Коли здається, що все навколо вже вигадали за вас, а нові ідеї не з’являються — варто звернутися до інтерактивних методів креативного мислення. Брейншторм із командою можуть замінити додатки для креативу, які, хоч і не вигадають за вас, але точно стануть у нагоді.
Ми зібрали 7 додатків для креативності, які допоможуть урізноманітнити вашу щоденну роботу, створять нові умови для креативу та надихнуть на брейншторм.
Коли ви намагаєтеся придумати нове креативне рішення, популярною вправою для мозкового штурму є написання слів на аркушах паперу. Далі їх потрібно кинути в капелюх чи коробку та навмання витягувати. Кожне слово ми пов’язуємо з проблемою, яку намагаємося вирішити і шукаємо нові способи.
На прикладі цієї креативної методики працює додаток Brainsparker. Він пропонує випадкові слова, цитати, зображення, дії та запитання, які можуть допомогти вам генерувати творчі ідеї.
Додаток містить 200 карток зі спонукальними до роздумів словами. Щоби перетасувати картки і отримати нову фразу, потрібно струсити пристрій — а решта залежить від вас.
SimpleMind
ДЕ? AppStore та Google Play
ЦІНА: безкоштовно та $8,99
ПРО ЩО? Додаток для візуалізації ідей
Щоби зібрати всі ідеї докупи, креативники часто використовують асоціативну мапу. Це метод структурування думок за допомогою діаграм та графіків.
Додаток SimpleMind працює за такою ж схемою — ви малюєте основну ідею посередині сторінки, а потім починаєте мозковий штурм і додаєте нові думки у вигляді гілок, пов’язаних із центральною темою. У такий спосіб створюється ієрархія тем, які можна візуалізувати за допомогою перехресних посилань, додавання приміток тощо.
Автор також може додавати до схеми фотографії, картинки, відеофайли та голосові записи.
Behance
ДЕ? AppStore, Google Play та Web
ЦІНА: безкоштовно та $1,99 на місяць
ПРО ЩО? Додаток з портфоліо дизайнерів
Один із найкращих способів знайти натхнення — ознайомитися з роботами інших креаторів. Крім рекламних кампаній від брендів, нові ідеї можна шукати на платформах для дизайнерів.
Багато портфоліо в галузі цифрового мистецтва, типографіки, архітектури, фотографії, моди розміщені на Behance. На сайті можна переглядати роботи креативників, створювати дошки настрою з проєктів, які вас надихнули, завантажувати та ділитися власними проєктами та отримувати відгуки від інших користувачів.
Додаток замінює стандартні застосунки для нотатків. За допомогою Notability можна записувати свої ідеї, коментувати документи, заповнювати таблиці, записувати лекції та навіть вести особистий щоденник. Його унікальність полягає в тому, що крім тексту, ви можете додавати фотографії, GIF-файли, посилання на веб-сторінки, а також створювати власні ескізи й текстові замітки у вигляді малюнків.
Додаток працює з Apple Pencil, який спрощує роботу з кольорами, стилями та іншими інструментами, такими як гумка, кольорова палітра, пензлики тощо.
Його використовують як фахівці зі сфери креативу для роботи з новими ідеями, так і студенти та викладачі. У повсякденному житті Notability може слугувати заміною стандартного додатку для заміток.
TED Talks — це конференції, які охоплюють широкий спектр тем: від технології та дизайну до мистецтва, культури, бізнесу та глобальних проблем.
У безоплатному додатку TED є сотні відеозаписів, які можна завантажити на пристрій та переглядати в режимі офлайн. Відео доступні із субтитрами на більш ніж 100 мовах. Також лекції можна відсортувати за рубриками та тегами або обрати функцію «Надихни мене», яка дає змогу обрати той «тип натхнення», який ви шукаєте.
Blek — це гра для креативного мислення, яка розширює вашу уяву. Завдання гравця — створити лінію, яка збирає всі кольорові кола, уникаючи чорних дір. Так ви маєте наперед продумати, як ваша лінія рухатиметься екраном. Водночас, конкретних ходів немає. Щоби «виграти» потрібно експериментувати із різними способами мислення.
На кожному рівні є незліченна кількість рішень: від найпростіших до надзвичайно складних, які потребують зосередженості та декількох спроб для успішного проходження.
Для багатьох фрілансерів кав’ярні стають справжнім робочим місцем. Для тих, хто звик до міського шуму та атмосфери кав’рень є додаток Coffitivity від американських підприємців та креативників.
Згідно з дослідженням Чиказького університету, «помірний рівень навколишнього шуму сприяє творчому пізнанню». Це означає, що незначне відволікання допомагає нам бути більш креативними. Ось чому хороші ідеї приходять тоді, коли ми насправді про них не думаємо й займаємося звичайними справами — чистимо зуби, приймаємо душ або прибираємося вдома. У кав’ярні розмови людей насправді можуть відволікати, але на підсвідомості наш мозок генерує більше креативу.
Тому додаток Coffitivity збирає атмосферні звуків кав’ярень, які можна прослуховувати вдома, в офісі чи в будь-якому іншому місці, яке слугує вашим робочим місцем.