Субтитрування — важливий етап створення якісного контенту. Субтитри роблять відео доступнішими, адже значний відсоток людей дивиться їх без звуку, й дає змогу виділити ключові меседжі. Щоб створити субтитри вручну, потрібно багато часу й зусиль. Тож редакція Bazilik Media зробила для вас добірку додатків і програм для створення субтитрів з телефона або десктопу.
Щоб розпочати роботу з програмою, потрібно імпортувати або виконати пошук у своїй відеогалереї. Тут немає вбудованої опції запису, але ви можете легко експортувати результати у файл SRT.
Додаток дає змогу налаштувати шрифти, кольори й тло тексту. Тут можна додати власний водяний знак з текстом або зображенням. Додаток не дозволяє додавати субтитри до відео тривалістю понад 30 хвилин.
Програма надає можливість вручну налаштувати шрифт, колір і тло тексту субтитрів. Також можна редагувати й налаштовувати час для кожного підпису. Проте ця програма адаптована лише для мобільних пристроїв.
За допомогою Captioned ви можете не лише імпортувати/експортувати свої субтитри у файли SRT, а й перекладати їх кількома популярними мовами. До того ж програма дає змогу додавати субтитри до відео двома мовами одночасно. У Captioned можна працювати з відео тривалістю до 10 хвилин — щоб увійти в додаток, потрібно надіслати дані своєї кредитної картки й підтвердити, що ви не робот.
У Veed можна не тільки автоматично додавати підписи, а й завантажити файл SRT із субтитрами — програма підтримує понад 50 мов. Інструмент працює як із десктопу, так і з мобільних пристроїв. У додатку немає автоматичного підсвічування субтитрів або функцій штучного інтелекту, які б допомогли створити сценарій, тож доведеться обмежитись стандартними стилями.
Є безплатна версія, але платні версії Beginner ($30) і Pro ($70) пропонують додаткові функції: підтримку довших відео, експорт вищої якості та розширені інструменти редагування.
Happy Scribe
Ціна: від $12/година
Додаток пропонує менше варіантів оформлення субтитрів, ніж інші інструменти, які використовують для соціальних мереж. Проте розробники запевняють, що програма чудово справляється з транскрипцією. Плата за використання стартує від 12 доларів США за годину відео.
Співробітник компанії за додаткову плату в додатку може переглянути вашу транскрипцію, щоб переконатися в її точності. Тут немає варіантів стилю або готових шаблонів, що також може бути недоліком для деяких клієнтів, які шукають певні візуальні елементи. Happy Scribe поки не має мобільного додатка, але ним можна користуватися онлайн.
Rev
Ціна: від $1,5 до $12
На відміну від інших програм для створення субтитрів до відео, у цій доведеться чекати до години, поки реальна особа закінчить субтитрувати відеофайл. Тут можна імпортувати відео лише з інших джерел. Одна з переваг Rev полягає в тому, що ви можете завантажувати відео безпосередньо з YouTube, і воно одразу матиме субтитри. Проте Rev не має мобільного додатка, вбудованих тем чи дизайнів. Додавати субтитри можна онлайн — програма стягує похвилинну плату.
Riverside можна використовувати для створення та редагування своїх відео, а також для завантаження файлів SRT — субтитрів до відео. Якість відео зберігається навіть за нестабільного інтернету. Ви можете записувати відео до 4K на будь-якому пристрої — усі записи поступово завантажуються в хмарне середовище в реальному часі. Додаток дозволяє редагувати вміст із кількома учасниками. Коли користувач завершує сеанс — він зможе знайти свої файли на робочому столі.
У програмі для десктопу користувач може одразу отримати доступ до транскрипцій записів і має можливість редагувати їх. У додатку є також функція пошуку для використання стенограм, які знаходять певну фразу чи розділ у записі. Ви можете як завантажувати транскрипції SRT або TXT, так і використовувати редактор запису субтитрів безпосередньо у відео.
Користувач може записати відео через додаток або завантажити попередньо записане. Технологія розпізнавання голосу аналізує те, що говорять мовці, і транскрибує слова в текст. Діапазон підтримуваних форматів відео: квадрат, сторіз, 4:5. Тут можна додавати фірмові логотипи та індикатори прогресу до відео, а транскрипції можна редагувати.
Попередньо створених шаблонів у Autocap не існує, тому вам доведеться проявити творчість, вибираючи та змінюючи шрифти, кольори й тло тексту вручну. У додатку є функція таймера, яку можна додати до кожного відео. Безплатна версія підтримує епізоди тривалістю до 5 хвилин, а версія Pro дасть змогу додати субтитри до відео тривалістю до 15 хвилин.
Програма може перекладати текст із понад 90 мов, транскрибувати текст і додавати субтитри до відео. Програма корисна для додавання субтитрів на ходу, готових для обміну відео в YouTube і соціальних мережах. Тут можна редагувати текст, його колір та положення субтитрів.
Veme.ly
Ціна: безплатно; платні плани від $9,99
Додаток має багато функцій для роботи з текстом, зокрема можна виділяти окремі слова. Більшості користувачів знадобиться платний план Veme.ly, оскільки безплатний варіант дозволяє лише вручну створювати субтитри або імпортувати файл SRT. Із платним планом можна створювати до 15 хвилин субтитрів. Тут же є і відеоуроки, які допоможуть створити субтитри. Імпортувати відео можна зі своєї бібліотеки чи хмари або записати його в програмі. Доступно понад 110 шрифтів.
VidCap транскрибує мовлення доволі точно порівняно з подібними програмами, а також має багато інструментів для налаштування тексту. Користувач може переглянути своє відео перед експортом і додати логотип бренду. Хоч відео не можна записати у додатку, дозволяється зберігати відео з субтитрами на своєму пристрої у розмірі до 4K.