fbpx
Slow news

У США Apple та Google хочуть позбавити повного контролю над магазинами додатків

Компанії беруть надто високий відсоток із плат у програмах
Мачулка Ангеліна, 13.08.2021

Група сенаторів США внесла новий законопроєкт, у разі ухвалення якого Apple та Google втратять повний контроль над покупками програм у своїх операційних системах.

У новому законопроекті під назвою “Закон про відкриті ринки додатків” буде закріплено чимало прав, що можуть стати в пригоді розробникам додатків, які втомилися передавати 30% свого заробітку Apple та Google. Документ вимагатиме від компаній, які контролюють операційні системи, дозволити існування сторонніх додатків і магазинів додатків.

Сенатор Блекберн назвав практику магазинів додатків Apple та Google “прямою образою вільного та чесного ринку”, а сенатор Клобучар зазначив, що їхня поведінка викликає “серйозні занепокоєння щодо конкуренції”.

Сподіваючись уникнути майбутніх регуляторних обмежень, Apple знизила власні збори для компаній, які генерували менше $1 млн доходу в App Store, із 30% до 15% у 2020 році. Google зробила так само, проте розробники програм вбачають у цьому тільки рекламну функцію.

У слуханні проти Apple та Google виступили Spotify, Tile and Match Group, які стверджували, що на їхній бізнес негативно вплинула політика антиконкурентних магазинів додатків.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень