fbpx
Кейси

Живіт Тора та мотоцикли Кепа: продакт-плейсмент у стрічках Marvel

Як супергеройський кіновсесвіт працює із брендами
Бедій Назар, 05.09.2020

Кіновсесвіт Marvel уже 12 років виготовляє для нас хітові блокбастери. За цей час студія встигла випустити 23 фільми (у середньому по два фільми на рік) і заробити на касових зборах шалену суму — 22,5 мільярда доларів.

Проте касові збори — це, звісно, не єдине джерело прибутків для студії Marvel. Ще від першого фільму своєї легендарної франшизи — “Залізна людина” (2008), — головну роль у якій зіграв Роберт Дауні-молодший, Marvel Studios активно використовує продакт-плейсмент. А враховуючи те, що їхні стрічки б’ють у прокаті всі рекорди, і навіть відверто прохідний фільм Marvel – це все одно подія у світі кінематографа, бренди охоче платять за розміщення в “Месниках”, “Людині-павуку”, “Торі” та інших фільмах Marvel. Про те, які саме бренди інтегруються в супергеройські фільми та як вони це роблять – розповідаємо в матеріалі.


Тоні Старк та Audi

Кейс Audi можна сміливо назвати одним з найпомітніших плейсментів всесвіту Marvel. І найкращим, адже він – послідовний, систематичний, красивий і ненав’язливий.

Тоні Старк за кермом Audi R8 Spyder у фільмі “Залізна Людина 2” (2010)

Стосунки Audi та студії були зароджені ще від першого фільму франшизи – історії про Залізну Людину Тоні Старка. На відміну від багатьох інших марок авто, які з’являлися у різних стрічках Marvel досить ситуативно та хаотично, Audi одразу обрала собі локального амбасадора – Залізну Людину. І не прогадала.

Герой Роберта Дауні-молодшого став одним з найпопулярніших та найулюбленіших серед усіх представників кіновсесвіту. Безумовно, це підвищило значення використання ним продукції окремих брендів. Героїв, які більше подобаються, глядачі частіше хочуть наслідувати.

Другим чинником успіху продакт-плейсменту Audi у фільмах Marvel є те, що Тоні Старк не єдиний раз проїхався на Audi, а робить це фактично в кожному фільмі.

Третій і останній з найвагоміших чинників крутого плейсменту Audi є те, що Тоні Старк – не просто популярний герой та кумир мільйонів. Він – геній, який конструює надскладні пристрої, літальні костюми, роботів та багато інших високих технологій. Відповідно, у глядача створюється враження, що якщо така людина користується Audi, значить, це точно дуже інноваційне та якісне авто.

Audi та Marvel побудували чіткий зв’язок Тоні з німецьким брендом авто, а унікальні характеристики героя зробили його ідеальним персонажем для інтеграції. Можливо, цей продакт-плейсмент є найкращим в історії бренду Audi, і він точно є одним з культових в історії автопрому – на рівні з “The Love Bug” від Disney та Volkswagen “Жук”.


Пивний живіт Тора
і причина його виникнення

“Кому пива богів?” – наче промовляє до нас наступний плейсмент.

Лише ледачий міг пройти повз факт появи пивного живота в одного з найбільш підтягнутих персонажів кіновсесвіту – Тора. Бог скандинавської міфології, еталон чоловічої краси та син Одіна пустився берега після того, як убив Таноса. Месники знищили джерело зла, але не змогли зупинити його. Це вбивало Тора, він упав у депресію та почав пити. 

Тор із пляшкою пива Creature Comforts Athena у стрічці “Месники: Завершення”

Звісно, такий стиль життя потягнув за собою наслідки, і один з головних героїв “Месників” відростив пивний живіт. А очевидно, де є пивний живіт – там має бути й пиво.

Користуючись можливістю засвітитися в найочікуванішому фільмі року, та ще й на дуже помітному місці  в руках у Тора, пивний бренд Creature Comforts інтегрувався в останні “Месники”.


Captain Marvel: сучасні інтеграції в 90-х

Якщо більшість фільмів Marvel є легкодоступними для плейсменту, адже події в них динамічні та відбуваються в цивілізованих містах сучасного світу, то брендам, які хотіли потрапити саме до стрічки “Капітан Марвел”, довелося поламати голову. Основні причини такі: частина дії фільму відбувається в космосі, де розміщення “земних” брендів видавалося б дивним. І друга причина – у тому, що навіть події на Землі розгортаються не в наші дні, а в 90-х роках.

 Nintendo Gameboy у стрічці “Капітан Марвел”

Враховуючи це, бренди не могли показати свої справжні сучасні продукти. Натомість їм довелося робити акцент на історії. Мовляв: “Ми бренд з минулим, бренд із цінностями, ми з нашими споживачами уже багато десятків років”.

Вивіска Budweiser у стрічці “Капітан Марвел”

Так, у одній зі сцен з’являється старий білий коробкоподібний монітор Sony. А в іншій глядач бачить старий ігровий пристрій Nintendo Gameboy. Знайшлося місце у фільмі і для харчових продуктів: у сцені в барі видно вивіску Budweiser та пляшки соусу Tabasco на столах.

Соус Tabasco на столі у стрічці “Капітан Марвел”

У “Капітані Марвел” кіностудія та інтегровані бренди красиво показують, як можна якісно розміститися у фільмах про минуле. Є чого повчитися.


Dell та різні комахи

Полюбився всесвіт Marvel і бренду комп’ютерної техніки Dell, який періодично з’являється у фільмах студії. Був Dell і у фільмі “Капітан Америка: Громадянська війна” 2016-го, і у “Чорна Пантера” 2018-го, і у “Капітан Америка: Зимовий солдат” 2014-го. Та, безумовно, найяскравішою та найпомітнішою появою Dell у кіновсесвіті Marvel є “Людина-Мураха та Оса” 2018 року.

У фільмі про найкрихітнішого супергероя Marvel Dell з’являється щонайменше 5 разів. У різних сценах бренд показує і свої монітори, і ноутбуки. Як і весь плейсмент у стрічках Marvel, відбувається це органічно та ненав’язливо. А найпоказовішою є сцена, у якій ноутбук Dell виконує роль кінотеатру просто неба для головних героїв фільму – мило та пам’ятно.

Ноутбук Dell у якості кінотеатру у стрічці “Людина-Мураха та Оса”


Тоні на Audi, а Кеп?

Якщо протягом усієї франшизи Тоні Старка супроводжували дорогі моделі Audi, то улюбленим транспортом іншого опорного персонажа всесвіту Marvel стали мотоцикли Harley-Davidson. Стів Роджерс, відомий як Капітан Америка, розсікає на брутальних байках ще від першого свого фільму.

Стів Роджерс та Harley-Davidson у фільмі “Капітан Америка: Зимовий солдат” (2014)

Перша поява Harley-Davidson зі Стівом у кадрі зафіксована в “Капітан Америка: Перший месник”. У цій стрічці харлей старий, раритетний, але воно й не дивно – події фільму розгортаються за часів Другої світової війни. Проте, хоч Harley-Davidson і не зміг показати у цій стрічці свою актуальну модель, він повністю нівелював цей мінус змістом плейсменту. Так, мотоцикл з’являється під час набігів на бази нацистів, які надзвичайно добре охороняються. Кеп Америка мчить на своєму харлеї крізь кулі, вибухи та ліси, показуючи водночас стійкість, маневреність, швидкість та міцність мотоцикла.

Стів Роджерс та Harley-Davidson у фільмі “Капітан Америка: Зимовий солдат” (2014)

У наступних фільмах про Кепа Harley-Davidson теж не лишився без уваги. Зокрема, у “Зимовому солдаті” Стів Роджерс розсікає на ньому щонайменше у двох сценах.


Рекурсія нескінченності,
або Infiniti в Infinity

Коли твій бренд називається без однієї літери так само, як і найочікуваніший блокбастер року, – гріх не інтегруватися в нього, хоча б заради гри слів.

Здається, саме цим принципом і послуговувався бренд Infiniti, авто якого з’явилося у стрічці “Месники: Війна Нескінченності” (в оригіналі “Avengers: Infinity War”).

Наприкінці фільму, уже в самісінькій сцені після титрів, якими славиться Marvel, одноокий Директор “Щ.И.Т.” Нік Ф’юрі, роль якого виконав Семюель Джексон, проїхався на кросовері Infiniti. Завбачивши, що на дорозі без вагомої на те причини трапляються аварії, він вийшов з авто, щоб спробувати оцінити й зрозуміти ситуацію.

Ф’юрі зрозумів, що люди навколо просто зникають, перетворюються на пил, що значить одне – Танос досягнув успіху. І, перш ніж Ф’юрі й сам приєднався до жертв титана, він встигає натиснути тривожну кнопку на олдскульному пристрої, що нагадує пейджер.

Infiniti у стрічці “Месники: Війна нескінченності” (2018)

Розчиняючись у повітрі на очах глядачів, Ф’юрі залишає у кадрі крупним планом лише дві речі: цей пейджер та логотип Infiniti. Символічний плейсмент не лише для бренду, а й для стрічки: остання сцена Infinity War закінчується з Infiniti на екрані.


Розбитий і цінний:
годинник Доктора Стренджа

Інтеграція бренду у важливу сюжетну лінію – це завжди добре для продукту, адже звертає на нього більше уваги та надає йому більшого значення.

У стрічці про Доктора Стренджа, головна роль у якій відведена Бенедикту Камбербетчу (він відомий поціновувачам детективів як Шерлок Голмс, а поціновувачам мемів – як Бателфілд Овервотч), ключовий герой має дуже важливу та символічну для себе річ – годинник Jaeger-LeCoultre, подарований коханою людиною.

Годинник Jaeger-LeCoultre у фільмі “Доктор Стрендж” (2016)

Годинник супроводжує героя протягом усього фільму. Він не знімає його з руки, навіть коли той розбивається. Можна сміливо сказати, що це – один з головних артефактів стрічки. Тож швейцарському бренду годинників Jaeger-LeCoultre дуже пощастило, бо Marvel міг віддати місце на руці Доктора Стренджа Rolex або іншому преміум-бренду годинників.


Що по висновках?

Поза сумнівами, Marvel знається на тому, як заробляти гроші. Якісні та досить часті інтеграції брендів у фільмах студії додають виручки до тих шалених сум, які Marvel отримує з касових зборів. А бренди, своєю чергою, отримують круту рекламу.

Унікальність всесвіту Marvel для брендів полягає у тому, що тут їхні можливості майже нескінченні. Вони можуть інтегруватися ситуативно та побічно, як Tabasco або Budweiser, а можуть ставати символом фільму, як годинник Стренджа Jaeger-LeCoultre. Можуть стати невід’ємними від героя, як Старк та Audi, а можуть асоціюватися з кількома персонажами, як у випадку з Dell.

Головне те, що, попри свою відмінність, інтеграції брендів у Marvel-всесвіті завжди помітні, яскраві та ненав’язливі. А враховуючи широчезні охоплення їхніх фільмів, можна сміливо заявити, що стрічки Marvel – це прекрасний майданчик для інтеграцій. 

Усі зображення у матеріалі: productplacementblog.com

Читайте також у рубриці Кейси
Як піарникам ефективно співпрацювати з медіа
10 порад з досвіду фінансових медіа «Мінфін» та Finance.ua
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень