fbpx
Зсередини

Що подивитись на фестивалі американського кіно «Незалежність»

Добірка від Bazilik Media
Зайонц Артур, 25.04.2024

З 9 по 15 травня в київському кінотеатрі «Жовтень» відбудеться фестиваль американського кіно «Незалежність». Його започаткували за ініціативою посольства США в Києві у 2011 році. Гасло фестивалю: «Незалежне кіно для незалежних людей».

Команда Bazilik Media зробила свою добірку фільмів, які (на наш погляд) варто подивитись на фестивалі американського кіно.

 Ретроспектива

Цього року програма «Ретроспектива» складатиметься з творчого доробку братів Коен. До ретроспективи увійшли три фільми, що демонструють жанрове розмаїття творчого дуету: комедія про викрадення «Виховання Аризони», перший культовий фільм епохи інтернету «Великий Лебовскі» та легендарна стрічка «Старим тут не місце» — володар одразу чотирьох статуеток «Оскар».


Виховання Аризони (Raising Arizona)

Після премʼєри цей фільм не справив фурор, але відтоді встиг перейти у статус культового. Робота у фірмовому стилі братів Коенів, у якій є все: символізм, кадри, що чіпляють, народні співи, яскраві персонажі, майстерна операторська робота, пафос і дотепні діалоги.


Великий Лебовскі (The Big Lebowski)

Відомий своїми незабутніми героями та сюрреалістичним сновидним сюжетом, цей фільм давно став класикою. Його було названо «першим культовим фільмом ери інтернету».


Старим тут не місце (No Country for Old Men)

Легендарний вестерн від братів Коенів з «Оскаром» за «Найкращий фільм». Безумовне свідчення таланту режисерів.

 Ігрова програма

Основна програма охоплює гучні ігрові та документальні релізи 2023-2024 років. До неї увійшли фільми від відомої студії А24, хіти міжнародних фестивалів, таких як Sundance та Berlinale.

Минулі життя (Past Lives)

Хіт численних міжнародних фестивалів, дворазовий номінант на «Оскар» та один з найкращих фільмів 21-го століття за версією IndieWire від студії А24. Номінант премії за найкращий фільм на Берлінському фестивалі 2023. Премія від Гільдії режисерів Америки, у номінації «Видатні режисерські досягнення у першому художньому фільмі» в 2024 році.


Я бачив тебе уві сні (Dream Scenario)

Комедія на межі горору від режисера Крістоффера Борґлі («Мене від себе верне») і продюсера Арі Астера від студії А24. У програмі «Панорама» можна подивитись на молодого Ніколаса Кейджа у стрічці «Виховання Аризони». Фільм «Я бачив тебе уві сні» пропонує оцінити акторську майстерність Кейджа в сьогоденні.

 Документальна програма

Ми годуємо людей (We Feed People)

Це документальний фільм Рона Говарда, який розповідає про зіркового шеф-кухаря Хосе Андреса та його благодійну місію World Central Kitchen. Ця організація забезпечує їжею людей, що постраждали від гуманітарних та кліматичних катастроф. Велику роль World Central Kitchen відіграє й у війні росії з Україною. Волонтери організації допомагають українцям у найскладніших точках країни. Їхні палатки зʼявляються одразу після «прильотів» російських ракет, щоб допомогти українцям.


Джамала: Пісні свободи

Фільм «Джамала: Пісні Свободи» побудований на архівних відео співачки, які вона зняла на телефон у перші дні повномасштабного вторгнення, а також містить унікальні кадри з Бучі, Ірпеня та Києва. Журналісти «Голосу Америки» супроводжували Джамалу протягом місяців і фіксували у фільмі як її думки, так і події та наслідки війни в Україні.

Якщо вам подобається те, що ми робимо, запрошуємо до Спільноти Bazilik. Ви можете підтримати нас, щоб матеріали й надалі виходили регулярно, а ми мали ресурс для їх покращення.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень