fbpx
Зсередини

5 помилок у створенні креативних розсилок

Розповідає експертка з десятирічним досвідом Аня Овчаренко
Пунтус Марія, 08.07.2023

Аня Овчаренко

Ще з початку пандемії covid-19 комунікації майже повністю перейшли в онлайн. Заходи “наживо”, куди бренди запрошували інфлюенсерів та медіа, стали рідкістю. Тоді ж настав розквіт креативних розсилок — формат співпраці з інфлюенсерами, завдяки якому бренд може отримати приплив цільової аудиторії. Проте, щоб це сталося, важливо коректно складати креативні influence-розсилки.

Своїм досвідом з Bazilik Media поділилася експертка з комунікацій із 10-річним досвідом Аня Овчаренко, яка працювала з Martini Ukraine, Have A Rest, SAGA Development, Idea Me, G.Bar, Oh My Look!, Spell.


Що таке креативні розсилки?

Influence-розсилка — це подарунковий бокс із продуктом від бренду для блогера. Ключове тут — слово “подарунковий”. Здебільшого його відправляють як подарунок, без зобов’язань зі сторони блогера. Influence-розсилка відрізняється від звичайного пакування продукту чи послуги й спрямована на те, щоб привернути увагу блогера та його аудиторії.

Розсилка потрібна бізнесу, щоб поінформувати про новину компанії або свій продукт велике коло людей. Головна перевага розсилки — можливість отримати значні охоплення та потрапити у сторіз інфлюенсера безплатно.

Запорука успіху розсилок — ретельно продумана концепція, увага до кожного з отримувачів та емоційна wow-складова. Якщо не продумати розсилку до деталей, можна не лише не досягти бажаних результатів, а ще й нашкодити своєму бренду.


За допомогою розсилки бізнес може

 Наочно показати свій продукт через реальних людей з активною аудиторією.

 Напряму вийти на велику аудиторію, яка ще не знайома з брендом.

 Налагодити “теплі контакти” з інфлюенсерами та/або журналістами.

 Зекономити бюджет (замість проведення офлайн-івентів, наприклад).


5 помилок у створенні креативних розсилок, яких варто уникати:

1.

Неправильно визначена цільова аудиторія для розсилки

Плануючи розсилку, ретельно продумайте та уявіть цільову аудиторію, яку ви хочете залучити за допомогою неї. Розробіть портрет клієнта, обдумайте інфопривід під обраний продукт чи послугу. Лише в такому випадку ви правильно доберете інфлюенсерів і зможете донести вдалий меседж обраній аудиторії.


2.

Відсутність Wow-складової

Це значно зменшує шанси потрапити в сторіз обраного блогера. Під час розроблення концепції influence-розсилки дуже важливо продумати, що саме викличе емоцію у того, хто розпаковуватиме подарунок, і чому він захотів би розповісти про це підписникам.


3.

Хибна персоналізація або її відсутність

100% опитаних блогерів вказують на важливість персоналізації розсилки: як мінімум правильно вказані імена отримувача і за потреби членів родини, як максимум — персоналізувати сам продукт (фасон/колір/розмір одягу, аромат парфуму, смак шоколаду і так далі).


4.

Продукти, які швидко псуються

Використовувати продукти й квіти в розсилках не є помилкою. Проте, якщо у концепції розсилки задумано використати продукти харчування — варто подбати про їх акуратне транспортування та подальше зберігання. Якщо відправлення треба поставити в холодильник чи забрати найближчим часом, краще уникати відправлення поштою на відділення та не залишати посилку консьєржу.

Купувати все треба безпосередньо перед розсилкою, максимум — напередодні ввечері. Те саме стосується свіжих квітів: забезпечте прохолодне зберігання під час доставки, тримайте рослини у воді та за можливості освіжайте їх за допомогою пульверизатора.


5.

Нехтування якістю послуг кур’єра

Кур’єр — це перша точка контакту з вашим подарунком. Якщо кур’єр буде неохайним, у брудному одязі чи грубим, інфлюенсер отримає негативне враження від подарунка ще до його відкриття.


Як треба:
приклади розсилок від Анни Овчаренко

Розсилка від українського бренду дитячого одягу Ripka Kidswear

Ціль розсилки: познайомити з брендом

Ідея: підібрати малечі одяг і додати до неї іграшку-мишенятко в ідентичному зменшеному одязі, який випускає бренд.

Wow-складовою тут стали створені на замовлення іграшкові мишенята — в одязі, який з точністю дублює той, що купили для дитини. Якщо батьки купили малюку боді із шапочкою, то й мишенятко теж у шапочці.

Персоналізація тут не лише в іменних листівках, а й у правильно підібраних розмірах, адже діти ростуть дуже швидко. У цьому випадку не запитували попередньо розмір одягу дитини, а ретельно вивчали профіль мами дитини, вираховували точний вік на момент доставки.

Пакованням стали спеціально пошиті текстильні мішечки з вишивкою із лого бренду (ріпки), щоб мами мали можливість і надалі користуватися мішечком у повсякденному житті.

Доставка відбувалася Новою поштою, і це був мій перший досвід відмови від кур’єра. Причиною став Covid-19, на початок якого припала розсилка, тому блогери самі відмовлялися від кур’єрської доставки. Бренд отримав охоплення та увагу, яких прагнув. Потім були навіть запити від клієнтів на паковання з такими ж мишенятами, їх замовляли за додаткову оплату.


Розсилка-запрошення на бізнес-конференцію “Неначасі”

Ціль розсилки: запросити на конференцію і привернути увагу до події.

Ідея: зашифрувати текст листівки, який можна прочитати лише через спеціальну лупу.

Wow-складовою був цікавий шифр, який можна читати лише за допомогою унікальної лупи. Окрім листівок, кожен отримав іменний квиток на захід. Як паковання використали чорний конверт з брендованою наліпкою зверху, — лаконічно і з акцентом на вміст посилки.


11 липня Аня Овчаренко проведе лекцію про креативні розсилки для Bazilik School, де розповість, що дають такі розсилки, як часто їх треба робити, що врахувати і як не облажатись. Ознайомитись із програмою лекції та записатись на лекцію можна на сайті школи.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень