fbpx
Зсередини

Таргетологи про рекламу в умовах карантину

Зміни на ринку, кількість роботи та поради для бізнесів
Чабан Валерія, 23.04.2020

Робота багатьох сфер змінилася під час карантину. Ми вже поговорили з фотографами про їхню роботу і плани на майбутнє, поділилися порадами для менеджерів з комунікацій від Марини Батуринець та розповіли про роботу з контентом під час кризи.

Сьогодні поговоримо з трьома таргетологами про те, що варто робити бізнесам із рекламою в умовах карантину, як криза вплинула на таргетологів, та які зміни зараз відбуваються в цій сфері.


АСЯ ЗАЙЦЕВА,
Target Head агенції wishdo
ЖЕНЯ ТИМОШЕНКО,
експерт з digital-маркетингу, лектор з таргетингу, засновник tymo.digital 

Які зміни відбуваються з рекламою у соціальних мережах?

Женя Тимошенко:

По-перше, значно зменшилася загальна вартість 1000 показів — на деяких ринках в 2-2,5 рази.

Це сталося через те, що багато офлайн-бізнесів зараз не потребують реклами. Зокрема, туристичний: авіакомпанії, готелі, оренда авто. Більшість заходів скасовано або перенесено, а бюджети на брендинг у багатьох проєктів майже на нулі.

Частина компаній переказала кошти на благодійність для боротьби з COVID-19, а деякі не вважають доречною таку рекламу в нинішніх умовах. Низка b2b-рішень також на паузі через відсутність попиту.

 Загальна вартість реклами за 1000 показів зменшилась на деяких ринках у 2-2,5 рази

По-друге, усі продажі офлайн наразі втратили сенс. Онлайн-бізнеси, навпаки, збільшили обсяги витрат, особливо мобільні додатки і e-commerce.

Є, наприклад, попит на доставку. Але у випадку, якщо бренд був слабким чи маловідомим раніше, зараз це складно змінити. Багато користувачів побоюються замовляти там, де раніше не їли, через можливі порушення санітарних норм. Звісно, їх може й не бути, але переконати нових клієнтів у цьому дуже складно.

Мікрокредитування й інші фінансові установи зараз на низькому старті, адже багато клієнтів втратили роботу і можливість платити заставу.

По-третє, активізувалися всі ті, хто втратив роботу — кількість запитань про те, із чого почати роботу в діджитал і де шукати клієнтів у мене явно збільшилася. Якщо раніше я отримував такі запитання до 5 разів на тиждень, то зараз доходить до 10-15.

 Активізувалися всі, хто втратив роботу — кількість запитань про те, із чого почати роботу в діджитал і де шукати клієнтів збільшилася

Анна Сидоренко:

Конкуренція послаблена через падіння СРМ — управління відносинами зі споживачами. Аудиторія стала проводити більше часу онлайн, і через це можна отримати значно більші охоплення за ті самі гроші.

У бізнесі умовно всі розділилися на тих, у кого все погано, тих, хто загалом не постраждав, і тих, хто навіть трохи зріс. І в кожній групі ситуація з рекламою в соціальних мережах відрізняється.

Потенціал до зростання мають онлайн-сервіси, ЗМІ, доставка, інвестиції і трейдинг, ігровий бізнес, домашні тренування, e-com, онлайн-освіта. Ці індустрії зростають, відповідно, зростає кількість їхньої реклами. Найбільший спад спостерігається в туризмі і b2c-послугах — тут реклама або взагалі зникла, або її залишилося обмаль.

 Потенціал до зростання мають онлайн-сервіси, ЗМІ, доставка, інвестиції і трейдинг, ігровий бізнес, домашні тренування, e-com та онлайн-освіта

Ася Зайцева:

Зміни, звичайно, помітні. За моїми спостереженнями, рекламодавці розбилися на два табори: одні збільшують кількість реклами в соцмережах, інші скорочують бюджет, щоб перенаправити кошти на інші потреби.


Що варто робити бізнесам з рекламою в умовах карантину?

Ася Зайцева:

Кожну ситуацію потрібно розглядати окремо, спільного алгоритму дій немає. Я раджу обдумувати свої кроки й бути гнучкими.

Кожен власник бізнесу має розглянути три варіанти подій: найгірший, нормальний і позитивний. У кожному з варіантів буде своя стратегія поведінки. Наприклад, у найгіршому візьмемо випадок, коли бізнес працює в істотний мінус, але все ще має постійні витрати, які потрібно покривати. Тоді пріоритетніше буде виділити бюджет на зарплати працівникам, а не на рекламу в соціальних мережах.

Зберегти бізнес  пріоритетне завдання. Але якщо це офлайн-бізнес і немає варіанта переходу в онлайн, то зробити паузу в маркетингу — обґрунтоване рішення.

 Зберегти бізнес — пріоритетне завдання. Але якщо це офлайн-бізнес і немає варіанта переходу в онлайн, то зробити паузу в маркетингу — обґрунтоване рішення

Женя Тимошенко:

Зараз варто зробити одне — розпочати. Сьогодні найлояльніший час, адже конкурентів стало менше, а споживання соціальних мереж відчутно збільшилося. Під конкурентами я маю на увазі не прямих — які працюють у тому самому напрямі, що й ваш бізнес, а абсолютно будь-які проєкти. У рекламі конкурент той, хто бореться з вами за ту саму аудиторію.

Також зменшилися витрати на оренду офісу, його забезпечення, а у деяких випадках — і на зарплату працівників. Ці гроші можна спробувати інвестувати в рекламу й отримати хорошу вигоду.

 Сьогодні найлояльніший час, щоб почати налаштовувати рекламу, адже конкурентів стало менше, а споживання соціальних мереж відчутно збільшилося

Анна Сидоренко:

Для всіх, хто тільки починає працювати з рекламою, і тих, хто робив це раніше, порада одна — вивчати статистику й дані.

По-перше, аналізувати свою нішу, продукт і тверезо розраховувати сили. Ліпше спочатку консультуватися з фахівцем, а вже потім діяти.

По-друге, знати свою аудиторію і стежити, що важливо для неї саме сьогодні. Які з’явилися страхи й потреби, наскільки звільнився час для комунікації з вами, чи є потреба у вашому продукті.

По-третє, переглянути свою стратегію і не продавати людям речі, без яких вони можуть обійтися. Рекламу, спрямовану на збільшення продажів урозріз з інтересами суспільства, люди зараз можуть сприймати вкрай негативно.

Змінювати стратегію і оптимізувати маркетинговий бюджет доведеться всім, незалежно від ніші. Ви вже не зможете повернутися до попередніх показників, використавши ті самі маркетингові інструменти.

Стежте за налаштуваннями, адже конверсії, вартість кліків і показів постійно змінюються. Потрібно бути готовими до змін бюджету і ставок, корегуючи рекламні кампанії.

Можливості для масштабування проєктів справді є, хоча й не у всіх нішах. Звичайно, зараз це непросто  — варто розуміти як глобальні, так і локальні тренди, якісно працювати з комунікацією і “не зникати з ефіру”.

 Змінювати стратегію і оптимізувати маркетинговий бюджет доведеться всім, незалежно від ніші. Ви вже не зможете повернутись до попередніх показників, використавши ті самі маркетингові інструменти


Як криза вплинула на роботу?

Ася Зайцева:

За цей період відбулися різні зміни — хтось скоротив бюджет, а хтось, навпаки, прийшов з метою вперше спробувати свій проєкт на таргеті в соцмережах.

На мою думку, таргетологів криза зачепила не так сильно, як, наприклад, SMM-фахівців — по суті, одні проєкти змінилися іншими.

Женя Тимошенко:

Частина проєктів тимчасово призупинилася, тому потрібно було компенсувати їх відсутність новими. А пошуки й онбординг потребують багато часу й сил.

Проєктам, що залишилися, треба було надати ще більше цінності, щоб їхні показники не просіли і вони продовжували витрачати ті самі суми.

А для частини проєктів цей період спрацював на руку — конкурентів стало менше, а показів тепер можна купити більше за ті самі або навіть менші гроші.

Анна Сидоренко:

Роботи стало значно більше  і з боку клієнт-менеджменту, і з боку менеджменту команди, і з боку проєктів.

Спад був на початку карантину, але зараз усе відновилося з новими форматами та оптимізацією, з’явилися нові клієнти. Робота з планування та налаштування рекламних кампаній збереглася в тому самому обсязі, бюджет залишився приблизно той самий, але його розподіл змінився. 

 Робота з планування та налаштування рекламних кампаній збереглася в тому самому обсязі, бюджет залишився приблизно той самий, але його розподіл змінився

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень