fbpx
Зсередини

Цифрові помічники: добірка ботів, що полегшують і поліпшують життя

Про здоров’я, волонтерство, подорожі та роботу
Коротенко Оля, 26.07.2021

Зробили добірку ботів, які допоможуть автоматизувати процеси, дізнатися більше про здоров’я та зміцнити його, умотивують робити добрі справи або підвищити продуктивність.


Бот із правилами подорожей за кордон

Під час планування подорожей потрібно обов’язково ознайомитись із правилами в’їзду для українців. Це можна зробити на сайті Міністерства закордонних справ (МЗС), але простіше буде скористатися спеціальним телеграм-ботом — Corona.Travel.Bot. Він допомагає відстежувати правила різних країн під час планування подорожей в умовах COVID-19 та миттєво повідомляє про зміни в цих правилах. Бот бере дані із сайту МЗС, тому інформація в ньому офіційна.

Щоб скористатись ботом, потрібно обрати зі списку назву країни, яка цікавить; ознайомитися з актуальними правилами; обрати режим моніторингу; підписатися й отримувати сповіщення про оновлення умов в’їзду.

У цифрового помічника є два режими моніторингу:

1) стежити за зміною зони — якщо країна наразі закрита для українців, то бот надішле сповіщення про її відкриття, і навпаки;

2) стежити за змінами правил — бот надішле звіт про те, які правила видалили, а які додали.


Бот добрих справ

Якщо хочете зайнятися волонтерством та комусь допомогти, але не знаєте як, то цей телеграм-бот вам допоможе. Його створили для марафону добрих справ “Добродвіж”, який два роки поспіль проходить навесні.

Учасники під час марафону втілюють різноманітні соціальні ініціативи та змагаються за призи. Мета проєкту — поширювати культуру волонтерства та відповідальності в українському суспільстві.

Хоч марафон уже закінчився, але це не означає, що ви не можете робити добрі справи просто так. Обрати, що саме можна зробити, допоможе цей бот. У ньому ви знайдете понад 50 варіантів волонтерства та благодійності в 6 категоріях: “Підсилення”, “Онлайн”, “Еко”, “Місто”, “Поділись” та “Донейт”. Можна, наприклад, взяти тварину з притулку, стати донором крові чи привезти продукти стареньким.


Бот, який навчає спілкування з людьми із синдромом Дауна

Цей бот підкаже, як правильно спілкуватися з людьми із синдромом Дауна та як дізнатися, що вас зрозуміли. Покликаний полегшити комунікацію і зробити спілкування простим та етичним. Поради супроводжуються картинками. Також бот розповість про саме захворювання, відповість на запитання й покаже актуальну статистику.


Бот, який допомагає кинути курити

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розробила бота зі штучним інтелектом на ім’я Флоранс, який допомагає кинути курити. Скористатися ботом можна на сайті ВООЗ.

Флоранс розповість про перевірені методи боротьби з курінням і про те, чому варто відмовитися від тютюну. А ще бот може скласти для вас індивідуальний план відмови від куріння.

Із Флоранс можна спілкуватися як голосом, так і текстовими повідомленнями. Цифровий помічник буде збирати й обробляти інформацію про вас як про користувача, проте ВООЗ наголошує, що все анонімно.


Бот, який допомагає записатися на донацію крові

Цей бот створила донорська організація “Агенти крові”. За його допомогою можна перевірити абсолютні й тимчасові протипоказання до донації, зрозуміти, чи можете ви бути донором, та додатись в донорський чат “Агентів крові” у своєму місті на обрану дату.

Помічник донора — так називають бот в організації, — поставить користувачеві декілька особистих питань: про вік, вагу, досвід донорства тощо. Всі дані анонімні.

Якщо виникли проблеми в роботі з ботом, він пропонує звернутися в службу підтримки, де реальні люди-волонтери проєкту допоможуть вирішити будь-яке питання та записатись на донацію.


Бот для людей з раком молочної залози

В Україні запустили Telegram-бот “Лікуйся”, який допомагає зорієнтуватися в безкоштовних медичних послугах тим, хто зіткнувся з раком молочної залози або хоче пройти профілактичне обстеження.

За допомогою бота можна дізнатися про діагностику, лікування, перебування в стаціонарі, контрольні обстеження тощо. Також він пропонує відповіді на часті запитання, що виникають у людей з діагнозом рак молочної залози. Користувач обирає потрібну тему, після чого з’являється покрокова інструкція з необхідною йому інформацією.

Безкоштовні медичні послуги, про які розповідає бот, доступні в межах Програми медичних гарантій. Вона визначає медичні послуги й лікарські засоби, за які платить держава з бюджету. 


Бот-гра про віруси та інфекції

Нещодавно ЮНІСЕФ запустив чат-бот Boto Virus — освітньо-розважальну гру в месенджері, в якій можна дізнатися цікаві факти про віруси та інфекції і позмагатися за призи. Проєкт має на меті показати українцям, що наука та медицина — це цікаво. А ще спонукати до пізнання актуальної інформації про віруси та інфекції за допомогою гри.

Запитання для вікторини Boto Virus записали молоді науковці та популяризатори науки. Також у грі з’являються українські зірки. Головні призи — електросамокати, гаджети та промонабори.

Щоб узяти участь у розіграші призів, потрібно ознайомитись з правилами на сайті botovirus.com.ua та пройти гру до 15 серпня.


Бот, що допомагає подолати вигоряння на роботі

Чат-бот присвячений професійному вигорянню — синдрому, що викликаний хронічним стресом на роботі. Бот з назвою “Коробок сірників” допомагає поступово позбутися вигоряння.

Для цього вам потрібно заповнювати спеціальний календар і слухати подкасти з теми. Календар допомагає фіксувати процес: у ньому пропонують відзначати заняття, які допомагають не вигоріти на роботі. Вихідні тут винесені окремо — з натяком, що на них варто планувати відпочинок, а не чергову зустріч в Zoom. Календар можна скачати й роздрукувати.

Додатково користувачі щодня отримуватимуть ділову пораду. І як бонус — стикери й комікси про вигоряння.


Бот, що допомагає бути ефективним

Бот на ім’я Демон Кирило допомагає правильно налаштувати віддалену роботу. Завдяки підказкам і путівнику, бот роздає поради щодо правил онлайн-комунікації, сервісів для спілкування з командою, а також щодо відпочинку, спорту чи правильного облаштування робочого столу.

Демон Кирило підлаштовується відповідно до спеціальності користувача та його інтересів. Наприклад, шукає навчальні онлайн-курси для економістів чи маркетологів.



Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень