Агенція HyperNormal у співпраці з UNITED24 створили інформаційну кампанію «Російська культура відволікає від російських злочинів», щоб привернути увагу до того, як російську культуру використовують для приховування воєнних злочинів.
Головний акцент зробили на річниці бомбардування росіянами Маріупольського драмтеатру 16 березня 2022 року, коли загинули сотні мирних жителів міста.
У пресслужбі фандрейзингової платформи UNITED24 зазначають, що російська культура продовжує посідати значне місце у світовому мистецтві, однак її часто використовують для приховування воєнних злочинів. Попри роки війни росії проти України, багато європейських театрів досі ставлять вистави за творами російських класиків. Це викликає обурення серед українців, адже такі постановки відволікають увагу від реальних злочинів, які вчиняє російська армія.
«На четвертому році повномасштабного вторгнення та на 11-му році війни росії проти України деякі європейські культурні заклади все ще продовжують ставити російські вистави (наприклад, Teatro alla Scala з виставою “Євгеній Онєгін”, Shakespeare’s Globe з “Трьома сестрами” або Berkeley Rep з “Дядя Ваня”)», — кажуть в UNITED24 і додають, що обурення українців щодо таких постановок часто стикається з нерозумінням європейської публіки. А іноді українці навіть здаються агресивними в цій дискусії.
Щоб донести світові українське бачення проблеми, агенція HyperNormal у співпраці з UNITED24 створили інформаційну кампанію. Головним елементом став плакат, що буде розміщений у кількох європейських містах. Він зображає сцену з класичної російської п’єси: театральна персонажка, побачивши сміття, підмітає його під килим. Але це «сміття» — руїни Маріупольського драматичного театру, з написом «ДЕТИ», який не зупинив російські бомби.
Кампанія має на меті привернути увагу європейців та світової спільноти до прихованого впливу російської культури, яка відволікає від реальних злочинів росії проти України та її громадян. У проєкті взяла участь народна артистка України, акторка Національного академічного театру імені Франка Тетяна Міхіна. Вона виконала роль класичного персонажа російської драматургії.
Ініціатори інформаційної кампанії додають, що проєкт «Російська культура відволікає від російських злочинів» нагадує світу: мистецтво не існує поза політикою. Кампанія показує, що культура може бути не лише засобом самовираження, а й знаряддям для приховування злочинів, і закликає світ пам’ятати, що «відвідування російських спектаклів є, по суті, підтримкою російських злочинів в Україні».
Раніше ми писали, що у 19 містах України відбудуться акції пам’яті «ДЕ ТИ?»