Розповідаємо про популярні серед читачів Facebook-сторінки — вигаданого сервісу й альтернативного акаунту театру.
Передісторія
Київський академічний драматичний театр на Подолі створили у 1987 році. Його очолив Віталій Малахов, який до сьогодні є художнім керівником і директором театру. Вистави театру неодноразово відзначали нагородами в Україні та за кордоном. Однак відомим широкій аудиторії Києва й поза його межами Театр на Подолі став завдяки своєму новому корпусу.
Зараз будівля театру розміщена на Андріївському узвозі, 20-а. Раніше тут стояла недобудова з 90-х років, та завдяки приватним інвестиціям її реконструювали за проєктом харківського архітектора Олега Дроздова. Офіційне відкриття відбулося у жовтні 2017 року. Результат збурив громадськість і привернув увагу навіть тих жителів, які досі не надто цікавилися театральним життям столиці.
Кияни обурювалися, що оновлена будівля не вписується в архітектурний ансамбль Андріївського узвозу, оскільки через свій масштаб і форму домінує над іншими будинками на цій вулиці. З’явилося чимало мемів, які всіляко висміювали ситуацію. Водночас професійна спільнота високо оцінила реконструкцію — у 2018 році проєкт виборов Гран-прі Конкурсу Української Урбаністики.
Згодом дискусії довкола будівлі театру вщухли, і в підсумку вплинули на його долю радше позитивно — адже через розголос про нього дізналися як усі, хто регулярно стежить за новинами культури, так і ті, хто цікавиться нею менше.
Варто також зазначити, що це єдиний завершений проєкт театру в Україні за 30 років незалежності. Зараз глядачі заздалегідь розкуповують квитки на вистави. До речі, саме сьогодні, 19 серпня, театр відзначає свій 35-літній ювілей.
Театр на Подолі
Окрім офіційної сторінки культурної установи на Facebook, яка інформує про новини закладу, розповідає про поточний театральний сезон і публікує фото з вистав, у пік згаданих вище обговорень з’явився альтернативний однойменний акаунт. Він має приблизно таку саму кількість підписників, але створює інакший контент.
Про існування сторінки-двійника багато хто дізнався, коли читачі стали активно лайкати й поширювати креативну реакцію на пікантну ситуацію, що відбулася в театрі. І як невдовзі з’ясувалось, офіційна сторінка театру зреагувала в кардинально іншому ключі. Вона жорстко відмежувалася від слів альтернативного акаунту, якими громадськість так щиро захоплювалася.
Тепер кожна зі сторінок живе своїм життям, не перетинаючись в інформпросторі з іншою. Про несерйозність намірів альтернативного акаунту свідчить уже інформація про нього, в якій зазначено “Театр по жизьні” (орфографію збережено).
Уся комунікація на цій сторінці ведеться від імені театру. Контент переважно ситуативний — театр оперативно реагує на найсвіжіші новини, дискусії та інші інфоприводи. Що важливо, має чітку громадянську позицію. Також розповідає історії, підслухані на узвозі. І звісно, не забуває про погоду.
ЛКП “Львівдощ”
Іще одна сторінка, яка користується популярністю серед Facebook-юзерів, — ЛКП “Львівдощ”. Короткі дотепні дописи на ній обігрують ситуації довкола опадів у місті, а сама вона імітує комунальні служби й названа “Водно-комунальним підприємством”. Її читачі активно залучені, реагують на кожну публікацію коментарями й обговореннями.
Львів має імідж міста, де завжди йде дощ. За цією характеристикою його часто порівнюють з Лондоном. Хоча синоптики стверджують, що унікальна львівська погода — це міф. Середня кількість опадів на рік тут справді дещо вища за середні показники для України. Захід країни першим зустрічає циклони з північної Атлантики, тому дощ на цих територіях іде порівняно частіше, ніж за Збручем, і повітря загалом вологіше. Але ця різниця перебільшена – чи то романтизована – самими львів’янами.
Комунікують на сторінці ЛКП “Львівдощ” від імені установи. Контент стосується прогнозів погоди — того, наскільки якісно “здійснюють” випадання дощів, як інші регіони переймають львівський досвід. Також публікують жарти про роботу і прикмети-меми на кшталт: “За дощик подякуйте всім, хто помив машину”, “За дощик подякуйте дівчатам, які саме сьогодні випрямили волосся”.
Слоган підприємства — “Усе буде дощ!”
Що по висновках?
Креативні рішення й гумор завжди підкуповують читачів, незалежно від наперед визначеної чи обраної тематики акаунту. І згадані сторінки – хороший приклад того, як можна працювати із ситуативним контентом й, здавалося б, непопулярними напрямками.
Тож поєднання власних “фішечок” із постами на злобу дня й тематикою, що цікавить кожного, як-от важкі понеділки чи “вдягнулися не за погодою”, можуть стати запорукою успішної комунікації не лише сторінок ЛКП “Львівдощ” чи Театру на Подолі, а й будь-яких брендів та установ.