fbpx
Зсередини/Додатки

7 додатків для роботи з текстом

Виправлення помилок, робота з HTML, написання сценаріїв та мінімалістичні редактори
Данилюк Даяна, 15.08.2020

Усі ми знаємо про Microsoft Word і Libre Office, Pages та інші текстові редактори, що вбудовані в основних операційних системах. Проте іноді, щоб створити текст, потрібно набагато більше функцій, аніж вони можуть запропонувати.

Ми зібрали 7 додатків для роботи з текстом, які допоможуть виправити основні помилки, зекономити час на набиранні часто вживаних фраз, очистити контент від непотрібних тегів і навіть розшифрують аудіо замість вас.  


Odrey

ДЕ? AppStore

ЦІНА: безкоштовно та $1,99 на місяць 

ПРО ЩО? Додаток для розшифровки аудіо 

Додаток від українських розробників Odrey розпізнає понад 30 мов, зокрема українську, російську та англійську.

Odrey розпізнає мову через диктофон, якщо користуватися безпосередньо додатком, а ще дає змогу завантажити готовий файл — у форматі аудіо чи відео. Додаток також розпізнає довгі паузи й автоматично розбиває текст на абзаци.

Після того, як аудіо розшифрували, текст можна редагувати, зберігати та відправляти в соцмережі або месенджери.

Безкоштовна підписка дає змогу розшифрувати запис тривалістю до 15 хвилин, а платна не має цих обмежень. 


TextExpander

ДЕ? AppStore та десктоп 

ЦІНА: 30-денний безкоштовний період, після чого $3.33 на місяць або $7.96 на місяць (для команди)

ПРО ЩО? Додаток для автоматичного введеня часто вживаних слів та фраз

Цей додаток дозволяє зекономити час під час набору часто вживаних слів та фраз — імен, назв компаній, вітань та підписів в електронному листуванні тощо.

Для цього потрібно вказати повний варіант написання слова чи фрази і додати скорочений. Після цього щоразу, коли ви писатимете скорочений варіант, TextExpander автоматично замінюватиме його на повний.

У додатку можна вставляти вже відформатований текст, використовувати його для малюнків, а також для швидкого введення HTML-тегів. У налаштуваннях TextExpander можна додати автоматичне виправлення наголошених слів, символів, Emoji, HTML та CSS.

Додаток підтримує понад 20 мов, зокрема українську, а також працює з додатками з інтегрованою підтримкою, як-от Word, Dispatch, Drafts, Fantastical 2, Launch Center Pro, OmniFocus та інші. 


iA Writer

ДЕ? macOS, iOS, Windows, Android

ЦІНА: $29,99

ПРО ЩО? Редактор з мінімалістичним дизайном для концентрації над текстом 

iA Writer створювали як редактор з мінімалістичним інтерфейсом, який допомагає сфокусуватися на роботі. Головні “фішки” додатка — мова розмітки Markdown та нічний режим, який затемнює все, окрім речення та параграфа, з яким ви в цей момент працюєте.  

Він дає змогу експортувати документи в найпопулярніші формати текстових файлів і навіть в HTML. У програмі є синхронізація між пристроями на macOS і iOS, а також завантаження документів у Dropbox.

За допомогою iA Writer можна створити CSS-шаблони й завантажувати чернетки на сайти Medium і WordPress. Додатково пропонують скористатися режимом фокусування, який збільшує виділений текст для максимальної концентрації. 

Додаток пропонує 2 тижні безкоштовного використання, після чого потрібно придбати його за $29,99. 


Online Corrector

ДЕ? Сайт

ЦІНА: безкоштовно, 199 грн на місяць та 239 грн на місяць 

ПРО ЩО? Доповнення, яке виправляє орфографічні, граматичні та пунктуаційні помилки в текстах українською мовою 

Online Corrector — це доповнення для Google Документів або Microsoft Word, яке автоматично виправляє помилки в текстах українською мовою. Його можна використовувати як в автоматично перекладених, так і в самостійно написаних текстах.

Доповнення дає змогу перевірити слововживання, стиль, орфографію, граматику та пунктуацію і має такі розділи в меню:

 ТИПОГРАФІКа: видаляє зайві пробіли, додає нерозривні пробіли, виправляє дефіс на тире, уніфікує символ апострофа й різні види лапок.

 ЧЕРГУВАННЯ: виправляє чергування сполучників і/й, прийменників з/із/зі/зо, прийменників у/в, а також відповідних префіксів у деяких словах, що є характерною рисою мелодики української мови.

 ПОШИРЕНІ ПОМИЛКИ: редагує типові помилки, що трапляються в написанні слів, наприклад: будь-ласка будь ласка. А також виправляє ті, що виникають через вплив інших мов або після автоматичного перекладу.


Final Draft

ДЕ? Windows, macOS, iOS

ЦІНА: безкоштовно або $10 для iOS, $250 для Windows и macOS

ПРО ЩО? Додаток для написання сценаріїв для кіно, телевізійних програм, сценічних вистав

Редактором Final Draft користуються здебільного письменники й сценаристи, адже він має багато шаблонів для телепередач, мюзиклів, графічних новел. Сервіс дає змогу професійно відформатувати сценарій відповідно до галузевих стандартів.

Серед основних можливостей: креслення сценаріїв та впорядкування сцен, навігатор з деталями, створення скриптів за допомогою індексних карт, використання шаблонів та водяних знаків.

У недавньому оновленні з’явилася функція Beat Board — аналог коркової дошки з картками, куди можна додати всі ваші ідеї, описи наступних розділів і заготовки тексту. Крім того, програма може синхронізувати ваші документи через iCloud і Dropbox.

Final Draft підтримує понад 95 мов, дає змогу блокувати сцени, використовувати нічний режим та редагувати сценарій віддалено, одночасно з іншими авторами або партнерами. 

Додаток надає 30-денний безкоштовний період користування. 


FocusWriter

ДЕ? Windows, macOS, Linux

ЦІНА: безкоштовно 

ПРО ЩО? Текстовий редактор для концентрації уваги

Безкоштовний аналог додатка iA Writer, який також має мінімалістичний інтерфейс і допомагає зосередитися на робочому процесі. 

У FocusWriter є підсвітка фрагмента тексту, з яким ви працюєте, та можливість обрати будь-яку тему, фонове зображення, редакційні кольори та шрифти. У налаштуваннях можна запланувати, скільки ви повинні написати за сьогодні. Після цього програма відображатиме відсоток виконання.  

Додаток підтримує понад 20 мов і працює на всіх платформах, включно з Windows, Mac, Ubuntu, Linux.


Реформатор

ДЕ? Веб

ЦІНА: безкоштовно 

ПРО ЩО? Текстовий редактор для роботи з HTML

Реформатор замінює ручну працю, автоматично очищаючи контент від непотрібних тегів та атрибутів та формуючи код відповідно до стандарту XHTML. У додатку можна розставити типографіку в тексті і створити складні поєднання тегів і класів.

Реформатор оформлює контент, використовуючи CSS-класи з підтримкою їх на сайті або подальшою трансформацією, наприклад, у XSLT.

Читайте також у рубриці Додатки
/ Добірка додатків і програм для створення субтитрів на відео
10 додатків для транскрипції та створення субтитрів
/ 10 застосунків і програм для роботи з грошима
Добірка сервісів для обліку витрат, контролю доходів та заощаджень
/ Добірка корисних додатків і програм для людей з інвалідністю
Допомога людям з порушеннями слуху, GPS для незрячих та програми для вивчення шрифту Брайля
/ Як безпечно комунікувати: добірка додатків
Для зв’язку без доступу до мережі
/ 12 сервісів, корисних для дизайнера
Для пошуку фотографій, шрифтів, створення градієнтів і генерації ідей
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень