fbpx
Кейси

“Ти у мене єдина”: креатив до 30-річчя Незалежності України

Як компанії, установи та представники культури вітають з ювілеєм
Мар'яна Хемій, 22.08.2021

24 серпня Україна святкуватиме 30-річчя Незалежності. Ми зібрали кейси компаній до відзначення ювілею. 


Святкова навігація

Міністерство культури та інформаційної політики України створило айдентику до святкування 30-ї річниці Незалежності України. Компанії використовують її для комунікації про свято. В основу концепції візуальної символіки відзначення ювілею покладена ідея бачення Незалежності як мрії, яку прагнули досягнути багато поколінь українців.

Комплекс образів візуалізували у вигляді калейдоскопічних квіткових орнаментів. Вони формуються з динамічних зображень, фотографій, символів. “Ти у мене єдина” – лейтмотив проєкту. Розробила айдентику креативна агенція provid. 

Також Мінкульт разом із групою компаній Meest створили Цифрову мапу подій, присвячених відзначенню 30-ї річниці Незалежності. На ній відображені місце, дата й час подій з детальною інформацією про кожну подію. Мапа містить вбудований пошук за локацією та датою.

Кожна область має свою унікальну квітку-символ. Загалом відбудеться понад 300 заходів у всіх областях України.


Креативні ходи брендів

 ГОГОЛЬFest запустить цього року шість рейсів артпотяга “ГогольTRAIN”. Окрім спальних вагонів, потяг містить три фестивальні вагони. 13 серпня відбувся перший рейс “Київ — Одеса”, його присвятили пам’яті художника Олександра Ройтбурда. 

 19-30 серпня мережа кінотеатрів Multiplex показуватиме 12 українських фільмів за 30 грн (окрім сеансів у київському ЦУМі). 

 23-25 серпня в мережі “Сільпо” замість передбачень на чеках покупці зможуть прочитати цікаві факти про Україну — про досягнення в спорті, природні дива, визначні явища культури та ін.

 Мережа “АТБ” відкрила музей своєї історії, де розмістила інформацію від заснування першого магазину в 1993 році до ребрендингу сучасних супермаркетів.


Одяг та аксесуари

 Whoisit? створили лімітований дроп, до якого ввійшли футболки і лонгсліви з вишитим написом “Індепенденс 1991”.


 Oliz випустили лімітовану колекцію шовкових хустин “Квітка Незалежності” з квітковими калейдоскопічними орнаментами. Флагманом колекції є хустина “Квіти Незалежності”. На ній зображені квіти, що символізують області України. До колекції увійшли хустини “Соняхи та бджоли”, “Квітка Незалежності” та “Квіти Незалежності”, а також біла футболка з калейдоскопічною квіткою. 

 У бренду ShPALTA з’явилася хустка “Незалежність”, зображення для принта створила художниця Оксана Брензович. 


Посуд

 Бренд посуду Riedel випустив лімітовану модель декантерів з українською символікою (декантер — спеціальний посуд для подання вина, у якому напій насичується киснем і сповна розкриває свої ароматичні й смакові властивості — прим. ред.)

екантер виготовлений уручну за давньою венеціанською технологією. У посуд вплавлені два кольорових скла — жовте й блакитне, у центрі чаші розміщений тризуб. 


Книжки й сувеніри

Портал “Децентралізація” запустив сервіс для створення оригінальних листівок до Дня Незалежності у декілька кліків. 

Креативна агенція Arriba! створила “Особистий щоденник України”. Це попап-книжка, яку можна виготовити власноруч — самому, з дитиною, всією родиною або в колі друзів. Для цього творці щоденника розробили розгортки сторінок і попап-механізми, які можна завантажити на сайті та роздрукувати на принтері. Щоб полегшити процес збирання книжки, автори зняли докладні відеоінструкції.

Медалі та монети

 Нацбанк увів в обіг пам’ятні монети “До 30-річчя Незалежності України” номіналом 10, 50 та 250 гривень.

 Монетний двір “Княжий” викарбував безоплатну пам’ятну медаль, присвячену 30-річчю Незалежності України.

На аверсі медалі нанесено зображення будівлі з прапором. На реверсі — національні символи.


Виставки

 У Національному музеї історії відкрилася виставка “Скіфське золото”, на якій представлені унікальні пам’ятки скіфської доби із зібрання Музею історичних коштовностей України. 

 У самому Музеї історичних коштовностей на виставці “Пектораль. Знахідка століття” можна побачити унікальну скіфську пектораль, яку знайшли українські археологи 50 років тому. 

 На виставці “Раритети Української козацької держави – Гетьманщини XVII-XVIII ст.: До 30-річчя Незалежності України” в Національному заповіднику “Софія Київська” експонується оригінал латиномовної Конституції Пилипа Орлика, який уперше привезли в Україну, і булава гетьмана Івана Мазепи.

 У Мистецькому арсеналі триває виставка “Чутливість. Сучасна українська фотографія”. У проєкті представлені роботи понад шістдесяти авторів та художніх об’єднань, визнаних митців та молодих фотографів, покликані розповісти про 30 років сучасної української фотографії.

 В артцентрі Павла Гудімова “Я Галерея” у Львові експонується легендарна серія ілюстрацій Анатолія Базилевича до видання “Енеїди” Івана Котляревського 1968 року. 

Скіфську пектораль готують до виставки


Що ще?

Be—it Agency та One Philosophy запустили проєкт “Ньюзмейкер”, присвячений українцям, які допомагають розбудовувати державу.

 Рекламно-комунікаційний голдинг Nostra Communications Group ініціював флешмоб подяки із гештегом #ВдячніУкраїніЗа

Освітній центр Grade розробив гід, як писати українські топоніми англійською.

 Лабораторія журналістики суспільного інтересу створила для “Суспільного мовника”  документальний мультимедіа-проєкт НАШІ 30 – про історію 1990-х років, розказану самими українцями. Проєкт складається з документального серіалу НАШІ 30 та однойменного подкасту.

 Тіна Кароль і гурт KAZKA випустили пісню “Зірочка”. Композиція стала першим треком з україномовного альбома дуетів “Молода кров”, вихід якого присвячений 30-річчю Незалежності України.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
5 порад, як рахувати й примножувати свої гроші
Від авторки подкасту «Заплати собі сама» Оксани Желєзко
/ Рекламний бліц з Артемом Кареліним
Добірка рекламних кейсів від креативного директора агенції Banda
Промо
/ Авторитетні інфлюенсери – улюблені кіногерої
Як бренд ≪Львівські дріжджі≫ розширив межі цільової аудиторії та здобув Gold нагороду на IAB MIXX Awards
/ Docudays UA: інтервʼю з режисером Романом Бондарчуком та дизайнеркою і художницею Дарʼєю Подольцевою 
Розмова про комунікації з аудиторією, натхнення та війну
/ Інтервʼю з Алексом Малишенком, програмним директором Миколайчук OPEN
Про організацію кінофестивалю на третьому році війни, про майбутнє Миколайчук OPEN та українського кіно
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень