fbpx
Slow news/Slow news

60 фільмів, які порадили українські режисери

Підбірка фільмів та серіалів від дев’яти українських режисерів (з трейлерами)
Данилюк Даяна, 29.03.2020

Коли всі курси пройдені, лекції прослухані, а музеї відвідані — залишається дивитися кіно. Ми зібрали добірку улюблених фільмів та серіалів від українських режисерів і продюсерів — від фільмів жахів до документального кіно. 


Євгеній Головатенко,
режисер та продюсер бренд-контенту

Улюблені фільми — річ мінлива. Але є ті, що одразу спали на думку.

 Арахісовий Сокіл. Дуже добрий фільм. Таке відчуття, що хороші друзі зібралися і зняли кіно. Це режисерський дебют Тайлера Нілсона і Майка Шварца, які раніше не були помічені ні в чому видатному. Найсильніші фільми найчастіше складно описати — вони про все. Ось “Арахісовий сокіл” — він такий, про все.

  Агенти А.Н.К.Л. Дуже захопливий. Італія 60-х років, розпал Холодної війни, шпигуни і шпигунки. Касовий провал Гая Річі — а все через якісь непорозуміння між продюсерами та дистриб’юторами. Взагалі в кар’єрі цього хлопця було більше падінь, аніж злетів, але він щоразу знаходить у собі сили встати і знову взятися за роботу.

 Зелена книга. Дуже красивий. Цікаво спостерігати, як творці комедій (як на мене, найскладнішого жанру) перевтілюються в чудових режисерів, шоуранерів і сценаристів драм. Пітер Фарреллі до “Зеленої книги” зняв усі частини “Тупий і ще тупіший” та дюжину не менш відомих комедій. Схожий приклад — Крейг Мейзін, який знімав “Похмілля”, “Дуже страшне кіно”, а потім міні-серіал “Чорнобиль”.

 Приготуйтеся, буде голосно. Дуже мотиваційний. Я майже 20 років займаюся музикою для себе. І саме цей документальний фільм щоразу змушує мене брати в руки інструмент, коли я забуваю, як сильно люблю грати і співати. Троє геніальних гітаристів: Джиммі Пейдж з Led Zeppelin, Едж з U2 і Джек Уайт зібралися разом, щоб розповісти свої історії, порівняти свої підходи до музики й повчитися одне в одного.

 Одержимість. Дуже глибокий. Фільм дає можливість зізнатися собі: ти хочеш бути хорошим у своїй справі чи кращим? Хорошим бути нескладно, достатньо просто багато працювати й любити своє ремесло. А щоб бути кращим — доведеться стати одержимим психопатом, а це далеко не завжди окупається. Прекрасна їжа для роздумів під час карантину. Фільм, успіх якого дав Дем’єну Шазеллу можливість зняти “Ла-Ла-Ленд”. Його сценарій лежав у режисера в столі багато років.

 Кухар на колесах. Дуже хочеться їсти. Я не міг обійти цей фільм стороною, тому що друга моя пристрасть після музики — це їжа. Фільм не претендує бути частиною кіноспадщини, це просто добра стрічка з неймовірною їжею. Джон Фавро відволікся від Марвел, щоб гарненько всіх нагодувати. Терпіти не можу, коли неїстівні речі називають смачними, але цей фільм — він, чорт забирай, саме такий. Піду поїм.

P.S. І обов’язково подивіться українську комедію “Мої думки тихі” Антоніо Лукича. У мене він лежить в одній коробочці з “Арахісовим соколом”. Це один з тих фільмів, які складно описати й відповісти на запитання, про що вони. 


Любомир Левицький,
режисер і продюсер

Ми живемо в такому темпі, що ледь встигаємо дивитись нові фільми, які виходять щотижня. Нам не вистачає часу подивитися хороші роботи, які були зняті раніше. Тому зараз саме час.

 Містер і місіс сміт. Інструкція, як можна побитися вдома (жарт). Навпаки, це кіно класне для молодих пар, що сумують удома.

 Дім. Документальний фільм 2009 року про те, як люди знищують нашу планету.

 ШВИДКІСТЬ. Вважаю це шедевральним трилер-екшном, який надихає мене дотепер. 

 Супер шістка. Рекомендую переглянути фільм дітям. Прекрасна історія, з якої можна повчитись ціннощів.

 НА ГРЕБЕНІ ХВИЛІ. Фільм, який надихав мене всю юність, і, можливо навіть, він став для мене поштовхом почати робити кіно. Адже саме з нього я перемалював багато «розкадровок».

 ГЛАДІАТОР. Це фільм з неймовірно сильною історією та структурою. Фільм для справжніх чоловіків. Не завадить пригадати його, тому що Рідлі Скотт зараз працює над сиквелом, який от-от випустять на екрани.

 ТІНІ НЕЗАБУТИХ ПРЕДКІВ. Фільм, який в 2013 році став хітом в кінотеатрах і одним з перших зробив високі касові збори без держпідтримки.


Дмитро Авдєєв,
режисер

 Олдбой. Південнокорейський драматичний детектив режисера і сценариста Пака Чхан Ука. По-перше, фільм удостоєний гран-прі Каннського кінофестивалю 2004 року. По-друге, цей фільм буде корисно подивитися тим, кого так дратує карантин. Після його перегляду ваша самоізоляція здасться вам просто канікулами. По-третє, ви будете багато думати після перегляду цього фільму. А значить, уб’єте час цього вимушеного карантину.

 Психо. На думку фахівців, цей фільм Альфреда Гічкока є “найзахоплюючим фільмом у світі». По-перше ви ближче познайомитеся з головним по саспенс в історії кіно. По-друге зможете зробити висновок, чи дійсно цей фільм найзахоплюючий.

 Щось не так з тобою. Події фільму відбуваються на Французькій Рив’єрі: молода вдова місцевого героя, офіцера поліції, дізнається, що її чоловік не був таким зразковим, як про нього думає суспільство і все навколо. Смішнішого фільму про людину, яка вийшла з ув’язнення, я ще не бачив. Можливо, ми будемо вести себе саме так наприкінці квітня.

 Зомбі на ім’я Шон. Пародійна комедія жахів. У новинах з’являються перші повідомлення про дивний спалах грипу. Це дуже веселий фільм, вам сподобається!

 Прощання. Це миле і зворушливе кіно, хіт кінофестивалю «Санденс». Фільм, як написано на постері, заснований на реальній брехні — ця історія насправді сталася з американкою Лулу Ванг і її бабусею, яка живе в Китаї. Одного разу родина дізнається про важку хворобу бабусі, але не бажаючи її розбудовувати, сімейство вирішує не говорити їй про її швидку кончину, проте вирішує зібратися всі разом. Ви по-новому відкриєте для себе світ взаємин близьких і усвідомите, що їх треба цінувати.


ДМИТРО ГОЛУМБЕВСЬКИЙ,
режисер кіно та реклами

 Воно» (It follows). Після перегляду фільму, обов’язково дивіться 40-хвилинний розбір на YouTube. Лише потім ви все зрозумієте і будете вважати цей фільм одним з найкращих у жанрі хорор.

 Кімната бажань. Прекрасна інтерпретація ідеї про лампу бажань та її наслідки

 Спадковість(Реінкарнація). Дуже страшний і моторошний фільм (я попереджав).

 Ключ від усіх дверей. Один з найкращих фінальніх твістів в історії жахів.

 Таємничий ліс. Мій улюблений фільм М. Найта Ш’ямалана.

 Мої думки Тихі. Український маленький шедевр.

 100 речей і нічого зайвого. Ця історія буде дуже актуальною протягом 2020 року.

 Такер и Дейл проти зла. Скажена комедія-стьоб з фільмів жахів.

 Джентельмени. Майстерний Гай Річі та фантастична гра акторів.

 Ножі наголо. Чудовий сценарій-головоломка, в яку граєш разом із героями історії.

 Гра на пониження. Фільм про кризу 2008 року, дуже актуально в наш час.

 Неграновані коштовності(Uncut Gems). Найкраща роль Адама Сендлера за усю його кар’єру.

 Спіймати Кайдаша. Сам шокований, але ця трагікомедія — прорив в серіальному жанрі в Україні та загалом дуже якісний продукт про нашу реальність.

 Чому жінки вбивають? Красиво, цікаво та легко.

 Sex education. Усі потаємні бажання та спокуси школярів та студентів в одній обгортці.

 Чужак. Серіал за романом Стівена Кінга — розмірений містичний трилер від маестро жахів.

 I am the night. Нуарний детектив із непередбачюваним сюжетом.


Діма Нішьтвайс,
 режисер та сценарист

Якби я обирав фільми, які можна подивитись протягом одного ідеального дня, це були б Рембо, Raging Bull, Blow Out, Big Lebovski і Смертельна зброя.

 Починати варто зі Смертельної зброї. Всі ми знаємо чим він закінчиться, то ж його можна дивитись спиною, готуючи сніданок. Але! Але слухати цей фільм окреме задоволення — звук битого скла, саксофонні запіли, постріли.

 Переходимо до Де Пальмівського Проколу (Blow Out). Це детективна стрічка з Траволтою у головній ролі, яка примусить вас переосмислити суть звуків в кіно. Візуалам варто побачити цей фільм хоча б заради сцени погоні під час салюту.

 Рембо. Глибока стрічка про Джона Рембо, ветерана війни, якого за цю ж саму війну не приймає суспільство. Фінальний діалог Джона та його головнокомандувача вивів цю стрічку в мій топ улюблених фільмів.

 Скажений Бик. Чорно-біла спортивна драма від Скорсезе. В цій стрічці Де Ніро вперше з’являється на одному екрані з Джо Пеші. За камерою Майкл Кепмен, який першим помістив камеру всередину рингу чим наблизив всіх нас до героя і зняв портретні кадри героя Рея Робінсона так, що після перегляду божевільні очі актора ніколи не забудуться

 Великий Лебовскі. Ну а під кінець дня я б радив подивитись канонічний фільм про ель Чувачелло. Легкість буття, який несе по собі чувак заразніша за будь-який вірус (слава богу). Сюрреалістичні фантазії про боулінг та “багатослівний” Стів Бушемі є окремими аргументами любові до цього кіно.


Дзен Євстигнейкін,
режисер та продюсер

 Хоббіт. Кінотрилогія режисера Пітера Джексона. Перед переглядом рекомендую подивитися випуски “Hobbit behind the scenes” на YouTube. Масштаби підготовки і самої зйомки вас вразять більше, ніж фільми.

 Хоробре серце. Режисера Мела Гібсона.

 Недоторканні(1 + 1). Режисерів Олів’є Накаша та Еріка Толедано.

 Плем’я. Режисера Мирослав Слабошпицький. Це унікальне кіно, в якому використано мову, яку зрозуміє будь-яка країна.

 Короткий метр Дякую. 


Іван Сауткін,
кінорежисер

Під час карантину хочу запропонувати подивитися декілька фільмів з “великої класики” але в незвичайній версії. Мало хто знає, що декілька улюблених фільмів існують в двох варіантах: прокатній та телевізійній, і вони дуже відрізняються один від одного за хронометражем.

Свого часу ці фільми в повних версіях були для мене справжнім відкриттям. Короткі версії до яких я звик, виявилися другорядними, по відношенню до них. 

 Фані і Александр. Режисера Інгмара Бергмана, 312 хв.

 Час циган. Режисера Еміра Кустуріци, 270 хв.

 Апокаліпсіс сьогодні. Режисера Френсіса Форда Копполи, 202 хв.

 Сатанинське танго. Режисера Бели Тара, 450 хв.

 Одного разу в Америці. Режисера Серджо Леоне, 229 хв.


Саша Рубан,
монтажерка, сценаристка, режисерка

 Дитя погоди. Це дуже красива історія кохання. Він і вона зустрічаються в Токіо під проливним, безкінечним дощем. Він звичайний хлопець, а вона має дар – змінювати погоду силою думки, але звичайно у кожного вчинку має бути своя ціна. 

 Кролик Джоджо. Це просто неймовірний must have у списку. Все ж таки за кращий адаптований сценарій просто так Оскара не дають. Цей фільм починається як комедія, але те як він сильно зворушить ваше серце згодом — просто незрівнянно! Скоріш за все, ви будете плакати, але після перегляду нізащо не скажете «навіщо я це подивився?», бо це справжній скарб. 

 Таємне життя. Неймовірно красива та медитативна історія, заснована на реальних подіях. Обожнюю те, як розповідає історії Терренс Малік. Його темпоритм та засоби передати таке просте непросте людське життя – майстерність в кожному кадрі. 

 Погань/Fleabag. Цей серіал — і драма, і комедія водночас. Неймовірно талановита сценаристка-авторка та акторка цього серіалу, що виконує до того ж і головну роль – Фібі Уоллер-Брідж – просто приголомшлива. Вона дуже органічна, приємна, безпосередня і така незграбна щодо свого життя. Вона звичайно-незвичайна дівчина, яка намагається вижити на барикадах сексуального життя в сучасному Лондоні.

 Роки/Years and years. Це антиутопія про наше можливе майбутнє. І якщо до початку карантину цей серіал можна було вважати просто фантастикою, чи сценарною казочкою задля залякування, то зараз дивитись його особливо моторошно.


Павел Буряк,
режисер 

 Останній нащадок Землі. Картина майстра, яка змусить вас подумати про те, що людство занадто нестійке і крихке. Але завжди є шанс на маленьке диво.

 Межі контролю. Один з улюблених фільмів Джима Джармуша. Історія людини, мета якої залишається невідомою у фільмі до самого кінця. Абстракція і ритуальність, яка присутня в кожному з нас, заграє новими фарбами.

 Мерзенна вісімка. Восьмий фільм видатного режисера. Одні з кращих діалогів, написаних будь-коли. Акторський склад і манера гри не дасть жодного шансу відволіктися.

 Не хвилюйся, він далеко не піде. Особлива форма існування людини, яка отримує шанс реалізувати себе і стати карикатурником у виданні. Фільм відмінно розповідає не просто історію людини, а цілого суспільства.

 Юність. Фільм тривалістю в 12 років. Проєкт-експеримент, фільм-спостереження, фільм-життя.

Читайте також у рубриці Slow news
/ З’явився відеоманіфест із закликом підтримувати підлітків
Одним із героїв відеоролика став актор Олексій Гнатковський
/ У видавництві Creative Publishing вийшла книжка про розвиток народних ремесел в Україні
До неї увійшли історії про традиційні ремесла та людей, які їх досліджують
/ З’явився освітній відеопроєкт про психологічну стійкість українців
Це 16 відеороликів із порадами щодо підтримки психічного здоров’я
/ Lviv BookForum спільно з урядом презентували проєкт «Читальня»
Пункти незламності в п’яти областях отримають книжки й настільні ігри
/ Україна бере участь у Болонському ярмарку дитячої книги
На національному стенді представлені 20 українських видавництв
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень