fbpx
Slow news

У Швеції покажуть обгорілі книжки з типографії «Фактор-Друк»

У такий спосіб хочуть нагадати про злочини рф проти української культури
Кірста Олена, 30.06.2024

Восени на виставці у Стокгольмі покажуть обгорілі внаслідок російського ракетного обстрілу книжки харківської типографії «Фактор-Друк».

Майбутню подію анонсували на сайті Українського інституту в Швеції. За словами організаторів, виставка має на меті показати докази злочинів, які рф чинить проти української культури. У межах експозиції представлять частину книжок, пошкоджених унаслідок ракетного обстрілу друкарні «Фактор-Друк» у Харкові 23 травня 2024 року. Обгорілі примірники художніх, дитячих і навчальних книжок погодилися передати видавництва «Віват» і «Ранок».

Ініціатором виставки стало видавництво «Ранок», яке передало 6 спалених примірників підручників німецької мови для учнів 7 класу, а також ще одну свою книжку, вцілілу після атаки росіян на склад у 2022 році – цей підручник зшили разом із уламком ракети, яка теж стане експонатом виставки у Швеції.

Видавництво «Віват» передало Українському інституту в Швеції обгорілі книжки «Підземна держава» Андрія Кокотюхи, збірку фантастичних оповідань українських письменниць «Мотанка», дитяче видання «Наймиліші звірята», детектив «Гостя проти ночі» американської письменниці Гізер Ґуденкауф та два примірники книжки «Від бою не відступиш» авторства Павла Белянського, письменника, сценариста, співзасновником видавництва «ДІПА» та військового ЗСУ.

Нагадаємо, під час російського обстрілу 23 травня 2024 року ракета влучила в будівлю друкарні «Фактор-Друк» у Харкові, де на своїх робочих місцях перебувало 50 працівників, 7 з яких загинуло. Внаслідок пожежі згоріло 50 тисяч книжок.

Читайте також у рубриці Slow news
Короткі метри з Миколайчук OPEN покажуть в Українському домі
Покази відбудуться в межах Одеського міжнародного кінофестивалю від Української кіношколи
Електромобілі врятували австралійців від блекауту
16 транспортних засобів заживили ціле місто
У Луцьку відбудеться Міжнародний літературний  фестиваль «Фронтера»
У межах заходу об’єднаються літератори, перекладачі та медійники з України й закордону
У WhatsApp з’явиться перекладач і транскрибування голосових повідомлень
Наразі триває бета-тестування програми
Franchise Group спільно із Superhumans готують соціальний проєкт
Його мета – створити ідеї бізнесу для ветеранів
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень