Для промо брендів можна застосувати таргетовану рекламу у соцмережах, рекламу в Google, розмістити зовнішню рекламу, зняти ролик. Або піти далі, і додати бренду культурної складової.
На українському ринку велику кількість колаборацій брендів з мистецтвом втілила агенція культурного менеджменту Port.agency. Це соціальний бізнес, направлений на розвиток культурного й художнього середовища в Україні та за її межами.
Ми поговорили із засновницею Port.agency, арткураторкою Катею Тейлор про те, як працює креатив у комерції, на п’ятьох прикладах з її портфоліо.
Vogue Ukraine
Творче рішення багато в чому залежить від задач бренду. На етапі запуску український Vogue хотів організувати виставку альтернативних обкладинок, щоб привернути увагу аудиторії. Наша задача полягала у відборі художників та організації експозиції. На наше прохання відгукнулися Леся Хоменко, Влада Ралко, Маша Шубіна й ще семеро митців. Вони намалювали різноформатні обкладинки — кожен у своєму стилі.
Презентація проходила у вишуканій залі, яка мала створити відчуття стерильності та єднання з сучасним мистецтвом. Можна сказати, що цим проєктом ми на сім років випередили італійський Vogue, який лише цього січня відмовився від традиційної фотосесії та замінив обкладинку ілюстрацією, щоб привернути увагу до проблем екології.
Comfy
У 2016 році магазин побутової техніки та електроніки Comfy провів конкурс серед художників і художниць. Головний приз – літній курс в Академії мистецтв у місті Лодзь.
Наступний крок назустріч мистецтву бренд зробив тоді, коли перед мережею постало завдання оновити магазини. Оскільки сам бренд асоціюється з технологіями й рухом уперед, простір також мав резонувати з цією ідеєю. Тоді ми познайомили команду з майстром комп’ютерної графіки Степаном Рябченком. Для оформлення фасаду головного магазину в центрі Дніпра він запропонував композицію “Калейдоскоп”, яка влучно передає динаміку змін сучасного світу.
Цим проєктом ми вивели мистецтво з галерей та майстерень і представили широкій аудиторії. Арт-об’єкт органічно вписався в буденне життя мільйонів українців і отримав більше контактів, ніж коли-небудь міг би отримати в експозиційному центрі.
Helen Marlen
Для бренду взаємодія з мистецтвом – один зі способів публічної комунікації. Наприклад, у 2014 році з ініціативи Helen Marlen Group у Пасажі встановили 20 саджанців дерев у боксах, розписаних українськими художниками.
У нашому ж випадку ми звернулися до Site-specific art. Це специфічний напрям мистецтва, коли об’єкти створюються спеціально для конкретного простору. З цінностями бренду, нам здалось, найкраще резонував знову ж таки Степан Рябченко. Його комп’ютерна графіка із серії “Віруси” влучно доповнила один із магазинів Helen Marlen. Картину видно вдень і вночі крізь вітрину, тому люди можуть споглядати її, навіть не заходячи всередину. Так Пасаж, як публічний простір, став не просто головною шопінг-зоною столиці, а й місцем приємного проведення часу.
Motorola
Motorola випускала флагманський смартфон в Україні й потребувала оновлення аудиторії. Цей бренд пережив свій тріумф у дев’яностих, а потім на багато років затих. Спершу ми гадки не мали, що з цим робити. Зрештою, зробили акцент на сторічній історії бренду, який в ХХ столітті сколихнув масову культуру.
Для цього зв’язалися з Мартіном Купером, американським інженером українського походження, який першим подзвонив з мобільного Motorola DynaTAC, знайшли майже всі моделі телефонів, починаючи з 70-х, і залучили Єгора Анцигіна, Алевтину Кахідзе, SVITER art group для створення арт-об’єктів.
Результати презентували на мультимедійній виставці “Мобільна революція” в ЦУМі.
“Моршинська” й “Символ Карпат”
Для бренду “Моршинська” ми разом з Gres Todotchuk PR організовували конкурс скульптур символу Карпат – рисі. Журі на чолі з кураторкою лондонського музею Вікторії та Альберта Мелісою Гамнетт обрало роботу Петра Гронського “Відбиття”. Зрештою, скульптуру встановили в Моршинському міському парку.
Для “Моршинської” це проєкт КСВ. Бренд займається розв’язанням проблеми екології та розвитку туристичного потенціалу регіону.
Кампанія продовжилася серією лімітованих браслетів від Sova Jewelry. Вони випустили 500 прикрас, що відповідає кількості рисей, які зараз живуть у наших лісах.
Це гарний приклад того, що хороші проєкти не зупиняються після завершення промокампанії, а модифікуються й несуть цінності далі.