fbpx
Slow news

Музей Сковороди на Харківщині відновили в онлайн-форматі

На платформі створили маршрут «Сковорода садівник», який розповідає про життя філософа
Кірста Олена, 08.08.2024

Працівники Національного літературно-меморіального музею імені Григорія Сковороди, що в Сковородинівці на Харківщині, створили онлайн-проєкт «Музей майбутнього». Тепер усі охочі можуть відвідати музей віртуально.

Після прямого влучання російської ракети у травні 2022 року музей Сковороди було повністю зруйновано, вціліла лише статуя філософа. Команда вирішила відновити його роботу в онлайн-форматі.

«Тепер цей музей — без часу і простору. Музей, що втратив форму, але не втратив змісту. Музей, що збереже ідеї, труди і мрії, погляди й настанови», – йдеться на сайті проєкту.

На платформі відтворили історію закладу впродовж останніх двох років, а також створили онлайн-маршрут «Сковорода садівник». У ньому в інтерактивній формі розповідають про життєвий шлях Григорія Сковороди та про дуб, під яким філософ полюбляв проводити вільний час. Це дерево також вціліло після російського ракетного удару 2 роки тому.

На сайті можна зробити передзамовлення на жолудь із цього дуба й виростити власне «філософське» дерево. Таку ідею музею запропонувала рекламна агенція R Agency.

«Щоби кожен, хто прийме цей дар, мав змогу створити власний музей Сковороди — місце для спокою, роздумів та зростання мудрості. Ми б хотіли, аби з кожним таким дубом, вирощеним із жолудя, розростався наш світ у тисячі “музеїв Сковороди”, де кожен знаходив би притулок для своїх думок, а душа – спокій і натхнення. Де не потрібна була б форма, адже є зміст», – кажуть ініціатори проєкту.

Організатори онлайн-музею додають, що впродовж серпня створять на сайті нові маршрути – «Сковорода друг» та «Сковорода серцелюб».

Нагадаємо, Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди в селі Сковородинівка заснували у 1972 році. Український філософ мешкав у цьому будинку й похоронений поряд із ним. 7 травня 2022 року російська ракета повністю зруйнувала музей.

Читайте також у рубриці Slow news
LEGО та Фаррелл Вільямс випустили конструктор
Колекційний екземпляр містить нові комбінації кольорів та складається з 966 деталей
В Україні відбудеться безбар’єрний марафон
Долучитися зможуть люди з інвалідністю та представники маломобільних груп
Starbucks і Hello Kitty об’єдналися в колаборації
Створили ексклюзивну колекцію мерчу та напоїв
Стрічку «Стихії війни» показали у Франції
Фільм розповідає історії українців, які відчули на собі силу води та вогню внаслідок вторгнення рф
Користувачі соцмереж підтримують юних художників
Тренд поширився після того, як дитина опублікувала оголошення з пропозицією намалювати улюбленця
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень