fbpx
Slow news

TikTok найбільше з усіх додатків для соцмереж ділиться даними користувачів

На другому місці — YouTube
Мачулка Ангеліна, 11.02.2022

TikTok і YouTube збирають і поширюють найбільше особистих даних користувачів серед усіх додатків соцмереж.

Дослідження показало, що YouTube, який належить Google, здебільшого збирає особисті дані для власних цілей — наприклад, для відстеження історії пошуку в інтернеті або навіть місцезнаходження, щоб показувати користувачу релевантну рекламу.

Але TikTok, який належить китайському технологічному гіганту ByteDance, здебільшого дозволяє стороннім трекерам збирати дані користувачів — і складно сказати, що відбувається з ними далі.

Для проведення дослідження використовували функцію запису активності додатків від Apple iOS, щоб підрахувати, скільки різних доменів відстежують активність користувача в 10 різних програмах соціальних мереж — YouTube, TikTok, Twitter, Telegram, LinkedIn, Instagram, Facebook, Snapchat, Messenger і Whatsapp — протягом одного відвідування, ще навіть до того, як користувач увійде у свій обліковий запис.

Виявилося, що дані від YouTube і TikTok поширювалися на 14 доменів від кожного додатка. Водночас суто для своїх цілей YouTube задіяв 10 трекерів, а TikTok — лише один.

За допомогою сторонніх трекерів майже неможливо дізнатися, хто відстежує дані або яку саме інформацію вони збирають. Можливо, це публікації, з якими взаємодіє користувач, час, витрачений на кожен пост, геолокація чи особиста інформація.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень