fbpx
Зсередини

15 авторських Telegram-каналів від креаторів та для креаторів

Кейси, думки, статті, посилання, вакансії
Коротенко Оля, 12.01.2021

Ми вже робили добірки Telegram-ботів, які будуть корисними SMM-никам та комунікаційникам. Тепер зібрали авторські Telegram-канали, які ведуть українські креатори — креативні директори, дизайнери, копірайтери, журналісти.

Розбір кейсів, власні експертні думки, корисні посилання, вакансії та ще багато цікавого.


 Digital masons

Хто автори? Євген Зінгерман, комунікаційний стратег, лектор Bazilik School; Альона Дєньга, cпеціалістка з діджитал-комунікацій та інтернет-маркетингу.

Що цікавого? Популярний канал про комунікації, соціальні медіа та digital-маркетинг в Україні. Тут регулярно публікують актуальні новини, статті та поради від експертів — авторів каналу. Бонусом є щотижневі добірки вакансій для фахівців з комунікацій.


Malyk says Why

Хто автор? Сергій Малик, креативний директор агенції Angry.

Що цікавого? Автор розбирає знакові рекламні кейси та пояснює, як і чому вони працюють. Канал про те, чому крута реклама вийшла справді крутою.


 ВРЖЕЩ

Хто автор? Павло Вржещ, співзасновник і креативний директор агентства Banda.

Що цікавого? Тут ви дізнаєтесь, чому Banda — це банда. Автор публікує цікавинки зі світу креативу, які чіпляють його увагу. Усе те, що команда Банди кидає одне одному в особисті, обговорює на планерках та за кавою. Також на каналі викладають власні кейси, проєкти та деталі з робочого життя креативного агентства.


 Водоканал

Хто автор? Максим Боритко, креативний директор агентства Banda.

Що цікавого? Автор каналу добре знається на тому, як працює креатив і реклама, та ділиться цими знаннями у своєму Telegram-каналі.


 SMRNV LIVE

Хто автор? Вова Смірнов, співзасновник дизайнерського бюро Spiilka. 

Що цікавого? Тут історії про дизайн, креатив та життя загалом. Аудиторія — важлива складова цього каналу. Автор багато взаємодіє із читачами, цікавиться їхніми думками щодо контенту та з будь-яких життєвих питань, проводить опитування на різні теми.


 Nastichka

Хто авторка? Настя Птичек (Жеребецька), співзасновниця дизайнерського бюро Spiilka.

Що цікавого? Авторка пише свої думки про дизайн та залишає багато риторичних питань про нього. Тут можна почитати про естетику в дизайні, а також переглянути роботи Spiilka.


 Дизайн-борщ

Хто авторка? Олександра Корчевська-Цехош, графічна та діджитал дизайнерка, артдиректорка.

Що цікавого? “Ситно пишу про дизайн українською”, — каже авторка каналу. Він зацікавить як дизайнерів, так і маркетологів, як штатних працівників, так і фрилансерів. Де брати мокапи, шукати приклади шрифтів і куди бігти за натхненням — усе це знайдете на каналі.


 Крутознавство

Хто автор? Владислав Волочай, креативний директор Sabai Creative Hub і Katacult.

Що цікавого? Автор публікує події, ідеї, тексти й добірки, що захоплюють — від музичних новинок до матеріалів про майбутнє штучного інтелекту. Багато профільних цікавинок для дизайнерів, копірайтерів та креаторів загалом: приклади айдентики, брендингу, дизайну сайтів тощо.


 SOLAR NOTES

Хто автор? Кирило Соляр, власник креативного агентства Solar Digital.

Що цікавого? Автор розповідає про розвиток креативних проєктів, діджитал-тренди, дизайн, управління креативною командою, веб та мобайл-розробку. Частину постів автор публікує у вигляді тематичних добірок або покрокових інструкцій. Тут ви дізнаєтесь про типові помилки у дизайні, тренди маркетингу, способи перевірки креативних ідей на якість та ще багато цікавого.


 I-Marketing.UA

Хто автор? Сергій Аліксюк, співзасновник компанії I-Marketing.ua.

Що цікавого? Свіжі новини про маркетинг, огляди трендів та практичні поради. Автор розповідає про соціальні мережі, майданчики для просування бізнесу тощо. Контент стане у пригоді не лише маркетологам, а й підприємцям.


 Рекламнутий

Хто автор? Віталій Капустян, копірайтер, креативний директор Twiga Digital.

Що цікавого? Автор щодня постить портфоліо світових рекламістів та розбирає кейси з архівів Каннських левів. У 2019 році Віталій Капустян разом з колегою виграли золоту нагороду Young Lions у категорії Film, тому в нього точно є чого повчитися.


 Записки креадира

Хто автор? Макс Бурцев, креативний директор агентства Arriba.

Що цікавого? Розбір рекламних кейсів, власні інсайти автора, меми зі світу креативу. Корисно буде всім — від акаунт-менеджера до дизайнера.


 БЛІЦ

Хто авторка? Аня Абліцова, журналістка, редакторка.

Що цікавого? Канал для людей, які створюють контент. Здебільшого авторка публікує можливості для медійників — івенти, лекції, вакансії, стажування, гранти тощо. Крім цього, час від часу на каналі з’являються посилання на круті матеріали.


 Завтра здам текст 100%

Хто авторка? Тетяна Гонченко, фриланс-журналістка, співпрацює з MC.today, ain.ua, bit.ua, evo.business, medialab.

Що цікавого? Канал зацікавить журналістів-фрилансерів і фрилансерів загалом. Авторка дає поради щодо роботи на фрилансі, розповідає власні історії з робочого життя, ділиться лінками на пости й матеріали про фриланс, а також на власні матеріали.


 Polina was online

Хто авторка? Поліна Забродська, креативна директорка британського рекламного агентства.

Що цікавого? Авторка каналу розповідає про роботу лондонського агентства, тенденції міжнародного рекламного ринку та дає поради молодим креаторам.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень