fbpx
Конспект/Книги

9 книжок, корисних PR-нику, від Анни Давиденко

Про персональний бренд, журналістику та занурення в історії людей
Ірина Виговська, 14.06.2020
Анна Давиденко

Директорка з комунікацій БФ “Життєлюб” та піарниця Гаріка Корогодського і Володимира Дантеса Анна Давиденко розповідає про улюблені книжки та радить, що почитати для вдумливої роботи в PR, медіа, журналістиці й просто для занурення в себе.


“А що я тут роблю? Шлях журналіста”, Ларрі Кінг

Щоб навчитися готувати клієнтів до інтерв’ю, потрібно знати, як до них готується найкращий інтерв’юер світу. Ларрі Кінг – ведучий ток-шоу на каналі CNN, який за своє життя провів понад 40 000 інтерв’ю. Загалом книжка нагадує пригодницький роман про простого хлопця з Брукліна, який час від часу любив врізатися в автомобіль Джона Кеннеді, ставив останні гроші на кінні перегони та проводив ефіри з людьми, які змінюють світ.


“Обама. Культ особистості”, Джером Р. Корсі

Для мене ця книжка, передусім, про те, як створювався культ одного з найвпливовіших політиків нашого часу. Вона докладно розповідає, як крок за кроком вибудовували кампанію Барака Обами, містить неймовірну кількість цікавих фактів і деталей. Ця книжка допомогла мені багато що зрозуміти про особистий піар і те, як вибудовувати культ особистості в медіа.


“Не життя, а казка”, Олена Долецька

Я дуже люблю Долецьку. Вона гуру глянцевої журналістики та справді крута головна редакторка російського Vogue. “Не життя, а казка” – це збірка оповідань про її роботу в глянці, історії повсякденного життя та зірковий Олімп — від Наталії Водянової до Леонардо ді Капріо.


“Без ярликів”, Морін Шике

“Без ярликів” – це сповідь відчайдушної кар’єристки, яка пройшла свій шлях від стажистки-маркетолога у L’Oreal Paris до керівниці модного дому Chanel. Вона розповідає, з якими штампами та упередженнями доводиться стикатися жінкам, які хочуть досягти професійного успіху. Раджу прочитати всім амбітним дівчатам, які справді хочуть досягнути більшого.


“Виходить продюсер”, Олександр Роднянський

Книжка від засновника “1+1”, а також голлівудського продюсера буде корисною для будь-якого медіаменеджера. На своєму прикладі Роднянський розказує, як побудувати телевізійну імперію, зібрати класну команду і створити актуальний медіапродукт. З книжки також можна багато дізнатися про індустрію голлівудського кіно, та як це — бути продюсером кінострічок “Хмарний атлас”, “Левіафан” та “Мачете”.


“Іноземка”, Сергій Довлатов

Мушу сказати, я точно не та людина, яка любить читати профільну літературу. Віддаю перевагу художній класиці та категорії нон-фікшн. Вважаю, що хороший піарник має вправно володіти словом, а цього якраз потрібно вчитися у класиків. Особисто я раджу Сергія Довлатова і його безсмертну “Іноземку”. Легка, гостра та водночас наскрізь просочена іронією історія про життя емігрантів із СРСР у США.


“Робота актора над собою”, Костянтин Станіславський

Для мене ця книжка — не тільки біблія сценічної майстерності, а й велике занурення в себе, чимось схоже на психотерапію. Якщо ти навчишся працювати із собою за Станіславським, це допоможе не тільки на сцені, а й на переговорах, у роботі та повсякденному житті.


“Narconomics. Злочинний синдикат як успішна бізнес-модель”, Том Вейнрайт

Наркобізнес – одна із найбільш втаємничених та міфологізованих сфер нашого сьогодення. У книжці британський редактор The Economist розповідає, як працює ринок наркотрафіку на прикладі мережі Walmart. Автор управно пояснює складні речі простою мовою, а також викриває слабкі сторони структури бізнесу наркодилерів.


“Як протринькати мільйон, якого немає”, Гарік Корогодський

Прочитала цю книжку, коли почала працювати з Гаріком Корогодським, аби зрозуміти, що він за людина. Тим, хто цікавиться його особистістю, раджу краще прочитати “Як протринькати мільйон, якого немає”, ніж усі його інтерв’ю. Насправді, він усе вже розказав.


Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень