fbpx
Кейси/Рекламний бліц

Рекламний бліц з Іваном Іщенком

Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
Bazilik Media, 19.02.2024

Іван Іщенко — співвласник та креативний керівник контент-агенції and action, викладач курсу «Мультимедійні формати» в Українському Католицькому Університеті.

Працював із брендами Comfy, Tabletki.ua, UNDP, SoftServe, «Планета кіно», ОККО та іншими.

Автор одного зі шрифтів для «Лютого календаря» від БФ «Повернись живим».

Разом із дружиною створив пекарню «Тісно», де втілює всі свої візуальні ідеї та експерименти. Любить пригощати колег новими розробками пекарні.

Катається на велосипеді: як на трасі, так і в карпатських лісах.


Реклама, що хз як зроблена

Іван: Мені подобається, коли я додивляюсь рекламу до кінця. Коли саундтрек додаю собі в плейліст і… коли дивлюся її вперше, то дупля не відбиваю, як це зроблено. У цьому випадку дивитися бекстейдж ролика – як окремий вид мистецтва. Як файно, що всі захотіли упоротися із крафтом.

Довідка: Apple спільно з відомим режисером Спайком Джонзом створити веселе танцювальне відео для нової акустичної системи Apple — HomePod. Головна героїня ролика — співачка й танцівниця FKA Twigs.

У ролику засмучена Твіґз повертається додому після напруженої дороги й просить свій HomePod: «Привіт, Сірі, увімкни мені щось, що я хочу». І тут все починається.


Реклама, яка розриває мене на приємні дрібочки

Іван: Дуже мені сі люблять такі драматичні та чуттєві історії. Ну і коли музичка це все тільки розпалює. Десь на пʼятій секунді починають мурашки бігти по тілу, і так до кінця.

Довідка: У межах рекламної кампанії «Життя – неймовірний cпорт» від бренду Lacoste було створено ролик The Big Leap («Великий стрибок»). Ця відеокампанія нагадує про те, що в житті, як і в грі, іноді потрібно ризикувати всім і не зупинятися ні перед чим, сміливо прориваючись крізь життєві рамки та перешкоди. І тільки найсміливіших чекає заповітний виграш. На тлі звучить трек британської електро-хаус-групи Disclosure You & Me Ft Eliza Doolittle – Flume Remix.


Реклама, в якій каламбур не смішний

Іван: Це тут, бо дуже стильно й дуже сильно. А ще тому, що я люблю каламбури.

Довідка: Олівія Колман зіграла у передвиборчому ролику, де підкреслена роль пенсійних фондів у проєктах з викопного палива. Дослідження передвиборчої групи, співзасновником якої є кінорежисер із Саффолка Річард Кертіс, показало, що 88 мільярдів фунтів стерлінгів пенсійних заощаджень Великої Британії спрямовуються компаніям, які займаються викопним паливом.

Актриса представляє нафтову компанію під назвою Oblivia Coalmine. Персонаж актриси дякує пенсіонерам за те, що вони дозволили нафтогазовим компаніям «копати, бурити та знищувати більше планети, ніж будь-коли раніше», і розливає маслянисту чорну рідину на своє обличчя, вимовляючи тости з келихом шампанського.

Реклама, створена від імені групи Make My Money Matter, заохочує людей звернутися до своїх пенсійних фондів, щоб ті припинили свої інвестиції в проєкти з викопного палива.


Реклама, яку я показував на своєму Siemens’і

Іван: У школі я би сказав, що це вершина креативу й гумору. Зараз я би сказав, що часи змінилися. Часи змінилися!

Довідка: Рекламний ролик був в ефірі з 2002 року. Гасло кампанії — «Драйв твого життя».


Реклама, де використали ШІ

Іван: Тут весь світ бубонить про ШІ, але реклам з тим роблять мало. Була Coca-Cola, яка цим повимахувалась. Однак самого ШІ (саме stable diffusion) тут використали не так вже й багато.

Довідка: Команда VFX від Electric Theatre Collective та Blitzworks створили захопливий рекламний ролик із живими кадрами, цифровими ефектами та штучним інтелектом.

Реклама демонструє твори найвидатніших художників світу, а пляшка переходить між різними стилями мистецтва. Крім двохвилинного рекламного ролика, кампанія Coca-Cola Masterpiece також інтегрувала ідею у 3D-білборди та предмети колекціонування.

Іван: Тепер вершина гумору й креативу. Це коли ШІ сам тобі все робить: скрипт, начитку і відео. Мастерпіс [ред. шедевр]! Сиджу і чекаю, доки в нас таке замовлять.

Довідка: Відео Pepperoni Hug Spot створив продакшн Hungry Hungry Films у співпраці з GPT-3 (мовною моделлю ШІ, розробленою OpenAI). Відео викликало великий інтерес, особливо у молодої аудиторії. Для запуску кампанії Pizza Hut Canada перейменувала свої канали на Pepperoni Hug Spot, використовуючи новий логотип та слоган з реклами.

Іван: А взагалі можна й більше використати цього ШІ в рекламі. Як от ми разом з banda для COMFY:

Довідка: Кампанію Comfy Фонтан придумала Banda agency у 2023 році. Відео для кампанії створила агенція and action. У цьому проєкті Іван Іщенко був креативним директором. Усі візуали в ролику були створені за допомогою штучного інтелекту, анімацію робили покадрово.


Реклама фарми, на яку ми заслуговуємо

Іван: Знаю, пародій багато. Але ця грає найяскравішими барвами.

Довідка: Пародію на фармацевтичну рекламу, що рекламує канабіс із ефектами «ейфорії та неконтрольованого хіхікання», переглянули 400 000 разів за перші 72 години в мережі.

Відео значно підвищило впізнаваність компанії, а також згенерувало замовлення від тисяч нових клієнтів. Про це розповів Джастін Джунда, ​співзасновник і генеральний директор компанії. Реклама марихуани незаконна, особливо як ліків для підняття настрою. Але завдяки пародійному відео можна донести аудиторії ті самі повідомлення та залишитися в межах закону.

 Як використовувати ШІ в комунікаціях бренду та чи працює це?

 Інструменти, які ДОПОМОЖУТЬ У РОБОТІ З ШІ.

Із цим можна розібратися на лекції «Відео з АІ для комунікації брендів: розбираємо деталі» у Bazilik School

 Записатися

Матеріали підготовлено в рамках проєкту «Strategic Media Support Program», який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Рекламний бліц
/ Рекламний бліц з Андрієм Міщенком
Креативний директор і стратег про кейси, яким він заздрить і які його смішать
/ Рекламний бліц з Іллею Ануфрієнко
Добірка рекламних кейсів від власника та директора креативної агенції Bickerstaff.899
/ Рекламний бліц із Дмитром Лютим
Добірка рекламних кейсів від голови креативного відділу агенції Bickerstaff.734
/ Рекламний бліц з Ігорем Фінашкіним
Підбірка кейсів від засновника та креативного директора агенції I AM IDEA
/ Рекламний бліц з Артемом Гусєвим
Артдиректор про кейси, які підтримують під час війни та надихають до змін
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень