Подружжя Світлана та Дмитро Стретовичі заснували видавництво, яке назвали власним прізвищем.
У фейсбуці засновники розповіли, що видаватимуть книжки про українську культуру та історію, а також практичні посібники, біографії та мемуари, різножанрову художню літературу як українських, так і закордонних авторів.
«Видавництво Stretovych засновано у Києві 2024 року, щоб бути світлом у темні часи і сприяти укріпленню українського оптимізму. Створюватимемо книжки, які позитивно впливають на життя читачів через знання, емоції та перспективу, що вони пропонують», – кажуть Стретовичі.
Упродовж найближчих тижнів на своїх сторінках у соцмережах видавництво розповідатиме про перші книжки, які вийдуть друком уже цього року. Серед них буде нонфікшн від одного з найкасовіших і найтитулованіших українських кінорежисерів нового покоління; книжка з маркетингу та комунікацій для малого бізнесу; енциклопедія з копірайтингу; книжка про ефективне навчання тощо.
Також у видавництві анонсували книжку, яку надрукували першою. Спільно з видавництвом «Основи» вперше за 23 роки перевидали працю Соломії Павличко «Дискурс модернізму в українській літературі» – у ній літературознавиця проаналізувала творчість Лесі Українки, Ольги Кобилянської, Гната Хоткевича, представників «Молодої Музи» й «Української хати», письменників 20-х років, найрепрезентативніших постатей еміграційної літератури 40-х років, а також Нью-Йоркської групи 60-х і 70-х років.
Передзамовлення на це видання триває до 31 серпня. Ціна книжки – 450 гривень.
Також у видавництві розповіли, що на їхньому сайті з’явилася колонка редакторки, в якій Світлана Стретович розповідатиме про нові проєкти, ділитиметься інсайтами й писатиме про актуальні видавничі питання. Першу колонку авторка вже опублікувала на сайті.
Раніше ми писали що музей Сковороди на Харківщині відновили в онлайн-форматі