У четвер, 23 травня 2024 року, росія завдала ракетного удару по Харкову, зруйнувавши одну з найбільших типографій у Європі «Фактор-друк». Є загиблі та поранені. У цеху з папером сталася пожежа.
Саме тут друкують книжки майже всіх українських видавництв: Vivat, «Основа», «Ранок», «Зелений Пес», «Фоліо», «КСД»…
Нині важливо підтримати ці видавництва, купивши книжки на їхніх сайтах, оформивши передзамовлення. Імовірно, ви не зможете отримати їх найближчими днями, але підтримка видавцям зараз дуже необхідна. Ми зробили добірку книжок видавництва Vivat, які читають та рекомендують друзі Bazilik Media.
«Служниця», Фріда Мак-Фадден
Це книжка, від якої я просто не могла відірватись – прочитала буквально за день. Спочатку сюжет видався банальним. У центрі історії служниця в будинку багатіїв, де дружина – те ще стерво. Але потім усе почало розгортатись так захопливо! Виявилося, що герої мають своїх скелетів у шафах. Якщо у вас є вільний вихідний і бажання проковтнути за раз легку й захопливу книжку, то це точно вона.
«Випадкові наречені», Крістіна Лорен
Якщо ви любите ромкоми так само, як і я, ця книжка – класний вибір. Коли хочеться романтики, тепла й емоцій. Читається легко, ніби ти на курорті та підглядаєш за закоханою парочкою. Від ненависті до кохання… У книжці йдеться саме про це, але не буду спойлерити 🙂
Анастасія Пуха,
PR-менеджерка Crocs та Crumb
Неможливо обрати одну книжку «Вівату», адже добра частина моєї бібліотеки складається саме із цих книжок. Проте я однозначно раджу «Завтра, завтра, завтра» Габріель Зевін. Дуже її люблю та щиро раджу людям за нагоди – це надзвичайна історія дружби. А ще не можу оминути увагою «Моя темна Ванесса» Кейт Елізабет Расселл, яку я читала двічі. Це дуже болюча історія, проте її важливо прочитати.
Оксана Павленко,
журналістка та головна редакторка DIVOCHE.MEDIA
«Героїчні казки»,
Ірина Мацко, Марія Чайка
Це одна з моїх улюблених книжок, бо вона про наших сучасних героїв. І про моїх друзів, які стали легендами. Також це важлива частинка формування національної культури памʼяті.
Дара Франко,
комунікаційниця Львівського медіафоруму
«Я перетворююсь… Щоденник окупації. Вибрані вірші», Володимир Вакуленко-К.
За останній час найбільше мене вразила саме ця книжка. Вона видана посмертно.
Автор вів записи від початку повномасштабного вторгнення, під час окупації Ізюма. Книжку варто прочитати для того, щоб краще і глибше розуміти українців, які пережили травматичний досвід окупації.
Що довше триває повномасштабне вторгнення, то більш поляризованим стає наше суспільство. Нам усім потрібно вчитися розмовляти однією мовою, розуміючи, що всі ми, українці, маємо певний травматичний досвід. І не забувати, що спільний ворог у нас один.
Олександра Литвиненко,
експертка зі стратегічних комунікацій, PR Specialist в MacPaw
«Словник війни», ОСТАП СЛИВИНСЬКИЙ
Ця книжка – дослідження перетворення нашої мови після початку повномасштабного вторгнення. Вона містить короткі правдиві історії про банальні речі, які змінили своє значення. І головне – зафіксувати нову семантику.
Софія Челяк,
програмна директорка Lviv BookForum
«Фактор Черчилля», Боріс Джонсон
У нашій війні ми часто звертаємось до історії, зокрема історії Другої світової. Англія була тією країною, що боролась, і не в останню чергу через Черчилля. Мені легше вивчати історію через постаті того часу. Тому це була одна з перших книжок, які я взяла до рук, коли зрозуміла, що вже готова повернутись до читання.
Марина Батуринець,
засновниця школи комунікацій Bazilik,
директорка освітнього проєкту для родин, партнерок/ів військових та ветеранів «Близькі»
Теж скажу декілька слів про цю книжку. Структурна й натхненна біографія британського прем’єр-міністра Вінстона Черчилля. Написав її інший прем’єр – Боріс Джонсон.
Вона ідеальна до прочитання зараз. Адже показує, як одна людина може йти проти течії і рятувати цілий континент. А ще показує, яким важким і довгим є шлях боротьби. Фраза Черчилля: «Я не можу запропонувати вам нічого, крім крові, важкої праці, сліз і поту», – стала пророчою не лише для британців.
Я прочитала цю книжку в перші місяці повномасштабної війни. І вона дуже допомогла тверезо оцінити майбутнє. Тож раджу читати всім, хто шукає правди, але щедро посіяної оптимізмом і силою людського духу.
Надія Потоцька,
консультантка зі стратегічних комунікацій, керівниця комунікацій
Центру економічного відновлення
«Славетне життя Ей-Джея Фікрі», габріель Зевін
Оптимістична книжка. Занадто добра, щоб бути правдою. Але вона вас відволіче, заобіймає і додасть тепла. Якраз для читання в ці складні часи.
У головного героя померла дружина, книгарня ледве тримається на плаву, вкрали рідкісну книгу Едґара Аллана По, ще й підкинули дитину. Набір так собі. Але саме в цей найтяжчий момент і проявились найкращі риси людини.
Читайте, коли сумно і важко. У книги є недолік – не відірватись. Тож закладайте достатньо часу.
Якщо ви потребуєте більше добрих історій — відшукайте видання «Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння», «Книжкове життя Ніни Гіл». Якщо ж прагнете посилити знання професійні – «Мистецтво мислити системно. Розв’язання проблем від особистого до глобального масштабу», «Емоційний інтелект» і «Нетфлікс. Культура інновацій» ідеально із цим допоможуть.
Читайте книжки Vivat. Це чудове видавництво.