Благодійного фонд savED та Міністерство освіти і науки України пропонують представникам шкільних адміністрацій провести для учнів 8-11 класів всеукраїнський урок «Ми — Майбутнє».
Мотиваційний урок радять розпочати з перегляду документальної стрічки «Ми. Майбутнє» про п’ятьох українських підлітків та їхніх наставників. У фільмі молодь з Харкова, Запоріжжя, Миколаєва, Каховки та Львова розповідає особисті історії проживання повномасштабної війни, а також ділиться ідеями, як вони вже сьогодні долучаються до розвитку та відбудови України.
Наприклад, Даніл Арабаджи розповідає про 3D-сканер для відновлення креслень пошкоджених від обстрілів будівель; Мирослава Трофимчук — про молодіжний рух для криміналізації екоциду; Софія Оніщенко — про платформу для молодіжних волонтерських обмінів; Дар’я Зворигіна реалізує молодіжні ініціативи для активного розвитку та ініціативності громади в майбутньому, зокрема розповідає про застосунок із різноманітними інструментами для розвитку молоді, а Дарій Кузьмінський ділиться проєктом про український центр медичних досліджень.
Фільм порушує теми:
- стійкості української молоді під час війни, їхньої проактивності та соціальної залученості;
- важливості молодого покоління у післявоєнному відновленні України;
- важливості документування та осмислення подій, які відбуваються в Україні, формування культури памʼяті та рефлексії.
Другу частину уроку пропонують присвятити рефлексії над фільмом та обговоренню можливостей — як старшокласники вже зараз можуть долучитися до поліпшення життя своєї громади.
Ініціатори проведення всеукраїнського уроку «Ми — Майбутнє» прагнуть сприяти залученню молоді до різноманітних проєктів, що допомагають у відбудові України; поділитися ефективними практиками реалізації учнівських проєктів; спонукати молодь активно долучатися до життя громади, пропонувати різні ініціативи; підвищити рівень мотивації молоді.
Раніше ми писали, що «Тиловики Азову» та and action створили відео про захист РЕБами