fbpx
Зсередини

Чекліст: як обрати телеграм-канал для реклами 

На що звертати увагу та чому кількість підписників — не головне
Абліцова Анна, 18.10.2022

Після повномасштабного вторгнення росії українці стали більше “сидіти” в Telegram. Раніше пересічний користувач проводив у месенджері 5 хвилин щодня, а з лютого цей показник зріс до 40 хвилин.

Telegram став “новим чорним”: блогери створюють і розвивають тут свої канали, а бренди все частіше приходять сюди по рекламу. Стає навіть трохи тісно.

Мене звати Аня Абліцова. Я спеціалістка з комунікацій і майже 5 років веду канал БЛІЦ. Раніше залученість на моєму каналі сягала 90%, а зараз 60-70%, бо привернути увагу підписників нині складніше. Причина логічна — каналів стає все більше, і увага читачів розсіюється. Нещодавнє опитування, яке я проводила серед підписників, це підтверджує: близько 50% опитаних кажуть, що підписані на 30+ каналів. Але читають лише окремі.

Щоправда, і реклами стає більше. Я ледь не щодня отримую запити, хоч мій канал і нішевий — для медійників, піарників і маркетологів. Також мене часто просять допомогти обрати релевантний канал для реклами. Так, власне, і виникла ідея написати цей текст, щоб потім кидати його у відповідь на подібні прохання.

Отже, ви обираєте канал для реклами — на що варто звернути увагу?


01.

ERR (Engagement rate by reach) — залучення за охопленням

Ця метрика показує, скільки підписників каналу читають і реагують на дописи, які в ньому публікуються. Що вищим є цей показник, то краще.

Наприклад, залученість 80% означає, що в каналу жива та зацікавлена аудиторія, і ваш рекламний допис побачить більшість підписників. А залученість 20% свідчить про те, що підписники здебільшого залишають дописи непрочитаними або відправляють в “архів”. А отже й вашу рекламу побачить небагато людей.

Подивитись ERR можна на сайті tgstat — там зібрана статистика за всіма каналами. Вводите в пошуковик назву каналу, відкриваєте його статистику й шукаєте залучення.

Наприклад, ERR з нижче наведеного скріна має один з найбільших каналів для маркетологів в Україні. Там понад 20 тисяч підписників, але тільки четверта частина регулярно читає дописи. Графік показує, як ця динаміка змінюється.


02.

Активність аудиторії

Реакції та коментарі під дописами. Якщо аудиторія каналу жива й активна, вона дає себе взнаки: лайкає пости, залишає коментарі під ними й пересилає публікації іншим юзерам.

Для цієї метрики не потрібно додаткових програм: достатньо прогортати дописи й звернути увагу на кількість реакцій та коментарів. Ось такий вигляд, наприклад, мають реакції на каналі про книжки, який я читаю. Для розуміння — там понад 8 тисяч підписників. Тобто аудиторія суперзалучена.

Статистику про розповсюдження публікацій можете переглянути на tgstat, а можете запитати безпосередньо в авторів каналів, адже в Telegram така метрика доступна. Такий вигляд, наприклад, мають шери в моєму каналі.


03.

Підписники (Subscribers)

Ця метрика показує, скільки людей читають канал і наскільки органічно вони в нього додаються. На канал можуть підписатися тисячі підписників, але не факт, що вони його читатимуть. Тому головне — аналізувати залученість й охоплення дописів.

Утім, на метрику Subscribers на tgstat раджу подивитися. “Здоровою” вона має приблизно такий вигляд, адже тут видно органічний приріст підписників.

А не зовсім “здоровий” її вигляд ось такий, адже відписка майже 400 підписників за місяць — це поганий сигнал. Можливо, це були боти й Telegram їх самостійно видалив, а можливо, автор запостив щось зашкварне — і люди масово пішли.

Проте якщо на графіку видно різкий приріст, це необов’язково боти. Може бути, що автор каналу закупив рекламу або якийсь його допис “вистрілив”, і люди підписалися.


04.

Періодичність публікацій

Як часто на каналі з’являються нові дописи. Звісно, це залежить від тематики каналу: у новинних оновлення інтенсивне, а в більш нішевих може виходити один пост на день. Проте якщо публікації на каналі з’являються раз на тиждень — це вже маячок, що він не зовсім живий.

Також періодичність появи дописів на каналі може впливати на охоплення реклами. Якщо їх занадто багато, ваша реклама може загубитися в потоці інформації. Тому ліпше заздалегідь уточнити, як довго рекламний допис буде висіти в стрічці останнім.


05.

Авторство

І наостанок моя дуже суб’єктивна “метрика” — авторство. Я впевнена, що канал може бути якісним лише у випадку, якщо його веде адекватний “живий” автор, а не бот чи людина під ніком. Такий автор відповідає своєю репутацією за все, що відбувається в нього на каналі.

У мене нещодавно був кейс, коли один великий канал для маркетологів фактично скопіював допис із мого каналу й опублікував у себе без посилання. Мені про це сказали підписники. Я, звісно ж, написала автору-ноунейму того каналу. Проте він мене проігнорував і заблокував. Логічно, що з такими каналами ліпше не мати справ, адже хто за ними стоїть — невідомо. Ризиків від такої співпраці безліч — від втрати грошей до репутаційних скандалів.

Читайте також у рубриці Зсередини
/ Амбасадори для В2В бізнесу та ефективні відносини з ними
Історія виробника обладнання для б’юті-майстрів ÜLKA
/ 10 років роботи: «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»
Ексклюзивні деталі про шлях фільму до кінотеатрів
/ Українські традиції в дизайні приміщень та архітектурі – без шароварщини
Поради від архітекторки Катерини Ярової
Аукціони, унікальні продукти, ютуб і менторство
Які танці з бубном вигадують благодійники, щоб збирати кошти на відбудову шкіл
Як створити й провести подкаст?
Розмова зі співведучими та героями подкаст-каналу «У чому виклик?»
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень