fbpx
Slow news

Ukraїner випустив новий документальний фільм «Культура під час війни. Південь»

Глядачі побачать шлях культурної дипломатії співачки Джамали
Бондар Каріна, 26.01.2024

Команда Ukraїner запустила мультимедійний проєкт, у якому досліджує культуру під час війни.

Дослідження розпочали із заходу країни, а продовжили північчю та сходом. У новому фільмі — український південь, який одним із перших зустрів ворога, коли той пішов у повномасштабний наступ.

Документальний фільм розповідає, як під час війни Одеський національний художній музей проводить виставки сучасного мистецтва, театр Куліша працює у звільненому Херсоні, а «Виделка fest» збирає звідусіль митців у Вилкове, організатором якого є військовослужбовець Сергій Гнезділов.

Глядачі побачать у стрічці історії херсонців Юлії Манукян та Олександра Жуковського, які створили резиденцію в окупації, шлях культурної дипломатії української співачки Джамали і мистецький опір кримського художника Антіка Данова.

«Культура — це про нашу ідентичність, це і є проявом нашої свободи і незалежності. І в цьому наші герої єдині — від Джамали, яка піснями говорить на весь світ про злочини окупантів, до художника Олександра, який відчинив двері своєї підвальної майстерні для митців Херсону під час окупації. Кожна з історій наших героїв, вона така унікальна, але єдина у найважливішому — у вірі в справедливість, любові до країни, готовності триматися своїх цінностей попри все. І укріплювати культурні форпости. До Перемоги і після неї», — рефлексує сценаристка фільму Юлія Дунаєвська.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень