fbpx
Slow news

UNITED24 відкрила збір на розмінування

Допомога потрібна об’єктам у Херсонській, Київській і Харківській областях
Кірста Олена, 05.04.2025

До Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у протимінній діяльності державна фандрейзингова платформа UNITED24 оголосила новий великий збір.

Мета — зібрати 1 500 000 доларів для розмінування важливих об’єктів у трьох регіонах України. Допомога потрібна Високопільській лікарні на Херсонщині, Феневицькому та Макарівському лісництвам у Київській області, а також школі, дитсадку, парку та дитячим майданчикам у селі Гракове на Харківщині. Всі ці об’єкти постраждали від російської окупації. Наприклад, після звільнення Гракове виявилося замінованим на 90%, а в одному з будинків знайшли 178 мін-пелюсток.

«Загалом Україна є найбільш замінованою у світі країною: понад 138 000 км² її території (більше, ніж площа Португалії) потенційно потребують очищення. Це створює небезпеку для проживання у таких регіонах, а також обмежує економічну та соціальну активність. Через заміновані поля Україна щороку втрачає 11,5 млрд доларів і не може експортувати сільськогосподарську продукцію в інші країни, що посилює проблему глобального голоду», — розповіли у пресслужбі UNITED24.

Ініціатори проєкту додають, що особливо небезпечними міни є для дітей. Вони можуть взяти невідомий предмет до рук, думаючи, що це іграшка. 

«Коли ворог відступав, то заміновував усі під’їзні дороги. Найбільший цинізм окупантів у тому, що вони не просто поставили якийсь вибухонебезпечний предмет, вони його замаскували під щось цивільне. Наприклад, під сумку, валізу, каску. Коли вони відступали, то повалювали дерева. Всі ці дерева, всі ці виїзди були заміновані. На жаль, деякі люди поплатилися життям саме на їхніх розтяжках — підступних невидимих пастках. Територія нашого надлісництва умовно очищена всього на 25 %», — розповіла Наталія Нечепоренко, інженерка з лісових культур Феневицького лісництва.

Гуманітарне розмінування — це не лише повернення територій у користування, а й убезпечення людей та відновлення життя. За словами першої віцепрем’єр-міністерки України, міністерки економіки України Юлії Свириденко, яка координує питання гуманітарного розмінування, масштаб проблеми вимагає нових підходів і рішень.

На сьогодні вже очищено понад 35 000 км² українських земель. UNITED24 від початку свого існування підтримує розмінування територій, залучаючи відомих амбасадорів. Серед них Тімоті Снайдер, Міша Коллінз, Марк Гемілл та інші. Долучитися до збору «Крок за кроком» і допомогти очистити українську землю можна за посиланням на платформі UNITED24.

Читайте також у рубриці Slow news
Zagoriy Foundation представили оновлений випуск путівника «Витоки. Весняний цикл»
Електронне видання містить 328 сторінок і розповідає про українські традиції весняних свят
Безплатний дизайнерський одяг рятує пустелю Атакама від текстильного сміття
Ініціатива закликає переосмислити надмірне споживання у світі моди
У Києві відкриють артінсталяцію з 5000 оригамі-птахів
Мистецький проєкт ORIGAMI for UKRAINE створили на підтримку поранених українських військових
«Маяки України»: Укрпошта ввела в обіг нові марки
Їх присвятили історіям маяків Чорного та Азовського морів
В українських кінотеатрах покажуть документальний фільм про харківських чирлідерок 50+
Стрічка «Найс Лейдіз» розповідає про команду, що руйнує стереотипи про жінок старшого віку
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень