fbpx
Зсередини

Таргетингові агентства: кому і скільки платити. Поради від Жені Тимошенко

Три варінти співпраці
Данилюк Даяна, 28.01.2020

Женя Тимошенко — експерт з digital-маркетингу, засновник TymoDigital, лектор з таргетингу в практичній школі комунікацій Bazilik. Просував більше ніж 150 проєктів у сфері послуг, e-commerce та благодійності онлайн у понад 60 країнах.

Працював з бюджетами від 100$ до 750 000$ на місяць.


Женя вже розповів про три способи запуску реклами в соцмережах, а ще як правильно звітувати таргетологу. Сьогодні говоримо про моделі роботи таргетингових агентств. 

Фіксована ставка + відсоток від бюджету

Найбільш популярний варіант співпраці, який часто зустрічається на ринку. Для українського ринку фіксована ставка коливається в межах $ 200- $ 500 на місяць, відсоток становить від 5% до 15%, іноді 20%. При цьому, обидва параметри залежать від додаткових чинників та агентства. Фіксована ставка від типу продукту (додаток, дейтинг, “сіра” тематика), відсоток — від бюджету на місяць (чим він більший, тим відсоток менший).

Проте компанії переглядають відсоток, якщо витрати вимірюються $ 15 000- $ 20 000.

Чим обумовлена ​​фіксована ставка?

Є ряд робіт, які агентство проводить незалежно від розміру бюджету — написання технічного завдання для установки Facebook pixel, каталогу для динамічної реклами, налаштування і налагодження подій (конверсій), підключення Google analytics, third-party сервісів, опрацювання стратегії, тестів, меседжів та іншого. За всі ці послуги агентство бере фіксовану плату для всіх клієнтів.

Для чого потрібен відсоток?

Плюси:

  1. Більше конверсій — більше бюджет — більший заробіток. Підрядник націлений збільшити ваш рекламний бюджет в найкоротші терміни. Правильно підібране агентство буде робити це через збільшення обсягу продажів, замовлень, заявок.
  2. Один маркетолог веде три-п’ять проєктів для максимального фокусу на збільшення бюджету.

Мінуси:

  1. Підрядники можуть збільшувати бюджет, не розуміючи, чи допоможе це збільшити обсяг конверсій.
  2. Бюджет може збільшуватись за рахунок гарно описаних брендових, але не конверсійних кампаній. Такий вибір буде важче підрахувати в розрізі ефективності.
  3. На великих бюджетах не всі готові “зрізати” відсоток. Тому деталі потрібно обговорювати на початку, навіть якщо сума здається замовнику великою.


Тільки відсоток від бюджету без фіксованої ставки

Ця модель передбачає більший відсоток, щоб компенсувати відсутність ставки.

Багато агентств обирають цю модель, тому що таким чином простіше пояснити і продати замовнику послуги. Фіксована ставка завжди викликає питання: “Що за фікс? Навіщо платити ще й за відсотки? Якщо ми витрачаємо мало, то фіксована ставка теж менша?” тощо. Тому для підрядників легше обрати оплату відсотками, аніж пояснювати клієнтам особливості фіксованої плати.

В середньому, відсоток становить 15-20 %, але може варіюватися в залежності від бюджету. З моїх особистих спостережень та аналізу ринку України та за кордоном, сітка виглядає приблизно так:

Агентства з такими умовами праці націлені в основному на проєкти з бюджетами від 5-10 тисяч гривень. Обсяг роботи з проєктами на $1000 та на $5000 — однаковий, але прибуток може сильно відрізнятися.

Плюси і мінуси роботи ті ж, що і в першому варіанті. Якщо знайшли професіоналів — вони будуть збільшувати продажі, ви будете більше витрачати. Якщо ж прогадали — ціна може бути високою, бюджети зростатимуть, а прибуток буде відсутній.


Тільки фіксована оплата

В Україні цей варіант зустрічається найрідше. Ним користуються контрагенти, спрямовані на більші обсяги клієнтів або ті, які працюють, як сервіс підписки.

Умовно, за $300 можна отримати 3 рекламні кампанії, два аудита, два звіти і п’ятдесят створених креативів. В цій моделі один менеджер працює вже одразу з 10-15 проєктами. Плюсом для замовника є чітке розуміння — що він отримає за свій бюджет. Серед основних недоліків:

  1. Відсутність фокусу на одному проєкті у маркетолога
  2. Підрядник не зацікавлений в зростанні рекламного бюджету, тобто конверсій


Висновок: коли обираєш підрядника, його потрібно сприймати, як партнера по бізнесу. Чим більше ви розповідаєте про себе, ЦА, ваші меседжі та проєкт — тим краще підбирається модель маркетингу. Підрядник, у свою чергу, повинен бути професіоналом, але не чарівником та провидцем, щоб знати всі структури підприємств та моделі економіки у світі, заточені під конкретні бізнеси в конкретних локаціях.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень