fbpx
Slow news

TikTok пояснив, як працює алгоритм рекомендацій

Що потрібно знати користувачам, креаторам та маркетологам
Данилюк Даяна, 23.06.2020

Щоб зробити соцмережу максимально прозорою, TikTok пояснив, як працює алгоритм рекомендацій, чому деякі відео потрапляють у рекомендовані та як це відбувається.

“Коли ви відкриваєте TikTok й обираєте блок рекомендованих для вас відео, то соцмережа презентує цілий потік роликів відповідно до ваших інтересів. Їх обирає система рекомендацій — вона надає вміст для кожного користувача, який може потенційно його зацікавити.”

Основними драйверами, що визначають, які відео відображатимуться в каналі кожного користувача, є:

  • Взаємодії користувачів. Це відео, які вам подобаються та якими ви ділитеся, облікові записи, які ви переглядаєте, коментарі, які ви публікуєте, та вміст, який ви самі створюєте. Наприклад, якщо ви публікуєте кліпи за допомогою певного хештегу, більша ймовірність, що ви побачите вміст із тим самим тегом у своєму потоці.
  • Інформація про відео. Може містити такі деталі, як підписи, конкретні звуки та пісні і, звичайно, хештеги.
  • Налаштування пристрою та облікового запису. Чинники, що впливають менше: обрані вами мови, налаштування країни та тип мобільного пристрою. За словами розробників TikTok, ці чинники також відіграють роль у досягненні оптимальної презентації, але не такі важливі, як попередні два.

Загалом алгоритм TikTok працює так само, як інші соціальні платформи. Проте розробники поділилися деякими іншими стратегічними розрахунками:

 «Сильний показник зацікавленості, як, наприклад, “чи переглядає користувач довготривалі відео від початку до кінця”, дасть більше інформації,ніж слабкий показник, як-от “чи з однієї країни юзер і креатор відео”». 

 «Новим користувачам ми пропонуємо обрати категорії їхніх інтересів, наприклад, домашні тварини чи подорожі. Це допомогає адаптувати рекомендації до їхніх уподобань, а також дає змогу додатку розробити початковий потік. Надалі він удосконалюється на основі вашої взаємодії з попередніми відео».

 «Ваша стрічка рекомендованих відео не формується лише вашою взаємодією через саму стрічку. Наприклад, підписка на нові акаунти також допоможе уточнити ваші рекомендації, як і вивчення хештегів, звуків, ефектів та актуальних тем на вкладці “Discover“».

 «Різноманітність має важливе значення для підтримки глобальної спільноти. Тому іноді ви можете натрапити на відео у своєму каналі, яке, здається, не відповідає вашим вираженим інтересам. Це важливий і навмисний компонент нашого підходу до рекомендацій: внесення різноманітності відео у ваш потік рекомендованих. Він дає додаткові можливості натрапити на нові категорії контенту, відкрити для себе нових креаторів та випробувати нові ідеї».

 «Попри те, що відео, найімовірніше, отримає більше лайків, якщо його опублікував акаунт з великою кількістю підписників, ані їх число, ані попередній популярний ролик цього акаунта не є прямими чинникими для потрапляння в потік рекомендованих». 

Що потрібно знати маркетологам, щоб максимально поліпшити відео:

  • Кожне відео вважається незалежним.
  • Відповідність тенденційним інтересам допоможе вам зв’язатися з більшою кількістю користувачів.
  • Якщо глядачі додивлятимуться відео до кінця, це гратиме вам на користь.

Ознайомитись із повним оглядом алгоритму рекомендацій TikTok можна тут. Раніше ми писали про те, чому не варто ігнорувати TikTok, у колонці Ірини Гіль.

Читайте також у рубриці Slow news
Українські користувачі Х розпочали флешмоб проти фільму «ₚосіяни на війні»
Закликають звернути увагу на наративи, які росіяни заклали в цей фільм
Google презентував новий розділ проєкту «Україна поруч» 
Він розповідає про українське мистецтво
У «Сільпо» випустили лімітовану колекцію відер-шоперів
Ексклюзивні торбинки відповідають концептам тематичних магазинів мережі
З’явилась карткова гра для воїнів та їхніх коханих
Вона допомагає вести відверті розмови на складні теми
Для українців створили безплатний курс про штучний інтелект
Він навчить взаємодіяти зі ШІ в роботі та повсякденних справах
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень