fbpx
Зсередини

7 сервісів для тайм-менеджменту

Плануй, зосереджуйся, відстежуй прогрес
Ракша Лариса, 01.02.2022

Управління часом і розподіл задач на пріоритетні — це навичка, якій необхідні тренування та регулярність. Ніхто з нас не може виконати 20 робочих дій на день якісно, але ми точно можемо розв’язати менше задач і водночас отримати ефективніший результат.

Щоб процес планування був цікавим, ми зібрали 7 сервісів для тайм-менеджменту, які працюють за різними методиками й ураховують процеси сприйняття користувачів.


Nirvana

Ціна: безплатно, $5

Сервіс працює за методикою Getting Things Done, яку популяризував консультант з управління часом Девід Аллен. Згідно з нею людина повинна звільнити себе від запам’ятовування завдань для якісного зосередження на їх виконанні. Для цього Nirvana має функцію сортування тасків за різними параметрами: терміном, виконавцями, проєктами, першістю.

Наприклад, якщо ви плануєте протягом наступних 6 місяців спробувати нову активність, але ще не визначились із датою, то система автоматично додасть цю задачу до категорії Someday. Таким чином, користувач буде отримувати нагадування про завдання й звільнить мозок для важливіших дій.

Загалом сервіс розв’язує всі питання, пов’язані із запам’ятовуванням, прорахунком, нагадуванням. Навіть у безплатній версії можна створювати необмежену кількість завдань, розраховувати час їх виконання, сортувати за теками й планувати наступні кроки.


Sectograph

Ціна: безплатно, $3,8

Існує 4 процеси сприйняття та запам’ятовування інформації: аудіальний, візуальний, кінестетичний, дискретний. Коли людина знає, до якої категорії вона належить, тоді їй легше обирати способи підвищення ефективності.

Sectograph призначений для користувачів з візуальним сприйняттям. Сервіс отримує доступ до вашого Google Календаря й будильника та на основі отриманих даних створює кругову діаграму із зображенням запланованих подій. Також можна вносити додаткові завдання, які будуть відображатись на візуальному планувальнику.


Toggl

Ціна: безплатно, $10, $20

Його система рахує, скільки часу користувач витрачає на кожен проєкт і завдання. Для зручності користування можна прописати всі задачі на день уранці, з урахуванням часу на прокрастинацію, й уважно вмикати вбудований таймер.

Читай також: Що таке прокрастинація та як з нею боротися

З першого дня Toggl надає звіт щодо роботи користувача: визначає дії, на виконання яких потрібно багато часу, звертає увагу на інтервали з прокрастинацією, оцінює самоконтроль.


1-3-5 List

Ціна: безплатно, $2,50

Одна з технік тайм-менеджменту має назву “1-3-5”. Її суть полягає в тому, що людина визначає для себе 9 задач на день: одну велику, три середні й п’ять маленьких. А потім намагається виконати їх без змін і у відповідному порядку. На основі саме цієї техніки працює сервіс 1-3-5 List. 

Він допомагає людині розставити пріоритети, визначити 9 завдань на день та розставити їх у порядку важливості. Сервіс має мінімалістичний дизайн, що сприяє створенню зручних списків на день, а також функцію редагування.


Evernote

Ціна: безплатно, $2,30, $2,90

Для прокрастинатора один з найкращих способів виконати завдання — це креативно оформити його у списку. Згадайте себе в той момент, коли ви сідаєте за роботу: одразу хочеться зробити чай, перевірити Instagram, послухати всі альбоми улюбленого виконавця, дізнатися, як справи у друга чи подруги.

Evernote пропонує замінити всі перелічені дії креативним плануванням за допомогою низки інструментів. Наприклад, користувач може додавати до своїх списків мультимедійні елементи, вказувати локації, синхронізуватися з колегами.

Коли ви помітили, що вам складно розпочати робочий процес — приділіть 15-20 хвилин нетиповому оформленню задачі на сервісі. Використайте весь доступний інструментарій: додавайте музику, зображення, відео, локації.

Готово! Тепер ви створили навколо задачі атмосферу та прокрастинуєте з користю.


Harvest

Ціна: безплатно, $12

Цільова аудиторія Harvest — це підприємці, керівники та їхні працівники. Сервіс рахує час роботи кожного працівника, відстежує час перебування в онлайні і будує графіки за отриманими даними. Загалом Harvest працює у зв’язці з 71 програмою, через які можна керувати проєктами й регулювати навантаження.

Зараз багато людей скаржаться на те, що онлайн-проєкти нібито подовжують їхні робочі години. Щоб простежити цей взаємозвʼязок, сервіс дає роботодавцю інформацію щодо обсягу задач, які виконує працівник, оцінює його ефективність і створює статистику продуктивності.

Додатково до програми можна завантажити додаток Forecast. Він синхронізується з Harvest, показує календар роботи всієї команди й автоматично виокремлює працівників, які були перевантажені роботою чи, навпаки, недопрацювали.


Any.do

Ціна: безплатно, $5,99

Сервіс має стандартні функції планувальника: зберігає, нагадує, розміщує задачі за теками. Також ви можете синхронізувати його з поштою й робити з листів робочі завдання. Ця функція корисна для людей, які спілкуються переважно через електронну пошту чи працюють з e-mail маркетингом.

Читай також: 9 сервісів для електронного маркетингу

Користувачі Any.do мають доступ до блогу з порадами щодо управління часом, техніками тайм-менеджменту, добірками додатків. До речі, читання відповідних текстів може бути одним зі способів ефективної прокрастинації. Ви розв’яжете одразу два завдання: налаштуєтеся на процес і зможете розслабити мозок.


Читай також:

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень