Компанія IBM опублікувала нове дослідження поведінкових трендів споживачів у 2020 році.
Інститут IBM Business for Business Value – це організація бізнес-досліджень, що займається управлінськими та економічними питаннями, з якими зіштовхуються компанії та уряди з усього світу.
IBM провело опитування разом з Національною федерацією роздрібної торгівлі США. У ньому взяло участь 18 980 тисяч покупців з 28 країн світу. Досліджували споживацькі звички, моделі споживання, драйвери брендів, фактори впливу на вибір продукту та готовність покупців змінювати поведінку відповідно до різних цінностей та переконань.
Мета дослідження – зрозуміти, як змінюються переваги та пріоритети споживачів, і як це впливає на бренди.
Дослідження має три основних тези:
Поведінка споживачів принципово змінилася
Замість того, щоб бути запланованими, покупки стали імпульсивними та залежать від настрою споживачів. 7/10 опитуваних (71%) говорять, що здійснюють покупки в “мікромоментах” на ходу (спонтанно шопляться паралельно з іншими своїми справами).
Свідомість понад усе
Споживачів усе більше турбують соціальні причини та кейси, корпоративна політика, тому вони шукають продукти та бренди, які відповідають цим цінностям. Їм важливі деталі доставляння, виготовлення та обробки продукції. 6/10 опитуваних (57%) готові змінити споживацькі звички, щоб зменшити негативний вплив на навколишнє середовище. 70% респондентів важлива ідеологія бренду.
Цінності важливі так само, як і ціна
81% споживачів у всьому світі належать до однієї з двох категорій покупців:
- ті, хто орієнтується на якість (41%);
- ті, кому важливі продукти та сервіси, цінність їхньої пропозиції (40%)
Портрет споживачів 2020
1. Орієнтовані на якість (41%)
Готові платити за гарну якість, зручність товарів, які спрощують життя. Хочуть отримати користь і якість від того, за що заплатили. Як правило, не схильні змінювати свої споживацькі звички, щоб зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.
Найвища концентрація – у Північній Америці, Північній Європі, Японії, Кореї та Китаї.
2. Орієнтовані на цінність пропозиції (40%)
Шукають продукти та бренди, які відповідають їхнім особистим цінностям та стилю життя з користю для здоров’я, піклуються про свідомі покупки та переробляння. Готові платити більше за такі товари та змінювати свої споживацькі звички, щоб зменшити вплив на навколишнє середовище.
Найвища концентрація – Європа, частини Південно-Східної Азії та Латинської Америки.
3. Орієнтовані на бренди (13%)
Довіряють брендам. Саме бренд стає основним фактором під час прийняття рішень про покупку. У порівнянні з іншими групами, мають найвищий дохід і витрачають більше.
Найбільша концентрація – Індія, частини Близького Сходу та Латинської Америки.
4. Орієнтовані на продукт та функціонал (6%)
Менше залучені до магазинів в цілому і не прив’язані до будь-якого бренду або продукту. Довіряють дослідженням про продукти. Готові платити більше за прозорість, що гарантує автентичність товару.
IMB також сформувало для брендів практичні поради, як діяти на ринку, де змінилася споживацька поведінка:
пропонувати правильний асортимент
Потрібно прогнозувати споживацький попит, щоб мати в наявності потрібні продукти (для цього варто використовувати зовнішні дані).
Бути всюди
Бути там і тоді, де це потрібно споживачу. Оптимізувати процес реалізації товару (вартість доставляння, час транспортування, вплив маржі, погоди тощо).
Розвивати потенціал магазину
Варто використовувати автоматизацію для обробки повторюваних завдань (наприклад, підрахунок товару на прилавках), щоб звільнити час для роботи з партнерами або споживачами. Разом з розширенням ролі потрібно працювати над метриками (продажі, відсоток витрат, прибуток).
Ознайомитися зі звітом детальніше можна тут.