TikTok-хаус — це простір, у якому спільно проживають і створюють контент для соцмереж молоді тіктокери. Їхній середній вік — 17-22 роки.
Перший такий TikTok-будинок із назвою Hype House з’явився в 2019 році у США. Він швидко став успішним і впізнаваним. У ньому оселилися 19 популярних тіктокерів. Частина з них живе в будинку постійно, а деякі приїжджають час від часу.
Фішку почали підхоплювати й блогери інших країн — тепер TikTok-хауси є не тільки в Штатах. У червні цього року тренд дійшов і до України — під Києвом відкрили перший TikTok-хаус.
По суті, тіктокерські будинки — це реаліті-шоу. Але, на відміну від тих шоу, що показують по телевізору, за блогерами стежать у соцмережах. У кожного TikTok-будинку є свої правила. Хтось влаштовує кастинги, хтось запрошує друзів. Іноді учасників виганяють, іноді вони йдуть самі.
Хоч це своєрідне реаліті-шоу, жителі TikTok-хаусів не борються за якийсь приз. Вони будують стосунки одне з одним та спільно створюють контент — знімають відео, кліпи, пишуть музику. По суті, вони просто живуть разом і знімають спільні тіктоки.
Ідея, насправді, не нова — подібні будинки кілька років тому з’являлися для співпраці ютуберів. З появою TikTok ідея сумісного проживання блогерів удосконалилася й набула більшої популярності.
Чому це працює?
За допомогою TikTok можна заробити непогані гроші. Як правило, учасники ділять прибуток і спільно оплачують будинок, у якому живуть. На думку тіктокерів, жити разом зручніше, адже так з’являється можливість щодня створювати контент, випускати ролики і бути в темі 24/7.
Проте головна мета будь-якого з блогерів TikTok-хаусів — збільшити свою аудиторію. Кожен з блогерів окремо уже має напрацьовану армію фанатів, а отже на канал TikTok-хаусу одразу підписується достатня кількість людей. Крім того, відбувається обмін підписниками. Блогери залучають додаткову аудиторію на особисті канали завдяки іншим учасникам проєкту: якщо хтось стежив тільки за одним тіктокером з будинку, то неодмінно стане стежити й за іншими.