанок моя дуже суб’єктивна “метрика” — авторство. Я впевнена, що канал може бути якісним лише у випадку, якщо його веде адекватний “живий” автор, а не бот чи людина під ніком. Такий автор відповідає своєю репутацією за все, що відбувається в нього на каналі.

У мене нещодавно був кейс, коли один великий канал для маркетологів фактично скопіював допис із мого каналу й опублікував у себе без посилання. Мені про це сказали підписники. Я, звісно ж, написала автору-ноунейму того каналу. Проте він мене проігнорував і заблокував. Логічно, що з такими каналами ліпше не мати справ, адже хто за ними стоїть — невідомо. Ризиків від такої співпраці безліч — від втрати грошей до репутаційних скандалів.

Читайте також у рубриці Зсередини
“Я пам’ятаю SMM Intensive, і як там перевернувся мій світогляд щодо роботи”. Історії трьох студенток Bazilik School
Про досвід навчання, нетворкінг та зміни в карʼєрі
Як рекламувалися українські видавництва минулих століть
Чотири бізнес-ідеї від українського книгодруку
/ Добірка додатків і програм для створення субтитрів на відео
10 додатків для транскрипції та створення субтитрів
Як міксована реальність стає трендом серед українських брендів
Засновник WEIS Studio Дмитро Грушковський розповідає про новий для українського ринку формат реклами
Як працюють українські бренди натуральної косметики Crumb, M2O, UNICO
Розповідаємо про ідею, її втілення та комунікацію з клієнтами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень