fbpx
Slow news

Українці створили перший у світі музей про прийняття батьками своїх ЛГБТ-дітей

Дві історії матерів про те, як вони прийняли камінг-аут своїх дітей
Данилюк Даяна, 03.06.2020

В Україні запустили інтерактивний “Музей прийняття”. Цей онлайн-проєкт дасть змогу кожному прожити досвід батьків, які прийняли своїх дітей, попри стереотипні уявлення про гомосексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність.

Щоб розпочати діалог про прийняття в суспільстві, мережа громадських організацій по всій Україні запустила перший у світі онлайн-музей. Тут ви поринете у внутрішній світ батьків, які вперше зіштовхнулись з “інакшістю” своїх дітей та зрозуміли, що страх не більше, ніж стереотипи, які утворили між найріднішими людьми велику відстань.

На сайті музею на відвідувачів чекають дві історії матерів. Жінки розповідають, як вони дізналися та як приймали той факт, що їхня дитина належить до ЛГБТ-спільноти. 

Будь-хто може поділитися своєю історією, розповісти про шлях прийняття своїх близьких, друзів або висловити підтримку ЛГБТ-спільноті, використавши хештег #яприймаютебе.

Оксана Солонська, менеджерка з медіакомунікацій ГО “КиївПрайд”

“Підтримка і союзництво з ЛГБТ+ – це продуктивна система налагодження та покращення всіх сфер: від культурної до економічної та міжнародної. Права людини мають бути доступними для всіх. Держава, яка захищає громадян і громадянок, усіх без винятку, – це успішна та багата держава. Суспільство, яке пригнічує та дискримінує хоча б якусь свою частину, не може бути здоровим.

Кожен та кожна з нас має змогу стати союзниками ЛГБТ+ незалежно від сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Це інформування, видима підтримка, створення комфортних умов для камінг-ауту ЛГБТ+ людей, долучення до проєктів, присутність на мирних масових зібраннях ЛГБТ+. Можна говорити і про побутові моменти: розмови із друзями чи зауваження на якісь гомофобні коментарі своїх знайомих. Це все – маленькі кроки до великої мети.”

Проєкт реалізовано за участю громадських організацій по всій Україні, а саме: Гендер Зед, Інша, КиївПрайд, Ліга, Сфера, Освітній центр з правлюдини у Львові за підтримки Національного демократичного інституту в Україні та урядів Великобританії, Швеції, Канади.

Створенням кампанії займалася креативна агенція ISD Group.

“Музей прийняття” — це частина кампанії з підтримки рівності прав ЛГБТ-людей “Різні.Рівні”. Раніше ми писали про неї тут

Читайте також у рубриці Slow news
Нове бачення рушників Полтавщини ХІХ століття
З’явилася колекція лляних серветок з орнаментом старовинних рушників
Краса замість травми: новий артпроєкт
Його присвятили красі людей зі шрамами на обличчі
«Куди прямуємо?» — освітній подкаст від компанії Bolt
У ньому розповідають про історичні події та діячів, чиїми іменами названі вулиці українських міст
«Лісову пісню» Лесі Українки видали італійською мовою
Вона вийшла друком у найбільшому видавництві Італії
Львівський медіафорум оголосив ювілейну програму
Вхід буде безплатним, а фокусною темою стане пошук сенсів у поляризованому світі
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень