fbpx
Конспект

Як піарнику готуватися до інтерв’ю особистості

6 питань непідготовлених журналістів
Ірина Виговська, 13.12.2019

Коли публічній особі призначають інтерв’ю, крім журналіста, до нього має готуватися також піарник. Його завдання — створити комфортну атмосферу для діалогу та в результаті дати вичерпні відповіді на питання, які розкриють сутність діяльності людини або компанії.

Як готуватися піарнику — розповіла Віра Щербакова, Head of communication Ajax System.


Я багато працювала з зірками, інвесторами, СЕО, закордонними гостями. І як піарник, я була буфером між цими людьми і журналістами, які завжди хотіли інтерв’ю/відео/блог/колонку — хоч щось, щоб перехопити зіркову особистість і її аудиторію на свій ресурс.

На початку ери відеоінтерв’ю та бізнес-блогерства, з каналу на канал та з акаунту в акаунт переходили одні й ті самі зіркові спікери — успішні бізнесмени. Змінювалися лише декорації у вигляді різних інтерв’юерів і назв блогів. Окрім подібності формату, ці матеріали обєднували також абсолютно однакові питання. Я зібрала з них топ-6 питань непідготовлених журналістів.


Як ви почали свій бізнес?

Питання номер один по заїждженості. Про історію, початок і сходження кожного бізнесу, якщо він успішний, запитували вже 300 разів. Це не цікаво читачу і точно дістало респондента.


Звідки взяли назву/ідею?

На це питання частіше за все відповідає перше посилання в Google при пошуку інформації про особистість.


Що вас надихає?

По-перше, це дуже банальне питання, яке виказує дилетанта. По-друге, відповідь на нього не несе користі аудиторії — чужий досвід неможливо перекласти на себе. По-третє, це змушує відповідача ділитися особистими переживаннями, або вигадувати гарну “журнальну” відповідь.


Які тренди чекають на нас у наступному році?

Питання про тренди на перший погляд здається нормальним. Але якщо розібратися, відповідь, якої очікує масова аудиторія не дорівнює відповіді, на яку очікує експертна аудиторія. Те, що буде трендом і цікавою відповіддю для широкого загалу, швидше за все, експертам здаватиметься “баяном”. Як і саме це слово.


Що б ви порадили молодому поколінню?

Молоде покоління не любить поради, принаймі, так прийнято вважати. Та й відповіді на ці питання часто мрійливі. Стів Возняк радив усім закінчувати інститути, хоча сам недовчився. А поради типу “працюй, не піднімаючи голови” нікому не подобаються, бо в тренді швидкий диванний успіх.


Ваші улюблені книги/блоги/канали?

Не найгірше, але теж страшенно заїжджене питання. Відповідь на нього не дасть читачу резонансного результату. Кожен сприймає інформацію по-різному. Однакове враження книги справляли на нас лише на уроках літератури в школі, де в хрестоматії було чітко написано, що саме автор хотів сказати цим твором. Насправді ж підбірка must read однієї людини може взагалі не підійти іншій, навіть якщо вони працюють на одному ринку.


Мої лайфхаки для роботи піарника з інтерв’ю

У теорії журналіст чи блогер повинні бути підготовлені до інтерв’ю, але практика показує, що підготовленим потрібно бути саме піарнику.

  • підготуйте вичерпний матеріал про компанію і спікера у форматі питання-відповідь і розішліть його усім учасникам перед інтерв’ю;
  • розмістіть ці питання-відповіді на сайті компанії;
  • підготуйте шорт-ліст попередніх інтерв’ю і розмістіть його поруч з вище названими матеріалами.

Дізнатись більше — на PR Full Course

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень