fbpx
Кейси

10 спортивних реклам, що змінили світ

Відомі слогани та легендарні атлети
Альтман Дарина, 20.05.2020

Спортивні реклами завжди привертають увагу, заряджають енергією і мотивують. Іноді рекламні кампанії здатні не тільки успішно продавати товар, а й змінювати наше повсякденне сприймання речей. Ми розібрали 10 культових реклам про спорт: від баскетболіста в жіночій сукні та Converse — до Coca Cola, що заводить комунікацію через атлетів.


If you let me play

Бренд: Nike

Рік: 1995

“Якщо ти дозволиш мені спорт, вірогідність захворіти на рак грудей знизиться для мене на 60%. Якщо ти дозволиш мені займатися спортом, у мене буде більше шансів піти від чоловіка, який мене б’є.”

Цей емоційний ролик звертає нашу увагу на підтримку жіночого спорту. 30-секундне драматичне відео від Nike вивело спортивну рекламу на раніше не відомий їй рівень.

“Реакція на ролик була приголомшливою — 90% позитивного рейтингу. Як жінка ти розумієш: я могла бути на місці цієї дівчинки. Я відчувала це раніше, адже мені не дозволяли займатися спортом”, — каже Мардж Снайдер, спортивна психологиня та директорка Фонду жіночого спорту.

Ролик транслювали на MTV, ESPN, Nick at Night, The Discovery Channel та інших телеканалах. Він породив численні дискусії та кардинально змінив зображення жінок у рекламах спортивних брендів.


Grandmama

Бренд: Converse

Рік: 1991 – 1996

Наразі Converse спеціалізується на повсякденному взутті, але в 90-х бренд був серйозним конкурентом для Nike і Reebok у створенні кросівок для спортсменів. Бренд хотів вигадати щось особливе — трохи абсурдне й таке, що чіпляє. І Converse це вдалося — він одягнув зірку баскетболу Ларі Джонсона у вбрання типової церковної парафіянки.

“Взуття таке легке і швидке, що навіть моя бабуся може в ньому перемогти.”

Спортсмен надягнув не лише квітчасту сукню й сіру перуку, а й блискучі аксесуари з cat-eye окулярами. Під час створення вбрання бренд надихався джазовою співачкою Еллою Фіцджеральд.

Цей образ швидко став справжнім національним феноменом. Для фанатів було особливо кумедно побачити Джонсона в сукні і перлах, адже це контрастувало з його фізичною силою і “безжальним” стилем гри.

Грендмама навіть зіграла камеороль у ситкомі Family Matters.

Незабаром баскетболіст отримав звання Гравця року від Національної баскетбольної асоціації. У наступні роки його кар’єра була на вершині успіху. Все більше фанатів та ведучих стали називати Ларі Грендмамою замість його імені.


I am not a role model

Бренд: Nike

Рік: 1993

У 1993 році Nike з’ясував, що його популярність серед хлопців-підлітків значно знизилась, хоча бренд довгий час вважав їх своєю цільовою групою. Тож у новому відеоролику баскетболіст Чарльз Барклі виступив зі сміливою і відвертою промовою:

“Я — не рольова модель. Батьки мають бути прикладом для наслідування. Те, що я кидаю баскетбольний м’яч у корзину, не означає, що я маю виховувати ваших дітей.”

Чарльз насправді мав доволі спірну репутацію. За кілька років до виходу цієї реклами Національна баскетбольна асоціація відсторонила Барклі від гри й оштрафувала на $10 тисяч. Причиною було те, що він намагався плюнути на чоловіка, який вигукував расистські образи, але випадково плюнув на 8-річну дівчинку.

Баскетболіст сам запропонував ідею цього ролика для Nike. У такий спосіб вдалося як покращити публічний образ Чарльза, так і повернути популярність бренду.

Реклама розгорнула велику дискусію про роль спортсменів як прикладу для наслідування. Навіть колишній віцепрезидент США Ден Квейл публічно підтримав позицію Барклі.

“Масмедіа вимагають від спортсменів і знаменитостей бути рольовими моделями для молоді, але ми звичайні люди, як і всі — неідеальні”, — заявив Чарльз.


“Hey Kid, Catch”

Бренд: Coca Cola

Рік: 1979

Реклама Coca Cola 1979 року з гравцем американського футболу Мін Джо Гріном. Відео отримало нагороду Кліо за кращу рекламу, а пізніше його визнали однією з кращих ТВ-комерцій.

Отримавши травму під час футбольної гри, Грін кульгає до роздягальні. Раптом до нього підходить хлопчик, пропонуючи свою допомогу. Грін відмовляється, і хлопець простягає йому свою пляшку Coca Cola. Грін повагавшись приймає її. А коли допиває, обертається й каже: “Гей, хлопче, лови!”, — і усміхаючись кидає футболку здивованому юнакові.

Цей ролик був частиною кампанії “Випий Coca-Cola і усміхнись” і став справжнім відтворенням духу того часу. Його транслювали під час фіналу Супербоулу — фінальної гри за звання чемпіона національної ліги США.

Реклама породила численні ремейки та пародії. Її перезнімали в різних країнах з місцевими зірками спорту, згадували у “Вулиці Сезам”, “Футурамі” і “Гріфінах”.


“Be Like Mike”

Бренд: Gatorade

Рік: 1992

Ностальгічне відео з баскетболістом Майклом Джорданом здобуло справжній комерційний успіх. Спочатку бренд ізотонічних напоїв Gatorade планував взяти пісню “Я хочу бути, як ти” з мультфільму “Книга джунглів”, але Disney попросив за це забагато грошей. Надихнувшись текстом пісні, за максимально короткий час — 15 хвилин, написали нову — “Будь, як Майк”. Цікаво, що автор причепливої мелодії також створив джинґл “I’m Lovin’ It” для Макдональдсу.

“На мою думку, те, що вони не змогли домовитись із Діснеєм, стало однією з причин успіху. Джордана обурювала сама ідея сказати «Я їду до Діснейленду»”, — говорить композитор Іра Антеліс.

Ця кампанія була розроблена навколо однієї беззаперечної істини: всі хочуть бути схожими на Майкла Джордана. На відео Джордан грає з дітьми так само, як ми бачимо дядька, що грає зі своїми племінниками. Майкл — справжня легенда. І завдяки комерції, яка увіковічила його образ, не лише баскетбольні фанати змогли наслідувати спортсмена.


“Impossible Is Nothing”

Бренд: Adidas

Рік: 2004

“Неможливо — це ніщо” — таким довгий час був слоган бренду Adidas. Цей вислів взято із цитати легендарного американського боксера Мухаммеда Алі. Вона надихає руйнувати наявні в голові межі і прямувати до своєї мети. “Неможливо” існує, але ти можеш його подолати.

Кампанія була спрямована здебільшого на молодь, проте увінчалася шаленим успіхом серед усіх демографічних груп. Кожен зміг ототожнити себе з певним життєвим викликом.

Також бренд зняв ролик, у якому молодий Мухаммед Алі зустрівся на рингу зі своєю дочкою Лайлою Алі, трикратною чемпіонкою із жіночого боксу.

Рідко колаборація між брендом і спортсменом стає такою потужною. Adidas не просто репрезентував досягнення Мухаммеда Алі, а й прийняв його філософію як кредо свого бренду.


Тайґер Вудс жонглює м’ячем для гольфу

Бренд: Nike

Рік: 1999

Гравець у гольф Тайґер Вудс — один з найбільш високооплачуваних спортсменів у світі. З його численних рекламних роликів один, без сумніву, поза конкуренцією.

Комерційне відео 1999 року для Nike зображає Вудса, який жонглює за допомогою ключки м’ячем для гольфу. Швидко, повільно, поміж ніг, за спиною, завершуючи жонглювання ударом по м’ячу знизу. Ця ідея виникла цілком випадково, спочатку знімали ролик з іншою концепцією.

Лише від однієї присутності Вудса купа гольфістів раптово починають грати бездоганно. А тільки-но він іде з поля — вони знову втрачають свої здібності.

Під час перерви на обід Тайґер починає жонглювати, щоб згаяти час. Режисеру, який ненароком це помітив, спала на думку ідея для нового відео.

Жонглерський трюк настільки вразив публіку, що й досі люди намагаються повторити за Тайґером.


“Just Do It”

Бренд: Nike

Рік: 1995

Слоган компанії Nike “Just Do It” — “Просто зроби це” — уже давно став крилатим висловом. У 1988 році бренд випустив з ним першу рекламу, зображаючи 80-річного марафонця Волта Стака на мосту в Сан-Франциско. Навіть у такому віці, звичайний будівельник регулярно пробігав марафони й ультрамарафони (80 км). Ця реклама була справжнім натхненням для кожного.

З того моменту фраза “Просто зроби це” стане фірмовим слоганом Nike і перетворить нішевий бренд на глобального мультимільярдного гіганта.

“Це була реклама, що перевершувала сам продукт. Nike — це не дизайн і не стиль. Це — ідея. Вони володіють спортом, його пристрастю, його витримкою”, — каже Боб Гарфілд, експерт і консультант у рекламній галузі.


“The Showdown”

Бренд: McDonalds

Рік: 1993

Зіркові баскетболісти Майкл Джордан і Ларрі Берд у рекламі МакДональдса.

Берд кидає виклик Джордану повторити за ним кидки м’яча до корзини за Біг-Мак з картоплею фрі.

“Це була дуже проста ідея, але в рекламі прості речі зазвичай найкращі”, — каже автор комерції Джим Фергусон. “Чи знали ми, що наше відео стане частиною попкультури? О, ні”.

Не пройшло й кілька днів після виходу ролика в ефір, як його розібрали на цитати, що згодом стали крилатими. Діти по всій країні намагалися повторити ефектні трюки, виконані спортсменами.

Відео вважають одним з найкращих спортивних роликів за всю історію. Комерція була настільки успішною, що МакДональдс зробив не один ремейк, і навіть ще одну рекламу з Ларі у 2013.


Комедійний мінісеріал з Лестером Спейтом

Бренд: Reebok

Рік: 2000 – 2004

З 2000 року Reebok випускав комедійні ролики з гравцем американського футболу Лестером Спейтом. У серії зображені сценки, де лайнбекер вчиняє фізичну розправу над офісними працівниками, які не дотримуються правил.

Хоча серіал показали в прямому ефірі один раз, з офіційного сайту Reebok його завантажили понад 7 мільйонів користувачів. Рекламна кампанія стала однією з найуспішніших для Reebok. Її транслювали під час Супербоулу, а з діалогів створили справжні мовні кліше. З моменту випуску було знято численні пародії. Деякі з них навіть створили під час президентських виборів США у 2016 році, зображаючи Дональда Трампа.

Читайте також у рубриці Кейси
Як незалежні київські книгарні комунікують зі своїми клієнтами? Частина 1
Говоримо про конкурентів, соцмережі та заробітки
Людям — сумки, чотирилапим — допомога
Розбір соціального кейса від компанії Bagland до 14 лютого
/ Як росіяни крадуть українську історію
Інтерв’ю з науковицею Анною Данильчук
Військовим — дрони, брендам — підписники
Як невеликий жарт у твіттері перетворився на масштабний флешмоб
/ Рекламний бліц з Іваном Іщенком
Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень