19 грудня в Києві запалили головну ялинку країни. Цього року використали штучне дерево, яке прикрасили в тематиці казкового лісу — шишками, жолудями, іграшковими білочками, грибами, а також гірляндами. Загалом серед прикрас немає нічого надто оригінального та незвичайного. Хіба що казковий капелюх на верхівці дерева, але через обурення містян і церкви його прибрали та замінили традиційною віфлеємською зіркою.
Ми вирішили знайти приклади креативного підходу брендів до прикрашання різдвяних дерев і навіть створення їх з нуля. Ялинки зі скла, пластмаси або кристалів? Чом би й ні. Розбираємось, як у різні роки бренди робили ялинки своїми рекламними кампаніями.
Heineken
Пивний бренд Heineken створив ялинку з 1000 пивних пляшок та розмістив її біля торгового центру в Шанхаї. Колір пляшок ідеально пасував ідеї проєкту. Цікаво, що для створення такої хендмейд-ялинки використали виключно наповнені пляшки.
Установлення “пивної” ялинки стало частиною екологічної ініціативи бренду, яка закликає споживачів не вирубувати живі дерева. У межах екопрограми Heiniken також розповсюджували “зелені” сумки для покупок, зшиті з використаного матеріалу для рекламних білбордів, що є непридатним для перероблення.
Jack Daniel’s
Обмежену серію Jack Daniel’s Holiday Select Whiskey прорекламували в цікавий святковий спосіб. У невеликому американському містечку Лінчбург, що у штаті Теннессі, установили величезну ялинку, зроблену зі 187 діжок віскі. Місто Лінчбург відоме як батьківщина віскі Jack Daniel’s, тож оригінальну різдвяну кампанію вирішили провести саме там.
Також у межах цієї кампанії розробили онлайн-гру, у якій ялинку з діжок потрібно захищати від бандитів, закидаючи їх сніжками.
Jameson
Ще одна ялинкова комунікація від алкогольного бренду.
Цьогоріч Jameson Irish Whiskey створили 7 різдвяних ялинок з порожніх пляшок віскі. Кожне із семи дерев зроблено зі 130 пляшок, вартість кожного оцінюється більш як у $5 000.
Мешканці США мали змогу виграти таку святкову ялинку в спеціальному конкурсі від бренду. Крім цього, переможці отримали подарункові сертифікати на $45 для купівлі напою.
LEGO
Ялинки з деталей LEGO в різний час установлювали в різних містах.
Наприклад, на вокзалі Сент-Панкрас в Лондоні створили ялинку, що складається з 600 тисяч кубиків LEGO. Спершу зібрали 172 окремі частини дерева, які потім з’єднали в цілісну композицію за допомогою сталевого стрижня. Висота LEGO Christmas tree становила 11,5 метрів, а вага — майже 3 тонни.
За схожим принципом ялинку збирали і в Мельбурні. Тільки якщо британський проєкт мав вигляд справжньої ялинки, то австралійський — іграшкової.
Swarovski
Багато ялинок у різний час та в різних містах установлював бренд кристалів Swarovski. Справді, було б дивно не використати відмінні риси бренду — сяйво та розкіш — для такої комунікації. Із кристалами від Swarovski ялинкам не потрібні жодні гірлянди.
Кожного Нового року Swarovski активно рекламує себе в Італії. 12-метрова ялинка від Swarovski, розміщена в самому серці галереї Вітторіо Емануеле II, — це вже святкова традиція Мілана. На Різдво ялинку прикрашають тисячами кристалів, срібною верхівкою та понад 36 000 яскраво-білих вогнів, які запалюють під час урочистої церемонії, а сяють вони до 6 січня.
Цікавий проєкт Swarovski створили в Малайзії у 2015 році. У торговому центрі розмістили ялинку висотою 23 метри, майже повністю створену з кристалів Swarovski. 175 тисяч прозорих кристалів скріплені більш ніж трьома тисячами кришталевих ниток. Коштував такий проєкт близько 700 тисяч доларів США.
Dior
Два роки тому над входом до головного бутика Dior у Парижі з’явилася білосніжна різдвяна ялинка. Конструкцію вагою 750 кілограмів зібрали з двох кілометрів гірлянд і 6 000 аркушів паперу. До монтажу декорацій задіяли 10 людей, які працювали цілий тиждень.
У гілках ялинки декоратори сховали фігури 17 тварин — одного тигра, двох жирафів, сімох мавп і стільки ж дивовижних птахів.