fbpx
Кейси

Instagram-сторінки, які надихають пізнавати Україну

Естетика українського села, старих хат та українські етнографічні дива
Пунтус Марія, 02.05.2023

Instagram покликаний надихати людей з усього світу ділитись естетичними знімками життя. Українці, які захоплюються своєю історією й культурою, створюють в Instagram акаунти, що показують дрібні деталі національної ідентичності.

У новому матеріалі Bazilik Media — найцікавіші та візуально привабливі акаунти, які показують Україну, розповідають про її історію та ідентичність. Ми зібрали їх, щоб світлини про Україну, її культуру, природу й історію надихали вас тоді, коли немає часу послухати подкаст чи подивитись тематичне відео.


Українське село X гори

1.

Найгарніше українське село – проєкт команди Made in Ukraine. Він покликаний показати, що українці можуть отримувати таку ж насолоду від подорожей селом, як від відвідування Києва, Львова, Одеси та інших великих міст.

Проєкт показує, що й у найменших селах України є на що подивитись. Саме тут роками зберігають традиції, співають давніх пісень, виготовляють унікальне хатнє начиння та носять національні вбрання із закодованими сенсами у вишивці. А фото корівок, котиків та макових полів дають змогу пізнати дзен і повернутись спогадами в яскраві почуття з дитинства, коли батьки відвозили на літо в село до бабусі.


2.

Фотографка Анна Ільченко і журналістка Світлана Ославська створили проєкт old khata, щоб устигнути зафіксувати історії людей, які прожили життя в селі, побудували власну хату, зробили її в чомусь особливою, а водночас такою, як у всіх — з кухнею і сіньми, піччю для випікання хліба, з іконами на стінах. Двоє дівчат вирушили в експедицію, щоб побувати у великих і малих селах та зафіксувати історії й автентичний вигляд старих хат.


3.

Проєкт Carpathian Cult через архівні сімейні фотографії відкриває фрагменти культури українських Карпат. Тут можна подивитись, який мали вигляд жителі українських гір 100 і 200 років тому, як одягались, що зберігали вдома, яку символіку вважали цінною, як робили посмертні фото і якими килимами застеляли хатню підлогу.

“Карпати мені видаються якраз тим місцем, де дуже добре по шпаринах шукати ту саму первинну культуру, яка зародилась на цьому місці, зростала сама в собі, маринувалася у власному соку, бродила і створювала свій автентичний вигляд, звук, смак, запах”, — так окреслює проєкт його творчиня Христина Буній.


Подорожі X архітектура

1. 

1991.travel — сторінка про культурну спадщину й подорожі Україною. Тут можна дізнатися про маловідомі козацькі хутори, які бережуть і в наші дні, архітектуру палаців, розкиданих містами України; побачити, як війна, розпочата росією, руйнує пам’ятки української історії, а також обрати для відвідування маловідомі туристичні місця.


2.

На сторінці Ukrainian Modernism вам покажуть і розкажуть, що таке український модернізм і з чим його їдять. Сторінка зібрала десятки тисяч прихильників цього архітектурного напряму. Творці проєкту рятують мозаїки по всій Україні, а також влаштовують екскурсії Троєщиною і не тільки.


Історія X ідентичність

1.

На створення ukrainianstriy — проєкту про історичну естетику Галичини — львів’янку Юлю надихнула одна незвичайна подорож. Вона з друзями вирішили поїхати в зимові Карпати, щоб пізнати культуру та побут Гуцульщини. Протягом тижня переїжджали із села в село, жили в місцевих. Разом із локалами плели ліжники, розчісували вовну, готували гуцульські страви.

Старі фото, описи українських локальних традицій, архівні сторінки газет — усе це можна переглянути на сторінці проєкту.


2. 

Ukrainian folks — проєкт, присвячений українській етнографії. Тут знайдете фотографії українських художників та їхніх робіт: картин, домашнього начиння тощо. Це ніби підручник з етнографії, але ламповий за атмосферою та гарно оформлений візуально.


3. 

Медіапроєкт bunt.ua — про дослідження української ідентичності. Він розповідає маловідомі факти про Шевченка та інших визначних українських діячів. Також тут можна дізнатись, наприклад, як українки зав’язують хустки на всі випадки життя. Якщо ви не чули вираз “сороміцький фольклор”, але розумієте, що це щось про історію українського сексу в народній творчості — цей проєкт про історію й культуру вас зацікавить.


4. 

Сторінка ukraine_monarchy ніжно ознайомлює новачків з культурою та історією України. Цей акаунт для тих, хто починає занурюватись в українську історію, але не хоче читати, як зі шкільного підручника. Тут можна побачити історію у фотографіях, а відтак уже йти далі й досліджувати відповідну тему.


5. 

Якщо ви фанатієте від археології, то сторінка archaeology_of_ukraine вам точно сподобається. Археологічні знахідки — невичерпний ресурс для вивчення минулого. Тут показують археологічні відкриття України та пишуть про цікавинки зі світової археології.


6. 

Музеї України в одному Instagram-акаунті. У блозі museumsofukraine про музеї та галереї всієї України можна знайти не лише фото унікальних артефактів з різних куточків держави й фото картин українських митців, а й дібрати для себе виставку на наступні канікули чи просто знайти найатмосфернішу локацію для фотозйомки у старому музеї.


7. 

Якщо ви хочете дізнатись про українські еротичні серіали, сплакнути над фото юної Ольги Сумської в ролі Роксолани (ще до того, як вона стала зніматись у фільмах Оксани Байрак) чи взагалі ностальгічно розридатись від вигляду обкладинок ранніх альбомів “Тартака” — вам на сторінку amnesia.in.ua.


8. 

women_of_freedom_ua — жінки свободи — це ті, хто формували українську ідентичність. Смілива, готова зрушувати планету з місця й виборювати свободу, — ось якою є українська жінка. Цей проєкт — лікбез з історії жіночого руху в Україні.

Читайте також у рубриці Кейси
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Чому українці волонтерять та донатять: дослідження фонду КОLO
В опитуванні взяли участь респонденти із 42 країн світу
/ Рекламний бліц: Ілля Почкун
/ Як креативній агенції співпрацювати з відеопродакшеном
Досвід та інсайти на прикладі ddd agency Х and action
/ Інтервʼю з продюсерками продакшену подкастів YEP
Про основні помилки подкастерів-початківців, вільні ніші й про те, скільки грошей потрібно для створення подкасту
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень